Skocz do zawartości

Easy Glider


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 565
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ale na mnie siedliście :P :P :P Powtarzam, że nie jestem przeciwko silniczkom 3f i wiem, że mają lepsze osiągi i pozwalają na "ostrzejsze" latanie, tylko mówię, że puki mam sprawnego permaxa, nie będę na siłę go zmieniał i uważam, że 400 wystarcza mi na moje latanie Easy Gliderem. Dopiero jak mi siądzie to wymienię na 3F, tak jak to właśnie robię w MiniMagu, bo niestety Permax 400 już mi w nim padł..

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, teraz juz troche inaczej sie wyraziles. Ja niestety nie mialem przyjemnosci latac na permaxie bo kupilem wersje pro, jednak mialem okazje zobaczyc go w EG i dziwilem sie Twojej pierwszej wypowiedzi. Tu nie chodzi o ostrosc latania, chodzi o to ze w 10s mam model na wysokosci i pozniej juz moge sobie szybowac. Rowniez mozna wyratowac model z sytuacji przy ktorych na permaxie mialbys posprzatane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem tylko powiedzieć, wbrew wszystkim, że ja latam na silniku szczotkowym od Multiplex'a i jestem bardzo zadowolony (Permax 400) i trochę nie rozumiem czemu wszyscy montują silniki 3F jeśli EG, jak sama nazwa wskazuje to szybowiec...

Albo ja mam coś z oczami albo już nie wiem ale chyba czytać umiem.

Ze na 3f wejście na pułap to 10sekund a na permaxie niewspolmiernie więcej? Że na 3f takich wzniosów może być sporo a na permaxie pewnie nawet nie połowe tego?

Bo napisales wyraznie co napisales a teraz piszesz ze się czepilismy :?

Moze po prostu napisales nie do konca to co chciales :shock: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja stanę w obronie młodego kolegi, podsuwając link, który już prezentowałem na forum mianowicie:

Jest to standardowy EG z silnikiem permaxa jednym słowem jak z pudełka. Wiatr ok 6m/s co widac na początku na koszulce pilota, no i zbocze górka niezbyt okazała ale wystarczająca do żeglowania. Przyjemności nie należy szukac w sprzęcie ale okazji do wykorzystania tegoż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie odnośnie tego modelu : Czy nadaje się on do ,,akrobacji szybowcowych,,? Czyli kółeczka pionowe , spirala w dół i co mnie ciekawi czy wytrzyma jak ,,puszczę,, go z wysokości w dół, model rozpędzi się bardzo i nagle pociągnę go do góry i zrobię kółeczko pionowe . Nie złożą się wtedy skrzydła??:/ Dzieki za odpowiedzi. ":D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witasm

Generalnie EG nie nadaje się do akrobacji ponieważ:

  • 1. Pianka EPP jest za mało wytrzymała
    2. Mocowanie skrzydeł zbyt słabe
    3. Za miękki dźwigar w skrzydłach (rurka węglowa)
    4. Jest przystosowany do latania na małych prędkościach

EG podczas robienia pętli dostaje paraboliczny układ skrzydeł, lot na plecach z dużą utratą wysokości, beczka bardzo wolna i z dużą utratą wysokości, w korkociągu rozsuwają się skrzydła, przy świecy skrzydła (raczej, nie ryzykowałem) się "składają".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poczytaj trochę o aerodynamice modeli latających, o siłach jakie działają na model w czasie lotu, o profilach skrzydeł. To na prawdę nie jest czarna magia, a wówczas nie będziesz musiał czekać na czyjąś pomoc. Proponuję szybowiec Swift, Fox, Kobuz.

Gdyby ludzie nie kombinowali to byśmy komputerów nie mieli

I co z tego, że wymyślili komputer jak nie umiesz sobie w internecie wyszukać tego co Cię interesuje. Na prawdę taki duży to problem wpisać w wyszukiwarkę frazę "Szybowiec akrobacyjny" lub "Model szybowca akrobacyjnego"? Jeżeli z tym sobie nie umiesz poradzić to odpuść sobie modelarstwo RC, to jest zdecydowanie trudniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tak uparcie pytasz o tą"świece" nic wiecej nie jest ważne?

 

 

 

go z wysokości w dół, model rozpędzi się bardzo i nagle pociągnę go do góry i zrobię kółeczko pionowe

 

 

Takie coś udał mi sie zrobic kilka razy, nic sie nie stało bo model jest powzmacniany tu i ówdzie ale napewno bedziesz potrzebował dobrych, bardzo dobrych serw raczej z trybami metalowymi, a to już troche kosztuje...

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.