Skocz do zawartości

Czerwony Baron (Fokker Dr. I) 1:6 z gazety DeAGOSTINI


skyski

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam pokręciłem, faktycznie jest jak piszesz. Pokręciłem z inną kolekcją którą akurat przeglądałem chwilę wcześniej przed napisaniem posta.

Tak czy inaczej, choć sam jestem początkującym "modelarzem" to również odradzam ci kupowanie tak drogiej i monotonnej kolekcji. Ja zacząłem od depronu i już wiem że taki prosty model również jest pewnym wyzwaniem i daje sporo satysfakcji jak przybiera na wadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 240
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Panowie, Fokker Dr 1 był samolotem bardzo niestatecznym i najzwrotniejszym myśliwcem I W.Św. Model też będzie taki sam. Do nauki pilotażu absolutnie się nie nadaje. Wytrawni modelarze mogą sobie z nim poradzić. Radzę początkującym potrenować na czymś prostrzym i dużo tańszym. Ale jeśli ktoś ma cierpliwość i "czas", to niech składa, a kiedyś może polata tym modelem jak już opanuje tą sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem ze sklepu modelarskiego łódź ,piotrkowska 286. Wszedłem i mówię, że chcę samolot do składania taki jak czerwony baron. W sensie, że sobie poskładam. To nie ma, sa gotowe modele z 5 części najtańszy coś koło 480 PLN. To mówię , ile kosztuje całość ? to zaczyna się wyliczanie: jakiś sterownik, serwa, banka paliwa (100PLN) woow , panel startowy coś tam jeszcze. Wyszło 1600 z hakiem. Samolot brzydki , a modelarstwa w nim tyle co zeszłorocznego śniegu w dzisiejszym bałwanie. Model Baron 2200 + 350 (silnik) + 450 (mechanizmy nadajnik) 3000 TYS , więc macie racje, że w sklepie połowę taniej. Tylko, że ja chce sobie poskładać a nie kupić gotowe. No i ten 3 płatowiec śliczny jest (przynajmniej na obrazku).

 

Wiec mam prośbę czy możecie mi podać jakiś konkretny link gdzie mogę kupić coś do 1500 PLN do poskładania razem już ze wszystkim co potrzeba do tego ,żeby uruchomić silnik i polatać tym samolotem.

 

P.S. naszła mnie ciekawa myśl,bo były helikoptery za 455 chyba , nie drogie ale plastik wiadomo. tylko , że fajnie do helikopterka przyczepić kamerę i z balkonu puścić :) silnik elektryczny cichy i tak kamerować sobie i siedzieć w domu i latać :D

 

Jak na razie kupiłem 1 numer barona i wpisałem się na prenumeratę. Sklep modelarski mnie rozczarował. Był tam jakiś koleś co zadawał pytania na które sam znał odpowiedzi tylko chciał przycwaniakować, i jakiś koleś starszy drugi i oczywiście jak ja się zapytałem o samolot to zaraz się zbiegli. A sprzedawca zamiast mi wyjaśnić co do czego jest to miał pretensje ze pytam czemu najtańszy model do 2 tys i co się na to składa? nie lubię takich ludzi co sie znają i z wielką łaską raczył mi powiedzieć. Pewnie myślał, że i tak nie kupie bo nie mam kasy. To się pomylił , ale nie kupie właśnie za obsługę. A i na koniec pokazał mi że tam na dole jest jakiś model coś tam za 1200 już ze wszystkim do sterowania. Ale pewnie zamiast 5 części miał 3 to już faktycznie modelarstwo pełną gębą.

 

P.S II Co do pilotażu to nie widzę żadnego problemu albo góra dół albo lewo prawo. No co tu może być trudnego? 5 latek sobie poradzi to chyba każdy sobie da radę. A co do przesyłek, że DA wysyła dwa numery w jednej przesyłce to właśnie po to, że chce zaoszczędzić ale i tak mimo, że piszą iż przesyłki darmowe to klient za to płaci. Jednak rozłożone na dwa lata kwota 3 tys jest do zaakceptowania niż od razu wywalić 1600 i w dwie godziny zacząć latanie. Zero satysfakcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pilotażu to nie widzę żadnego problemu albo góra dół albo lewo prawo. No co tu może być trudnego? 5 latek sobie poradzi to chyba każdy sobie da radę.

