Skocz do zawartości

Polskie silniki spalinowe


Adriano
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bo ja sobie tego dopasowałem, ale to pewnie inny model :wink:

 

Uzyskanie 0.13 KM maksymalnej mocy z 2.5cm3 przy tak wyglądajacym siniku byłoby nie lada sztuką. :wink: Po za tym w książce są wymiary wskazujace na skok dużo większy niz średnica. To pewnie Fegad z lat 50 tych. No i jeszcze "guru" Schier nigdy nie zaliczyłby silnika ze zdjęcia do "popularnych"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Książka "Popularne Mikrosilniki Spalinowe" to okrojone wznowienie "Miniaturowych Silników Spalinowych". A "Miniaturowe...", to książka napisana jeszcze w latach 60., a nieco uzupełniona w 70. Fegad o którym mowa, to już lata 80. Natomiast Fegad z tabelki, to druga połowa lat 40. i na dodatek samozapłon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj gdybym potrafił wstawiać foto to owszem ,ale różnica między żarowym, a samozapłonem jest w głowicy .Posiadam obydwa.Samozapłon mam z niekompletnym mocowaniem śmigła i tam też była mała różnica(Inny kształt kołpaka) w stosunku do żarowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natrafiłem na pewien ślad dotyczący silnika o który pytał Paweł Praus na piątej stronie tego wątku:

 

http://pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=4544

 

Co prawda tego konkretnego silnika nie znalazłem, ale jego cechy konstrukcyjne i technologia budowy pozwalają sądzić, że być może jest to amerykański TWA (Theobald Wisniewski Association), lub jego kopia. Swoją drogą polskie nazwisko jednego z konstruktorów mogło zasugerować, że jest to polski silnik.

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze przyznac ze to dla mnie tez zagadka ...slyszalem juz kilka nazw tego silnika(Bredschneider,Piatkowski i jeszcze jedno nazwisko) ... ale nikt nie wiedzial na 100% nawet w literaturze nic nie znalazlem ...a moze to CEZAS ?

Według informacji u W.Schiera, Włodzimierz Bredsznajder z Łodzi, wyprodukował serię silników o pojemności 1,5 ccm. Ciekaw jestem, jaką pojemnośc mają silniki, które pokazali Paweł i Mask ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.