Skocz do zawartości

Prezydencki samolot rozbił się


ahaweto

Rekomendowane odpowiedzi

A mnie dziwi, że tyle znaczących osób leciało jednym samolotem... Niestety, nie zawsze loty kończą się pomyślnie... I trzeba mieć to na uwagę.

 

Oczywiście, bardzo współczuję wszystkim bliskim ofiar. Jak to wszystko usłyszałem, to nie wiedziałem co powiedzieć - osłupiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 323
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

powinno być zabronione latanie takiej ilości polityków i zwierzchników wojskowych w jednym samolocie

Oczywiście, że jest zabronione. Ktoś o tym dziś mówił w RMF FM bodajże. Ale wszyscy ze względów oszczędnościowych łamią te przepisy. Tak zrobiono i teraz... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie dziwi, że tyle znaczących osób leciało jednym samolotem...

Bo najlepiej by było gdyby chodzili na piechotę.... nie trudno chyba to zauważyć po medialnych artykułach i komentarzach do nich.

 

Niestety ale społeczeństwo ocenia, a że czasem kompletnie przy tym nie myśląc...

 

Opieszałość z decyzją zakupu nowej floty rządowej, loty wysokich urzędników państwowych cywilnymi liniami i wiele innych... to spowodowane jest rzeczywiście brakiem funduszy? Nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TVNie coś wspominali, że lotnisko nie jest przystosowane do lądowań bez/przy ograniczonej widoczności. IMHO załoga została zmuszona do lądowania, tak jak już wcześniej zostało napisane.

Kwestia tylko co za różnica? Nie sądzę, żeby takie fakty były publikowane. Pewnie będzie tak jak z Władysławem Sikorskim: akta są tajne do 2043 (od 1943),a ten okres może zostać przedłużony.

 

Nic jednak nie zmieni faktu, że to wielka tragedia dla rodzin ofiar, jak i dla całego państwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się przeczyta relację z lotu do Gruzji to analogie nasuwają się same (post Huberta). Cztery razy do lądowania to my możemy podchodzić swoimi modelami.

Też uważam, że były duuuuże naciski na pilota, i trafiło na mniej asertywnego niż poprzednio. Jednak pierwsza nieudana próba lądowania powinna była dać dużo do myślenia pilotowi i ewentualnym "naciskaczom. Po 3-ciej próbie to było igranie z ogniem. Niestety skończone tragicznie.

 

Żal mi ludzi jako ludzi, bo to strata sama w sobie i bardzo współczuję rodzinom zabitych w katastrofie, bo to oni najbardziej odczują jej skutki.

 

Strata polityków jako funkcjonariuszy państwowych spowoduje trochę zamieszania, ale oni są do łatwego zastąpienia - tak dzieje się po każdych wyborach.

 

Myślę, że pobocznym skutkiem tej katastrofy będzie niezamierzony i niechciany zbytnio przez Kreml ( Putin i wsp. ) rozgłos wokół Katynia. Dotychczas Europa i Świat traktowały tę sprawę jako nasze nieporozumienie regionalne pomiędzy Polską a Rosją, a nie jako nierozstrzygniętą i niezakończoną sprawę mordu wojennego na Polakach.

 

Ta katastrofa, której echa obiegły cały świat spowodowała to, że Katyń stał się znany na całym świecie, ale też ogłoszona została przyczyna dla której poleciała do takiego małego miasteczka na Ukrainie taka duża delegacja najwyższych władz państwowych i wojskowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni lecieli jednym samolotem ponieważ drugi jest w naprawie w Rosji, mówili o tym w radiu !

Zawsze generałów mogli wysłać innymi(wojskowymi) jednostkami. Pewne jest to, że przepis mówiący o przemieszczaniu VIP-ów w większej ilości niż 4 w jednym pojeździe był łamany już od dawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieci!

To prezydent naszej wolnej Polski. Leciał na miejsce każni naszych dziadów.Chciał się pochylić nad ich mogiłami,może chciał podziękować za ich meńczeńską śmierć w 1940 roku. Zastanówcie się trochę co piszecie,a jeśli was to nudzi to zostawcie to dla siebie-proszę.

 

Nie wiem dlaczego Katyńska ziemia tak lubi Polską krew???

Tylko najwyższy wie... i ma w tym pewnie jakiś cel :cry:

 

Współczucia dla rodzin ofiar katastrofy samolotu prezydenckiego, oraz dla wszystkich Polaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie dziwi, że tyle znaczących osób leciało jednym samolotem... Niestety, nie zawsze loty kończą się pomyślnie... I trzeba mieć to na uwagę.

 

Gdyby polecieli 5 i szczęśliwie wylądowali to by było znowu, że nie mają na co pieniędzy wydawać, że mogli wszyscy lecieć jednym samolotem. Taka jest prawda, ludziom się nigdy nie dogodzi bo zawsze będzie źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to by było znowu, że nie mają na co pieniędzy wydawać

Oj zgadza się, zgadza się. Jakby kupili nowe to też by się wszyscy rzucali. szczera prawda.

 

Proponuje zamknąć temat, lub usunąć zbędne posty. Dalsza dyskusja nie ma najmniejszego sensu, trzeba opłakiwać tragicznie zmarłych LUDZI i poczekać na ustalenia komisji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.