 

Żebyś się nie zdziwił! :devil: To o wiele trudniejsze, niż się może wydawać. Pierwszy lot modelem typowym do nauki to jest mega stres, a co dopiero takim szybkim i zwrotnym Fokkerem. Odpuść sobie. Lot trwałby jakieś 4s... wiec zadaj sobie pytanie sam. Czy warto tyle kasy na te kilka sekund walki z modelem w powietrzu? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widmo ja może nie jestem mega doświadczony ale powiem Ci tak : zbieraj i składaj ten zestaw z DA

Być może nie jesteś doświadczony, ale z całą pewnością jesteś rozrzutny. Wiem - kto bogatemu zabroni, ale bogactwo nie każdemu dane :-(.

@widmo - kity - proszę: http://www.towerhobbies.com/products/topflite/kits.html

Wchodzisz na www.towerhobbies.com, wpisujesz np. GREAT PLANES kits i proszę, następna porcja.

A u nas:

http://www.modelarski.com/modelarstwo-Zestawy_KIT-_do_budowy,69.html

Wystarczy?

P.S. naszła mnie ciekawa myśl,bo były helikoptery za 455 chyba , nie drogie ale plastik wiadomo. tylko , że fajnie do helikopterka przyczepić kamerę i z balkonu puścić :) silnik elektryczny cichy i tak kamerować sobie i siedzieć w domu i latać :D

I napisz ile masz lat w profilu - bo o technice piszesz jak 14-to latek. I nie wiadomo jak ci odpowiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z filmików na jutjube wygląda pilotowanie jak bułka z masłem. Ale mówiliście, że jak się kupi silnik i coś tam do sterowania to można to przełożyć do fokera. To właśnie później się skonsultuje jaki mam kupić silnik i zestaw sterujący co by pasował do Fokera a do tego zestawu dokupię teraz samolot testowy skoro mówicie, że latanie to taka ciężka sprawa.

 

Kasy zawsze szkoda tylko mam wrażenie jakby dla niektórych 3 tyś to był majątek życia czy coś. Jęsli ktos zarabia 5 tys na miesiąc to co to jest wydać 3 tysiące na 2 lata ? no prosze was nie demonizujcie. Nie marudze, że wiem lepiej, stosuje się do wskazówek lepszych. narazie Modelarski sklep kontra DA przegrał. A pisze to oczami nOOba tak? dopiero teraz dostałem konkretne kity i może ona mnie przekonają. Ja sie nie wyądrzam.

 

Nie jestem bogaty ale też nie ide z zniczym do tematu. Mam kasy troche odlożone ale nie znaczy że jak mnie stać na model za 3 tysiące to taki właśnie chce kupić. Gdyby dziś w sklepie za 1400 był model do poskładania taki KIT to bym kupił. Wiec nie jestem rozrzutny. Własciwie kupując model za 1500 a kupując za 3 tys w ciagu 2 lat. to tak jakbym 1500 rozłożył na 24 miesiące, czyli 62 PLN około na miesiąc. A nie pale i nie pije i nie ćpam :) wiec wole wydać 62 PLN na barona niż jak niektorzy z WAS 10 co 3 dni na fajki...

 

Mam 31 lat , na technice sie nie znam za bardzo wiec pisze co mi do glowy przyszlo, ale chyba zalozyc kamere do helikoptera to nie jest jakaś specjalna wiedza potrzebna ? czy jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S II Co do pilotażu to nie widzę żadnego problemu albo góra dół albo lewo prawo. No co tu może być trudnego? 5 latek sobie poradzi to chyba każdy sobie da radę.

