Skocz do zawartości

Polskie silniki spalinowe


MASK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tych samozapłonów w Polsce jest ok. 6 szt.- podobno- ja mam 2 szt. :D

...jakich samozaplonow !?

... jezeli mowisz o tamtych, to tez sie nie zgadzam jest ich napewno wiecej...jak nie wiele wiecej a moze najwiecej....a jezeli chodzi o te, to ich jest mniej ale napewno wiecej niz myslisz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ten silnik to konstrukcja Pana S . ze Slaska ...mam ten silnik , powiedziano mi przed laty ze niektore czesci byly robione w OPTA Katowice -o czym wspominali tez koledzy z OPT-y (pracowalem tam)

...wiec z poczatku nazywalem ten silnik OPTA ,ale teraz wiem ze ten silnik to Sk...i..ny 2,5 ccm ....zgadza sie Pawel ? (nie pisze pelnego nazwiska -niech sie inni tez pomecza ...)

Janeczek

 

PS : Pawel juz poprawilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nazwisko kończy się na litery ....ny, a silniczek nosi numer 1.

Nazwisko juz poprawilem...

Moj silnik nie jest niestety numerowany ...slyszalem ze Pan S.robil tez silniki zarowe ktore mialy tloki z pierscieniami ,napewno precyzyjna robota bo malo jest silnikow "15"-ek ktore mialy pierscienie tlokowe ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł Praus napisal:

Wprawdzie już kiedyś było, ale tutaj jest dla niego najlepsze miejsce.

Silnik Andrzeja Rachwała.

 

Oooo,Pawel widze ze masz nr.4 !....moj ma nr.2 - ale skonczmy sie licytowac wazne jest ze mamy po Andrzeju kilka fajnych motorkow ...a ja jestem na tropie jego 1-szej Dychy z lat 60-tych ktora byla opisana+ zdjecia w SiM - nie wiem jak/czym przekonac faceta zeby mi "dal" ten silnik ...musze cos wymyslec bo mnie az skreca ze nie mam tego silnika ...a historia tego Motorka jest b.ciekawa -jedynie co mnie pociesza to to ze Motorek ten znajduje sie w dobrych rekach ...

Janeczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Pierwszej zony pozbylem sie ....

Toż to już prawie groźba.

Ale nie o tym była mowa, rzut oka do słownika wyrazów bliskoznacznych i wot ciekawostka:

"•bez mała, blisko, ciut ciut, jakby, mało co, niby, niejako, nieledwie, niemal, nieomal, nieomalże, poniekąd, prawie, prawie że, w pewnej mierze, w pewnym sensie"

Czy nadal twierdzisz, że żle zrozumoiałem Twój wpis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle. Niczego nie implikowalem. Stwierdzilem nierzaprzeczalny fakt ze karter wyglada jakby byl od Zeiss. Napisalem tez ze ma inny dekiel. Kropka. Zadnych podtekstow, niedomowien, czortwieco. Biore pelna odpowiedzialnosc za to co pisze ale tylko za to. Dokladnie za nic wiecej. :*

Wracajac do meritum - mam wrazenie (bez podtekstow) ze to jest karter od Zeissa. Nie oryginalny ale odlany w formie gdzie modelem byl karter Zeissa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt ze karter wyglada jakby byl od Zeiss.

Wracajac do meritum - mam wrazenie (bez podtekstow) ze to jest karter od Zeissa. Nie oryginalny ale odlany w formie gdzie modelem byl karter Zeissa.

...nie Leszku ,silnik tylko w nieduzym procencie przypomina silnik Zeissa (Jena)- (glownie wzmocnienia walu pomiedzy lozyskami) ... sa dziesiatki silnikow ktore rowniez maja takie wzmocnienia ...

Mysle ze nie da sie juz czegos innego wymyslec ,czego by sie czlowiek nie dotknal ,to juz bylo -tak jest naturanie nie tylko w dziedzinie malych silnikow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.