Skocz do zawartości

Prezydencki samolot rozbił się


ahaweto

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 323
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Miałem nadzieję, niestety płonną, że moja interwencja uspokoi nastroje, przywróci ciszę i skupienie. Czy to faktycznie takie trudne pochylić nisko głowy nad tyloma niepotrzebnymi śmierciami? Czy musimy mówić źle o jeszcze nie do końca wystygłych trupach?

Czy tak trudno zdobyć się na odrobinę reflekcji, chociażby nad tym jak nieuchronne jest przemijanie i jakże szybko dla niektórych nadchodzi kres ich ziemskiego żywota?

Dywagujcie o przyczynach tej katastrofy, snujcie własne przypuszczenia, we wnioskach wyprzedzajcie nawet ustalenia komisji, ale dajcie spokój trupom!!!

Tych ludzi już nie ma! Pozostali we wspomnieniach i nadal w nich żyją. Dla jednych są wspomnieniem wspaniałych, wręcz boskich i świętych istot. Dla innych są maluczkimi, miałkimi istotami, które za życia po prostu jedynie były. Dajcie im ten prezysłowiowy święty spokój. A co do poglądów politycznych, to stwierdzam krótko: nie to forum, nie ten czas. Są inne, "specjalistyczne" fora i tam możecie do woli dawać upust swoim politycznym fobiom, skłonnościom i przekonaniom. Jeśli i ten mój wpis nie zadziała, temat zostanie natychmiast zamknięty.

PS. Proponuję dyskusję o analogiach do katastrofy spod Mirosławca. Ja widzę mnóstwo takich. A Wy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, powinno byc spokojnie jeszcze przez jakiś czas ale

niestety ludzie proszący o głos rozsądku, są brani za niewychowanych i nie okazujących czci zmarłemu przez zagorzałych zwolenników Kaczyńskiego, podczas gdy oni forsują co raz bardziej niedorzeczne pomysły.

a w telewizji trwa konkurs na największe wielbienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze hyde park to nie znaczy ze mozna wszystko i o wszystkim jest jeszcze cos takiego jak " wypowiedzi w dobrym tonie"

i wypowiedzi nie na miejscu

zginelo masa ludzi dobrych czy zlych jakie to ma w tej chwili znaczenie ?

Janie napisz, proszę, która moja wypowiedź nie była w dobrym tonie lub nie na miejscu. Będę wdzięczny.

czy jak bys mial przyczyne lepiej sie poczujesz? nie czytalem ich ale jak sa usuniete to pewnie byly kontrowersyjne a to wystarczy

Janie, czegoś nie rozumiem. Napisałeś wcześniej, że usunięte posty, były nie na miejscu i w złym tonie, a teraz piszesz, że ich nie czytałeś :shock:

W dodatku piszesz, że kontrowersyjność wypowiedzi, jest wystarczającym powodem do ich usunięcia :shock: Przecież to Hyde Park. Już sama nazwa wskazuje, że jest to miejsce również na kontrowersyjne opinie :!:

Luke wrzuć na luz ....

Tomku, rozwiń, proszę swoją myśl. Ja nie odbieram Tobie prawa do pisania nawet takich opinii:

Gdyby wybory przebiegły normalnie to pewnie o Kaczyńskim mówiono by - najgorszym prezydent w dziejach.

Ty zarzucasz mi stalinowsko-totalitarne metody, kiedy ja miałem na myśli badania kontrolne jak przy wykonywaniu każdego innego zawodu. Wykonując mandat Posła lub Senatora RP, chyba warto wiedzieć czy dana osoba ma predyspozycje do pełnienia tej jakże odpowiedzialnej funkcji. Nie jestem pewien, czy jest obowiązek badań, jeżeli ktoś z Was ma stosowną wiedzę, proszę mnie poprawić, ale to my jako Naród jesteśmy pracodawcami parlamentarzystów i może powinniśmy zacząć czegoś wymagać. Pewnie odchudziłaby się każda lista bez wyjątku. To nie stalinizm a raczej zdrowy rozsądek.

A czy nie uważasz, że w demokracji taką komisją, są sami wyborcy, którzy decydują o tym, kto ma ich reprezentować. Ty proponujesz jakąś superkomisję "lekarską", która decydowałaby, czy ktoś nie jest chory psychcznie (bo nie kamienie w nerkach chyba Ci chodziło), i czy pomimo demokratycznego mandatu, może pełnić fonkcję parlamentarzysty :!: Piszesz, że taka komisja sprawdzałaby predyspozycje do pełnienia funkcji posła. Ale jakie predyspozycje? Stan zdrowia? Może IQ? Dla mnie te predyspozycje to raczej uczciwość, wiedza, doświadczenie itd.