W tym zdaniu zawarłeś wszystko. Wykazując taki sposób rozumowania nie dziwię się, że nie chcieli rozmawiac z tobą w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zgadza się. Każdy od czegoś zaczyna i musi się rozczarować by pojąć, że coś jest trudne, a coś nie. Ale podziwiam tych którzy od razu z mlekiem matki wyssali cala wiedzę o pilotażu i są teraz mądrzejsi. Ja mam prostą zasadę, nie chcą mi sprzedać w sklepie ? to nie pójdę do innego. I nie chodzi o dużo kasy, tylko że mogę ta kasę rozłożyć na długi czas. Jakbym miał dużo kasy to bym sobie zamówił 10 KITÓW i szpanował tak? a poza tym czemu szajs? , że nie będzie latać ? Proszę bardzo zróbcie lepsze i dajcie do sprzedaży. Czemu narzekacie, że szajs ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Śmiało kolego widmo, nie słuchaj nas. Nasze zdanie jest podyktowane zazdrością. Zazdrościmy ci że możesz pozwolić sobie na taki model. Jak zapewne zauważyłeś większość z nas lata jakimiś piankowcami i ( tfu) deproniakami. My zaczynaliśmy od małych kroczków ale ty jak widać masz talent, to rzadka i bardzo pożądana cecha wśród adeptów RC. Załóż temat o budowie tego modelu będziemy ci wszyscy kibicować. Do dzieła. Ja życzę ci powodzenia i wytrwałości, nie zmieniaj już raz wybranej drogi i nie daj się nam przekonać. Tak trzymaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok tak zrobię :)

Tylko nie mówcie już o tej kasie bo stać tutaj prawie każdego. A sądząc po waszych doświadczeniach wydaliście spokojnie kilka tysięcy już na to hobby. Wiec musiałoby upłynąć kilka lat i to pewnie na obrotach zanim bym was dogonił. Aha i nie wiem czym latacie bo się nie znam na tym. Nie wiem co to piankowiec itd. Sytuacja jest prosta, nie stać mnie żeby teraz wydać 3 tys i już. Dlatego zmuszony jestem kupować na raty. Was stać bo jesteście bogaci to łatwo wam mówić kup se za polowe mniej. Ale ja nie mam aż tyle.

 

Dobra to gdzie mam założyć taki temat ?

A nie można tu tego kontynuować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy od czegoś zaczyna i musi się rozczarować by pojąć, że coś jest trudne, a coś nie.

Nie zgadzam się. Wcale nie trzeba się rozczarować, by do czegoś dojść. Wystarczy trochę się zainteresować tematem. A z takim podejściem do życia jak Twoje to się nie dziwię, że tak to u Ciebie wygląda. Pewnie jeszcze wyznajesz zasadę, że pierwszy milion trzeba ukraść...

 

Proszę bardzo zróbcie lepsze i dajcie do sprzedaży. Czemu narzekacie, że szajs ?

Jak byś zadał sobie troszeczkę trudu i poczytał to forum to byś wiedział, że wielu z nas "produkuje" modele nawet na sprzedaż, często w profilach są linki. Uwierz mi, że było tu wielu takich jak Ty, którzy podjarali się reklamą w telewizji, albo zobaczyli jak ktoś lata na łące i koniecznie też chcą wzbić się w powietrze, a ich przygoda z modelarstwem kończyła się po kilku sekundach lotu.

Koledzy wcale nie chcą Cię odwieść od latania, tylko próbują Ci wytłumaczyć, że to jest na prawdę ciężkie hobby i próbują Ci pomóc, a Ty to odbierasz jako wymądrzanie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie,

 

Silnik i nadajnik to osobne zamówienia, nie są one obowiązkowe...

Jeśli zdecyduje się Pan zamówić w/w mechanizmy to ich koszt wyniesie:

-silnik około 350zł.

-nadajnik wraz z serwomechanizmami 450zł.

Jasny ch...oroba Silnik 350zł... no to jeszcze ujdzie...

 

Nadajnik? A odbiornik? :lol::lol: No ta dokupić osobno :D Za 4kanałową aparaturę 450zł? Serwa liczmy 20zł za sztukę bo to standardy, naprawdę żal mi tego człowieka co to kupi wszystko i poskłada :D Kocham pózniej te aukcje na allegro (Czerwony baronek cena 3300 :lol::lol::lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo zróbcie lepsze i dajcie do sprzedaży. Czemu narzekacie, że szajs ?

