Skocz do zawartości

Easy Glider


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 565
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Zobacz nie jest tak źle wystarczy pod szlifować górną część wyprostować łuk i dół ten to dosyć sporo u mnie chyba ze 5-6 mm najlepiej mi to szlifowanie szło takim pilnikiem do drewna (właściwie to taki zdzierak)

grubość baterii 26mm

04ea4d8d7fbbc850med.jpg

b9ec3486ade06650med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejrzałem cały watek i zastanawiam się czy zda egzamin patent jak włożę LiPola w kabinkę, tzn wytnę ją pod LiPola i będzie nad serwami, będzie to latało?było już wspominane że latał ktoś w ten sposób.

 

Ja tak latam, wożę pakiet 2200 3s (ok 190g) w kabinie. Koledzy mają rację - w ogon wkleiłem blisko 60g ołowiu żeby go wyważyć. Można zrobić to lepiej, szczególnie jak masz nie sklejony kadłub i posiadasz docelowy pakiet. Ja przerabiałem z szybowca na elektro i skleiłem kadłub zanim skompletowałem wyposażenie i musiałem kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez przerobiłem i jedyne co mogę zrobić to montaż w kabinie albo pomysł

Zobacz nie jest tak źle wystarczy pod szlifować górną część wyprostować łuk i dół ten to dosyć sporo u mnie chyba ze 5-6 mm najlepiej mi to szlifowanie szło takim pilnikiem do drewna (właściwie to taki zdzierak)

grubość baterii 26mm

 

a ten wydaje mi sie lepszy ze względu na to ze nie trzeba odciążać ogona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zerknij na mojego Easy Glidera. Wręga silnikowa została wklejona na CA i dodatkowo cała polana CA.można powiedzieć że została nim polakierowana. Pakiet jest zamocowany właśnie w kabinie nad serwami i odbiornikiem. Zrobiłem taką specjalną podstawkę która z przodu wchodzi w specjalne wycięcia a w okolicy odbiornika jest przykręcana dwoma wkrętami do klocków balsowych przyklejonych do boków kadłuba. Na podstawce jest naklejony kawałek rzepa. Również na pakiecie jest naklejony kawałek rzepa ale tego samego rodzaju co na podstawce tzn. ten z tymi sterczącymi końcówkami (nie ten mechaty). Pakiet jest mocowany do podstawki dwoma lub trzema gumkami, jak się je mocno naciągnie możesz spróbować czy przesuniesz pakiet. Trzyma się mocno. Kabinę mocno od środka wybrałem dodatkowo z przodu wyciąłem otwór (nawiew) polepszający chłodzenie pakietu. Modelem tym wykonałem około czterdziestu lotów bez żadnej kraksy. Jak masz jeszcze jakieś pytania to chętnie odpowiem.

b0168a6a232ab068med.jpg

6d321f40f8decd39med.jpg

a5f1ddfd2eae95ccmed.jpg

7e88793bae7c6f65med.jpg

dc21f531941844b7med.jpg

0663d8360089f3d8med.jpg

b40340cf5fbb08b8med.jpg

A tak wygląda to z góry:

49f3470ee16d5048med.jpg

 

Pozdrawiam Adam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ahaweto zapomniałeś dodać ile musiałeś dociążyć model z tyłu

Bo u mnie wyciągając pakiet do połowy z jego miejsca, musiałbym sporo dociążyć

Ale nie będziemy się kłócić mi zależało na jak najgłębszym osadzeniem baterii ze względu na zamocowanie z przodu aparatu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, miałem także ten model i po udoskonaleniu umiejetnosci pilotażowych(nauka) postanowiłem wsadzic doń aparat fotograficzny. Tak też sie stało. Casio exilim ważył 150g, był umieszczony prowizorycznie w wycietym otworze w kabinie. Pakiet 2200mAh LiPo 11,1V powedrował do wneki dycietej i wypalonej dokładnie pod skrzydłłem. Z takim zestawem latał mój EG i naprawde nic a nic nie doważałem tyłu. Dodam że silnik był taki:

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=4754 , a tak to wyglądało:

p1050442ru3.jpg

Tak prezentował sie w locie(pomijam kwestie malowania - paskudne ale skutecznie widoczne)

 

dsc01444kj3.jpg

 

...a tak skończył swój żywot... :(

 

dsc01464xk6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mojego EG z aparatem tych gabarytów co aparat Dj spokojnie wyważam samym pakietem. Tyle że s tego co widzę wszyscy to opisują wersję elekrto a mój jest w wersji Pro i szczerze mówiąc wydaje mi się że mam więcej miejsca w kokpicie a tunel na pakiet mam na pewno większy (wyższy) bo bez żadnego piłowania wsadzam pakiet 3s co prawda ciężko go potem wyciągnąć jak rzepy złapią ale przy użyciu odpowiednich narzędzi :twisted: wszystko jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dj. za co go tak skarałeś ? co z aparatem bo ciekawią mnie skutki takiego kreta

wa1ker zgadza się jest więcej miejsca w ogule wszystko jest na innym miejscu,ale w tej chwili chodzi o zwykły EG electro jak i szybowiec a one są inaczej skonstruowane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za co go tak skarałeś ?

 

Ależ skąd, nie skarałem go! Świetny modelik(choć "zakochałem sie" w juniorze s graupnera - obecnie). Długo szukałem przyczyny, w czasie lotu model poprostu przestał reagowac i pod takim mniej wiecej kątem (jak leży) "ubił kreta". Po dotarciu na miejsce katastrofy okazało sie że wszysko działa?? Wadliwe okazało takie złącze:

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=6056 ... Wiem trudno w to uwierzyc, ale we wtyczce (tzw. dziewczynka) był pekniety styk (o ile pamietam) - minusowy - ale wewnątrz tego zalanego uformowanego gniazdka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam pytanie na które już jakiś czas nie mogę sobie odpowiedzieć. W czym lepszy jest motoszybowiec o małej powierzchni nośnej i dużej rozpiętości (np. discus 2,6m) od mniejszego o dużej powierzchni? (np.EG) Mi się wydaje że powierzchnia ma zawsze pierwszeństwo , ale zauważyłem że nie. Jak jest duża powierzchnia to powinien długo być w powietrzu no nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż wątek w aerodynamice.

 

Polecam zaznajomić się z pojęciem wydłużenia i doskonałości. Jak zauważyłem szybowce o małej powierzchni i dużej rozpiętości mają większe wydłużenie i większą doskonałość.

Niestety przykłady jakie podałeś są złe. Bo Ventus waży swoje i jest tradycyjnej budowy a EG to lekki piankowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.