Jeśliby wprowadzić Twój pomysł z komisją, to dla mnie to by była podobna sytuacja jak w PRL. Były wybory, ale o tym kto będzie na listach decydował miejscowy komitet wojewódzki PZPR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie te predyspozycje to raczej uczciwość, wiedza, doświadczenie itd.

Po pierwsze żebyś nie posądził mnie o złośliwość.

Przypominasz sobie pewną koalicję z maja 2006 PiS, Samoobrona, LPR? Z czyjej inicjatywy powstała? Może przypomnieć nazwiska? Oczywiście wszystko w imię dobra dla kraju, zrobić przestepcę wicepremierem (jeden z nich był juz wtedy po wyrokach, co prawda w zawiasach ale był, ścigany listem gończym wydanym w 1999r.) .

To teraz dopasuj niekoniecznie w tej samej kolejności: uczciwość, wiedza, doświadczenie.

Do Marka - moda, przepraszam za offtopa, ale nie mogłem się powstrzymać od odpowiedzi dla Luka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśliby wprowadzić Twój pomysł z komisją, to dla mnie to by była podobna sytuacja jak w PRL. Były wybory, ale o tym kto będzie na listach decydował miejscowy komitet wojewódzki PZPR.

luke, daruj już sobie. Jak rozwiązali PZPR, miałeś 16 lat. Jesteś niewiarygodnym wprost autorytetem od spraw tamtych czasów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luke, daruj już sobie. Jak rozwiązali PZPR, miałeś 16 lat. Jesteś niewiarygodnym wprost autorytetem od spraw tamtych czasów.

Rozumiem, Michale, że na temat np. Pierwszej Wojny Światowei i odzyskania przez Polskę niepodległości, nikt nigdy nie powinien w żaden sposób sie wypowiadać. Przecież nie było nas wtedy na świecie, a nawet jak ktoś był, to miał pewnie kilka lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwracam uwagę na to, żenajgłośniej krzyczy ten,który ma najmniejsze pojęcie. Nie wiem czemu jest taka zależność, ż młodzi ludzie podnoszą tematy, na które mają znikome pojęcie. Tak jak napisał Miq27,mając 16 latinteresowałeś siępiłą, modelami i innymy duperelami,a nie polityką. Nie wypowiadajmy się natematy,na które wiemy mało, albo wcale nic.

 

Może zadam pytanie do was koledzy, jak zapatrujecie się na kwestię pochowania Kaczyńskich w krypcie razem z Piłsudskim? Moje zdanie?- Czy aby nie jest to decyzja na fali emocji? czym tak wielkim zasłużył się Pan Prezydent?A co jak zamnkie oczy Wałęsa? Który zdziałał wyraźnie więcej dla polskości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwracam uwagę na to, żenajgłośniej krzyczy ten,który ma najmniejsze pojęcie

Po pierwsze miej odwagę napisać do kogo te słowa kierujesz. Ritmens, gdzie ja krzyczę?

Nie wiem czemu jest taka zależność, ż młodzi ludzie podnoszą tematy, na które mają znikome pojęcie. Tak jak napisał Miq27,mając 16 latinteresowałeś siępiłą, modelami i innymy duperelami,a nie polityką. Nie wypowiadajmy się natematy,na które wiemy mało, albo wcale nic.

Dzięki za komplement z młodym człowiekiem :mrgreen:

Tak się składa, że jestem politologiem z wykształcenia - trochę stosunki międzynarodowe, historię takie tam inne studiowałem, i parę lat dłużej od Ciebie na tym świecie żyję. Może napisz Jakie masz Ty predyspozycję aby oceniać moją wiedzę w tym temacie.

