Skocz do zawartości

Easy Glider


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 565
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam ponownie... :)

chciałbym zadać ponownie moje pytanko do doświadczonych kolegów :) :

 

" Mam pytanie odnośnie EG...

Chciałbym zakupić zapasowy silnik szczotkowy i nie wiem który będzie lepszy:

http://www.emodel.pl/eskl...peed-p-259.html

czy moze:

http://www.emodel.pl/eskl...peed-p-261.html

Który wg. Was powinienem zakupić? .."

 

....latam na lipo-2S2200, reg. 4-14V, smigło orginalne z zestawu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, dotąd latasz na Permaxie 400 6V (oryginalny zestaw) i lataj puki silnik na to pozwoli :D Ale jak już trzeba będzie go zmienić to weź 400 7,2V, bo latasz na 7,4V--> silnik będzie dłużej chodził, a i troszkę mocniejszy będzie :twisted:

PS. A dlaczego bierzesz Speed'a ?? W końcu EG to model Multiplex'a, więc bardziej "po Bożemu" byłoby wziąć Permaxa :P

EDIT

Ten sklep, do którego ja dałem link jest dość dużo tańszy xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czułem z tym podziałem kolorów góra dół.

Myślałem że ta od spodu tylko czarne i taką dużą czcionką będą tam w górze do odróżnienia no ,ale zawsze mogę to zmienić co do kolorów to sam je mieszam bo mam sitodruk

Jutro przyjdzie silnik i zastanawiam się jak go zamocować i jak na razie wymyśliłem że krzyżak zamocuje za pomocą rurek nagwintowanych i wklejonych w kadłub tylko niewiem jak zrobić najlepiej otwory w elapor czy wiercić, a może gorący pręt i wytopić ?

Jak wy to rozwiązujecie ?

Z akumulatorem też mam problem bo mam 2 KOKAMY 2400 od helika ale grubość jest 33mm a w tej chwili poszerzone mam do 23mm (przed sklejeniem kadłuba) proszę o doradzenie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro przyjdzie silnik i zastanawiam się jak go zamocować i jak na razie wymyśliłem że krzyżak zamocuje za pomocą rurek nagwintowanych i wklejonych w kadłub tylko niewiem jak zrobić najlepiej otwory w elapor czy wiercić, a może gorący pręt i wytopić ?

Jak wy to rozwiązujecie ?

 

Ja, żeby zamontować inny niż fabryczny silnik, odciąłem kawałek nosa i dorobiłem wręgę ze sklejki. Wręga wklejona jest na CA i dodatkowo zaimpregnowana CA, żeby zabezpieczyć przed wilgocią (mokra trawa, śnieg, błoto, itp.). Ze względu na wątpliwą urodę przedniej części kadłuba mojego modelu miałem nie publikować tego zdjęcia, ale jeżeli komuś miałoby to ułatwić pracę ...

 

Zdjęcie dodatkowo uwypukliło skutki niejednokrotnego uderzenia nosem w ziemię i lądowania w błocie (nie zawsze świeci słońce) i jeżeliby kłóciło się z Waszym poczuciem estetyki to dajcie znać - usunę je :oops:

 

EG_nowy_nos.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super i jak tobie to wytrzymuje to i ja tak zrobie.

 

Wystarcza. Dodatkowo jeszcze "zaspawałem" od środka wręgę żywicą. Nie sądzę, żeby silnik ją wyrwał. A jak wyrwie to się przyklei ;-)

 

Tylko że z tego co wiem to powinien być wyklon z twojego zdjęcia wnioskuję że sporo w dól jaki to jest kąt ?

 

Powinien być skłon i wykłon. Skłon (w dół) odwzorowałem mniej więcej taki jak jest przy zastosowaniu oryginalnego napędu - dosyć duży, ale nie wiem dokładnie ile stopni. Odciąłem nos na oko i wyszło OK.

 

Wykłonu (w prawo) nie robiłem. Oryginał go nie ma i nie zauważyłem, żeby jakoś specjalnie mi go brakowało podczas lotu. Kontrowanie kierunkiem i/lub lotkami wystarcza. Zwłaszcza, że przez większą część lotu i tak silnik jest wyłączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, dotąd latasz na Permaxie 400 6V (oryginalny zestaw) i lataj puki silnik na to pozwoli :D Ale jak już trzeba będzie go zmienić to weź 400 7,2V, bo latasz na 7,4V--> silnik będzie dłużej chodził, a i troszkę mocniejszy będzie :twisted:

PS. A dlaczego bierzesz Speed'a ?? W końcu EG to model Multiplex'a, więc bardziej "po Bożemu" byłoby wziąć Permaxa :P

EDIT

Ten sklep, do którego ja dałem link jest dość dużo tańszy xD

 

Dzięki za odpowiedz " jary14" i rady :-)

Kupuję w "emodel.pl" bo tam kupuję aparaturę Optic6-sport a tam mają najtaniej, a przy okazji kupię i silnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechały graty jakie zamówiłem duży + dla modelemax jak poprosiłem żeby było na 2 dzień tak było

Ale do setna sprawy mam problem z przeskakującymi śmigłami przez kołpak czy może zle zamówiłem śmigła ale nie było nic napisane że są przeznaczone do jakiegoś konkretnie kołpaka zobaczcie sami (chyba dam jakąś blaszkę)

http://www.youtube.com/watch?v=occhoMojj2g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z przeskakującymi śmigłami przez kołpak czy może zle zamówiłem śmigła ale nie było nic napisane że są przeznaczone do jakiegoś konkretnie kołpaka zobaczcie sami (chyba dam jakąś blaszkę)

 

nie wiem czemu przeskakują ale czy to jakiś problem?? i tak nigdy w tą stronę się tak mocno nie rozkładają ( przy włączonym silniku)

edit : pisaliśmy razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.