Skocz do zawartości

Prezydencki samolot rozbił się


ahaweto

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 323
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Rosyjski kontroler nie bardzo orientował się, w jakim systemie należy podawać wartości ciśnienia atmosferycznego na lotnisku w Smoleńsku - dowiedział sie nieoficjalnie dziennikarz RMF FM. To kluczowa wartość, bo od niej zależą wskazania pokładowych wysokościomierzy. W Rosji używa się innego systemu określenia tej wartości, niż jest to przyjęte w międzynarodowym lotnictwie.

Panowie, to nadal są domysły, dociekania i informacje nieoficjalne i niepotwierdzone. Więc jednak proszę o odłożenie dyskusji na później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem wyborcą PIS.

nie masz się czym chwalić ....

 

Jeszcze w ubiegłym tygodniu, było wiele krytyki, co do rządów Ś.P Pana Prezydenta. Dzisiaj robimy z niego bohatera narodowego dlaczego? Cóz takiego istotnego było w tej prezydenturze (dla mnie oceniając z perspektywy czasu) - niewiele. Tak zaraz odezwą się słowa, że w takiej chwili jestem cyniczny, może i jestem, ale patrzę chłodnym okiem na całokształt, bo nie pddaję się chwili uniesienia. Popatrzmy na całe 4,5 roku wstecz, na całokształt, nie oceniajmy w chwili emocji, bo prowadzi to do błędnych ocen. To jest moja subiektywna ocena i nie każdy musi sie z nią zgadzać.

luke Rządy twojego Pisu dotknęły osoby z mojej rodziny i to bardzo mocno, po kilkunastu latach bardzo ciężkiej pracy, oplucia przez pana Z. i innych jemu godnych - nie chcę oceniac twpjego Pisu na forum, bo moja ocena nie nadaje się do druku.

Oczywiście przyznam, że w tym twoim pisie są i niestety były też osoby wybitne, ale to jednostki - niestety.

Faktem pozostaje wymiar tragedii, gdzie w jednej chwili zginęło wielu tak ważnych dla naszego kraju. Ludzie zmieniają sie na stanowiskach - ale pozostaje jeszcze wymiar moralny nas jako ludzi.

I strach pomyslec o losach i wytykaniu palcami rodzin - zon i dzieci pilotów, że ich mąż czy tata był winny tej tragedii Oni będą mysieli z tym żyć. Mam nadzieję, że tak nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy jasno, teraz kiedy emocje nieco opadły, jestem wstrząśnięty i zasmucony tragedią. Ale nie podoba mi się wynoszenie Lecha Kaczyńskiego pod niebiosa i robienie z niego bohatera. Nie zginął w bohaterskim akcie odwagi, zginął po prostu w wypadku komunikacyjnym.

A to czy był wielki ocenia się przez pryzmat jego śmierci, a nie dokonań jego życia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh, choćby to że zareagował czynami na inwazje rosyjską na Gruzję , nie tak jak wszyscy inni "współczujemy"- i nic za tym nie szło . Nie bał się mówić to co myśli najważniejsze , i był normalnym człowiekiem a nie jak większość polityków bez uczuciowym robotem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh, choćby to że zareagował czynami na inwazje rosyjską na Gruzję , nie tak jak wszyscy inni "współczujemy"- i nic za tym nie szło . Nie bał się mówić to co myśli najważniejsze , i był normalnym człowiekiem a nie jak większość polityków bez uczuciowym robotem .

frazesy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wrócę do tego "prawdopodobania" i domyślania się. Widzieliście zdjęcia satelitarne miejsca wypadku? Jeśli się nie mylę to linia lotu tego samolotu nie była równoległa do lini lotniska. Od razu zaznaczę, że nie wiem, czy to jest możliwe czy nie, aby pilot nie widząc lotniska tylko kierując się urządzeniami znajdującymi się na pokładzie samolotu był w stanie trafić w to lotnisko (lecieć w linii lotniska). Jeżeli jest to możliwe to dlaczego tutaj tak nie było? Czyżby coś ze sprzętem? Tylko którym?

Ale tak jak napisałem to są tylko domysły i takie tam... Mam nadzieję, że nic nie namieszałem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby wybory przebiegły normalnie to pewnie o Kaczyńskim mówiono by - najgorszym prezydent w dziejach.

Teraz po śmierci - będzie bohaterem.

I niech tak zostanie , był dobrym człowiekiem , kiepskim prezydentem ,ale w historii zapisze się jako ten co połączył zwaśnione narody.

Za 50 lat już nikt nie będzie pamiętał, że był przeciwko Rosji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robił rzeczy ważne dla kraju a nie dla swojego wizerunku

nie robił ani jednego ani drugiego

 

z innej beczki

 

Jeśli ktoś decyduje się być oficerem, to nie powinien być lękliwy.

 

* Opis: w sierpniu 2008 r. o pilocie kpt. Grzegorzu Pietruczuku, gdy odmówił lądowania na lotnisku w Tbilisi w ogarniętej wojną Gruzji.

* Źródło: Gazeta Wyborcza, 12 kwietnia 2010.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luke przecieram oczy i nadal się dziwię.

Gdzie ja cię obraziłem?

Pisząc o komentarzach zwolenników pis? Wstydź się sam za nich i zaczni może przepraszać.

Dodam jeszcze do tego że podzieliliście ludzi na tych co za Kaczyńskimi i tą resztę z zomo.

Bardzo łatwo przypisaliście sobie czyjeś zasługi niepodległościowe i stworzyliście martyrologię według pis.

Co do Pana Prezydenta i jego żony to szkoda ich jako ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym poziomie nie mam zamiaru dyskutować. Mam Ci odpisać, że będąc wyborcą Platformy, czy innej partii nie masz się czym chwalić? Żenada! Piaskownica! Szczególnie w takim dniu...

1. rzeczywiście Twój poziom jest niski,

2. nie podałem jakiej partii jestem wyborcą, a ty od razy Patforma, Pisowkie pranie mózgu?

3. żenada i piaskownica - inwektywy. Inaczej nie potrafisz?

4. 13 kwietnia 2010r, czwarty dzień żałoby narodowej po śmierci Prezydenta RP oraz innych ważnych osób w Państwie: Szefa NBP, dowódców wszystkich rodzajów wojsk, posłów i innych.

5. Tak, żal ludzi którzy giną za wcześnie. Bo stracił na tym mój kraj, w którym się wychowałem i mieszkam. I jacy by nie byli to wiedz że ich wszystkich szanowałem, zarówno tych z lewa, jak i z prawa. I tych z pizu też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meloow! Bylo źle, już jest posprzątane. Obwieszczam wszem i wobec, że wystąpiłem w roli Wielkiego Cenzora i powykasowywałem wpisy, z którymi sie nie zgadzałem, które mi się subiektywnie bardzo nie podobały i tak "łogólnie" - w dniach TRAGEDII NARODOWEJ - naszedł mnie taki kaprys. Autorów wpisów mi nie odpowiadających uprzejmie proszę o niepisanie do mnie żadnych meili, żadnych PW, gdyż nie będę się ani przez moment tłumaczył z tego, że wielbłądem nie jestem. Byłem /choć nie chciałem/ cenzorem i dopóki mam takie "zielone" uprawnienia - będę z nich korzystał. Amen i niech spoczywają w pokoju!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.