Koledzy, ja nikogo do niczego nie przekonuję, ale nie lubię poprawności politycznej i jedynie słusznych poglądów. Dla tego zacytuję tę opinię na temat katastrofy Ryszarda Drozdowicza z Laboratorium Aerodynamicznego Politechniki Szczecińskiej :

 

„Jako pilot oceniam, że sugerowany w mediach błąd pilota jest mało prawdopodobny. Na podejściu do lądowania nie wykonuje się żadnych manewrów typu silne przechylenie lub nagłe zmiany prędkości. A takie silne przechylenie zauważyli świadkowie. Pilot wykonał dodatkowe kręgi nadlotniskowe, aby upewnić się, co do warunków lądowania i na tej podstawie podjął uzasadnioną decyzję o lądowaniu. Nieprawdopodobne też jest, aby doświadczony pilot wraz z drugim pilotem pomylili się co do wzrokowej oceny wysokości, nawet w przypadku awarii przyrządów, która jest również nieprawdopodobna. Należy tutaj zauważyć, że mgła jest na ogół z prześwitami i przy dziennym świetle nie stanowi istotnej przeszkody do wzrokowej oceny warunków lądowania. Okoliczności wskazują jednak na poważną awarię lub celowe zablokowanie układu sterowania. Taką blokadę można celowo zamontować tak, aby uruchomiła się przy wypuszczeniu podwozia lub klap bezpośrednio na prostej przed lądowaniem. Przy blokadzie klap lub lotek na prostej katastrofa była nieunikniona, gdyż pilot nawet zwiększając nagle ciąg, nie był w stanie wyprowadzić mocno przechylonej ciężkiej maszyny, mając wysokość rzędu 50-100 m i prędkość rzędu 260 km/h”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym tak wielkim zasłużył się Pan Prezydent?

Jezeli dojdzie teraz do pogodzenia sie polakow z rosjanami - to sie Pan Prezydent w posredni czy bezposredni sposob zasluzyl ...tak bedziemy o tym za 50 -100 lat mowic (no, moze nie my osobiscie ...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luke

Wrzuć na luz,a jak tego sformułowania nie rozumiesz to trudno .

Psy szczekają, a karawana idzie dalej...

 

Wawel to totalna pomyłka .

Chora irracjonalna ambicja Jarosława , który ma dobre kontakty z klerem , powoduje , że podniosła chwila zamienia się w gnój.

Kaczyński niczym szczególnym , jako prezydent, się nie wykazał, porównywanie go do Piłsudskiego to jakaś kpina i żenada.

Piłsudski się w grobie przekręca.

 

I jeśli ktoś nadal twierdzi , że powinien leżeć koło Piłsudskiego to niech da konkretne przykłady w czym był do niego podobny.

Tylko bez Gruzji bo akurat na tym Polska gospodarka i polityka straciła znacznie więcej, niż cokolwiek zyskała .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laboratorium Aerodynamicznego Politechniki Szczecińskiej

Ciekawe gdzie ono sie znajduje :shock: , no i co teraz dmuchają?

Pierwsze słyszę ...

Pierwsze Politechnika Szczecińska nie istnieje, teraz jest ZUT (czyli Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny).

Drugie Drozdowicz owszem na Politechnice Szczecińskiej prowadził badania, ale do pracy doktorskiej (obroniona w 1983) w Laboratorium Aerodynamicznym, ale badał tam "obciążenia wiatrem konstrukcji cienkościennych" w ramach Zakładu Konstrukcji Żelbetowych. Obecnie jest na ZUT w Zespole Konstrukcji Metalowych.

Mamy więcej takich "ekspertów"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, Michale, że na temat np. Pierwszej Wojny Światowei i odzyskania przez Polskę niepodległości, nikt nigdy nie powinien w żaden sposób sie wypowiadać.

Nie rozumiesz i to widać z tego, co piszesz.

 

Pytanie pomocnicze. Czy uważasz np., że z wielu milionów członków PZPR, wszyscy to byli zaciekle ideowi komuniści z wypranymi mózgami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz i to widać z tego, co piszesz.

 

Pytanie pomocnicze. Czy uważasz np., że z wielu milionów członków PZPR, wszyscy to byli zaciekle ideowi komuniści z wypranymi mózgami ?

Co ma piernik do wiatraka? Czy ja coś pisałem o członkach PZPR i ich wypranych mózgach :shock:

Ja pisałem, abyś nie odbierał prawa do odwoływania się do zdarzeń historycznych tylko dla tego, że samemu się w nich nie uczestniczyło, bądź nie było sie ich w pełni świadomymi świadkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luke, otóż ma bardzo dużo. Od postrzegania ludzi mocno zależy postrzeganie epoki i wydarzeń.

 

Piszesz "Za PRL-u sytuacja była taka" - na jakiej podstawie ? Własnych obserwacji ? No to jak oceniasz ówczesną przewodnią siłę narodu i na jakiej podstawie ? Bo przeczytałeś książkę ? No wybacz, ale według innych książek mogło być przecież zupełnie inaczej niż piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.