Skocz do zawartości

Easy Glider


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 565
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Ale do setna sprawy mam problem z przeskakującymi śmigłami przez kołpak czy może zle zamówiłem śmigła ale nie było nic napisane że są przeznaczone do jakiegoś konkretnie kołpaka zobaczcie sami (chyba dam jakąś blaszkę)

 

Ale co masz na myśli, że śmigła przeskakują przez kołpak? Że łopaty da się przekręcić tak, żeby były w przód? Tak ma być. W każdym razie w niczym to nie przeszkadza. Podczas pracy silnika ułożą się we właściwej pozycji.

Czy chodzi o to, że przy przekręcaniu łopata się lekko blokuje, a potem przeskakuje jak ją ciągniesz dalej? Ja bym to podpiłował, żeby mogła luźno się przemieszczać.

 

Edit:

 

Już wiem, chodziło o to, że złożą się do przodu - Nie ma takiej możliwości. Będą idealnie w bok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zwracam honor mieliście racje siła odśrodkowa jest większa

tak zamontowałem trochę niechlujnie ale się spieszę bo chcę w sobote zrobić próbę dziury do chłodzenia po to bo kołpak kupiłem z chłodzeniem gdybym ich nie zrobił to by mijało się z celem :)

f3a7b37729ac461cmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zwracam honor mieliście racje siła odśrodkowa jest większa

 

I to tak ze 40 razy większa :-) Z moich zgrubnych obliczeń wynika, że np. dla śmigła 9x5 przy prędkości obrotowej 7000 obr/min, łopatki odchylą się do przodu nie więcej jak o 2 stopnie.

 

Upewnij się, że klej dobrze łączy pleksi z pianką (domyślam się, że Twoja wręga jest z pleksi). Zrób próbę na ścinku, który został Ci z odcinania nosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po oblocie może już nie być taki ładny (nigdy nie latałem szybowcem) właściwie to 2 razy samolotem Mini piper i wylądowałem na drzewie

To będzie beka jak rozwalę,a tyle się napracowałem :)

muszę zamalować to plexiglas na białe bo kiepsko wygląda i chyba powinienem cofnąć silnik do tyłu żeby zmniejszyć szczelinę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po oblocie może już nie być taki ładny (nigdy nie latałem szybowcem)

 

A czymś innym? Czy to będzie pierwszy lot w Twojej karierze?

 

chyba powinienem cofnąć silnik do tyłu żeby zmniejszyć szczelinę

 

Znaczy jaką szczelinę? między kołpakiem a wręgą silnikową?

Jak Ci już kołpak głębiej nie wejdzie ja bym zostawił tak jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zainwestuj w kabel do nadajnika i ćwicz choćby na fmsie - to sporo pomaga.

 

Wydane 40zł na kabel od pitlaba zwróci ci się szybko. Modele w kompie zawsze są gotowe do lotu po krecie. W realu bywa inaczej ;-) Przemyśl co Ci się bardziej opłaca ....

 

No i wpadnij na klif na Mechelinki są tam super modelarze, sam często tam jeżdżę jak mogę. Na pewno coś Ci pomogą , podpowiedzą. Poczujesz tam co to jest latanie godzinami bez silnika ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są Mechelinki , a nie
Michalinek to tam jest klif ?

Jest klif i to jaki wypas...

Program do pisowni zmienił tą nazwę no to jutro oblot kupiłem aku FlightPower EVO25 2170mAh tylko wtyczka do balansera inna i muszę prze lutować mam nadzieje że jest w tej samej kolejności zmieniał już ktoś na dualsky?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie było 1 lotu

Wiatr był taki że bałem się nim latać,a właściwie uczyć latać

Za to mój brat zrobił wczoraj tak na szybkiego samolot na dzisiejsze loty,a że to taki z materiałów z odzysku to nie bał się go rozwalić

Mojemu założyłem tak na szybkiego skrzydła do zdjęcia

2ac3e3f0bd2f5f1emed.jpg

b95b32952ad714c5med.jpg

4696b6989061832cmed.jpg

 

Filmik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.