Qrcze, Ty niczego nie zrozumiałes w dalszym ciągu. To wstyd by 15latek pisał do ciebie..." Jak grochem w ścianę"... ale ma zupełną rację :!: To nie chodzi o to, byśmy zrobili sobie sami skoro to szajs - robimy własnie sobie sami :!: Tak mylisz pojęcia, że aż nie chce się pisać setny raz to samo; według ciebie lepiej - łatwiej - wydać w ciągu 2 lat 2 tys zł niż kupić w sklepie na raty model za kilkaset zł i tez spłacać raty 2 lata. Naprawdę tego nie rozumiesz :?: :!:

Nikt nie wyssał wiedzy i umiejętności z mlekiem matki, albo prawie nikt - to nie jest ani głupotą , ani żenujące. Natomiast głupotą jest pisanie takich bzdur jakie piszesz mimo licznych ukierunkowań i wyjasnień. Piszemy to nie dlatego by zniechęcać od tak sobie tylko dlatego, że jako przez doświadczeni w lataniu i budowie oraz umiejący liczyć swoje ciężko zarobione pieniądze, mamy pojęcie o tym o czym piszemy. Czy sie z tym zgadzasz, czy sie zastosujesz to Twoja sprawa ale nie ośmieszaj się takimi stwierdzeniami, że latanie to tylko ruch drążka góra dół i prawo lewo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie wyobrażam -dwa lata składania i dwie sekundy lotu. Widmo widzę że nie miałeś nigdy nic do czynienia z modelarstwem rc pisząc że w sklepie oferowali ci np. "jakiś sterownik" a chcesz się porywać na spory model spalinowy.Pobaw się nawet takimi modelami z 3-5 części a gdy nabierzesz wiedzy w budowie i akcesoriach i wprawy w lataniu będziesz mógł z czasem zbudować SAMEMU Manfreda von Richthofen i nikt w sklepie nie zada ci pytań na które nie znasz odpowiedzi .Ale do tego trzeba własnego doświadczenia i dobrych rad modelarzy z forum :) (no i może faktycznie życzliwości sprzedawców ale pewnie uznali w sklepie że chcąc zestaw typu KIT wiesz o co biega w tym temacie)

A co do samego latania to faktycznie jak napisał przedmówca -to nie tylko ruch góra -dół ...Może pobaw sie symulatorami dla modelarzy -zobaczysz że nawet w tak niedoskonałym środowisku jak symulacja komputerowa bedzie różnica w sterowaniu w zależności od rodzaju modelu........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S II Co do pilotażu to nie widzę żadnego problemu albo góra dół albo lewo prawo. No co tu może być trudnego? 5 latek sobie poradzi to chyba każdy sobie da radę

Aha. Najpierw to kup sobie dobry sumulator, no bo co to jest 600zł na całe modelarstwo i zacznij od lotu jakimś warbridem z dwoma płatami, albo akrobatem, i wtedy zobaczymy jaka bedzie twoja mina jak już "polatasz" na symulatorze. Ao co do tego góra dół, prawo lewo, to sie grubo mylisz. Do poprawnego zakrętu powinno się używać 2 drążków naraz, czyli 4 funkcji. I co dalej takie proste? Aha i jeszcze jedno. Pooglądaj jak wygądały pierwsze loty modelami, a nie mistrzów, którzy latają praktycznie od dziecka

 

Ja mam prostą zasadę, nie chcą mi sprzedać w sklepie ? to nie pójdę do innego.

Ja mam troche inną. Jak mi kilka doświadczonych osób mówi to samo, to znaczy że oni raczej mają racje, a jako zupełny laik myślę źle.

 

To tak kilka słów odemnie, ale co ja tam się znam, spita nie zbierałem a przecież była taka okazja, i barona nie zamierzam, znów mi okazja taka przepadnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo zróbcie lepsze i dajcie do sprzedaży. Czemu narzekacie, że szajs ?

 

Dlaczego narzekamy? Bo za tą całą kasę masz spokojnie możesz mieć o wiele lepszy model, Ci z Da są po prostu totalnymi naciągaczami, za 450zł masz spokojnie 9 kanałową aparaturę i na serwa Ci jakieś lepsze starczy , tak jak Fokker napisał , modelarstwo to nie jest jakieś tam machanie drążkami to trochę trzeba polatać ,sam na początku myślisz co latałem jakimś modelikiem za 5tyś? Własnie nie. model kosztował mnie mniej więcej 200zł frajda była niesamowita,nauczyłem się latać i tak małymi kroczkami idę do przodu... To że oni mają taką super hiper mega reklamę, to po prostu jest jak reklama proszku do prania (wrzucasz zardzewiałą monete a wychodzi śliczna jak nówka) ludzie się nabierają i kupują ,tak samo jest z reklamami DA, jak chcesz komuś krzywdę zrobić Twoja sprawa, ale na drugi raz nie pisz takich bzdur ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.