Skocz do zawartości

Czerwony Baron (Fokker Dr. I) 1:6 z gazety DeAGOSTINI


skyski

Rekomendowane odpowiedzi

Samochody , czołgi, statki na wodzie pod woda helikoptery to brzydal :) samoloty są czadowe. Fajnie jest że stoi sobie ktoś z radyjkiem i gapi się w górę i sobie lata. Patrząc z boku ja laik myślę "bułka z masłem". Oczywiście wszedłem spytać się co dobre na początek. Nie dostałem odpowiedzi, każdy wstawia swoje mądrości.

 

Mi zależałoby na czymś takim. Wejdź tu (link) zamów taki model, do tego potrzebujesz serwa (link) i takie radyjko do sterowania + to to i to. Jak to kupisz możesz wziąć się za składanie i od tego zaczynasz. Oczywiście nie błagam na kolanach ani nie zmuszam nikogo by to zrobił. Tylko tak właśnie sobie wyobrażałem. Wtedy jak to kupie to będę myślał. A po co to ? aha bo to z tym i tu się steruje. Itd itd. Inaczej zamiast forum wpisałbym sobie w wyszukiwarkę ale ni eo to chodzi prawda?

 

Wiec po prostu przemilczę te posty gdzie zamiast konkretnej porady mam napisane Przeczytaj sobie to albo tu masz link do sklepu. No fajnie ,że mam link ale co z tego jak tam jest 9 samolotów i z 15 pod menu w sterownikach RC ? jak nie wiem co do czego :D

 

Dlatego pytać o wszystko uznacie za marudzenie, do klubu nie pójdę bo nie mam czasu na kluby. więc jeśli mam okazje spokojnie dostawać jakieś części z których złoże sobie samolocik i nauczę się pilotażu z gazetek i poznam co do czego służy i wydam 3 tys w przeciągu ROKU ? to czemu nie ?

 

Jakby ktoś mnie spytał co mam doradzić w samochodach bo chce taki i taki i taki to bym wskazał konkretny model, a nie powiedział poszukaj se w Oplach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 240
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

drogi kolego widmp

 

Tylko że po tym roku czy dwóch jak będziesz miał cały model zrobiony do kupy i będziesz chciał nim polatać to nie daj boże

 

1. Obetniesz sobie pazury przy odpalaniu

2. Zrobisz coś źle przed startem kogoś zabijesz

3. Przywalisz modelem w sąsiada bądź w samochód

4. Zabijesz kogos i kryminał

 

 

Takie "skladanie" modeli z gazetek które jak koledzy mogą potwierdzić nie są bezpieczne dla "laika" to powinno być zabronione. Znając życie temat znowu będzie miał z 30-50 stron kłótni ... Radzę go zamknąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak kupie ten za 1200 co ze niby lata i ma juz wszystko to będzie lepsze niż zbieranie tego barona ? albo podajcie konkretny model co kupić do poskładania i jakie do tego elektroniczne rzeczy kupić ? nie muszę mieę barona ale żeby chociaż było coś do klejenia i składania.

 

Jak to zabije ? to można tym zabić ? jak to możliwe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz rady co kupić co wsadzić ale my z chęcią pomożemy -my tylko odradzamy ci TAKI samolot a po zdobyciu doświadczenia na innych prostszych i tańszych modelach z pewnością będziesz miał tę samą opinie o gazetowym modelarstwie co my.No ale z gazetek pilotażu to się na pewno nie nauczysz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zależałoby na czymś takim. Wejdź tu (link) zamów taki model, do tego potrzebujesz serwa (link) i takie radyjko do sterowania + to to i to. Jak to kupisz możesz wziąć się za składanie i od tego zaczynasz.

Myślisz, że jesteś tu pierwszym, który ma taki dylemat? Na forum jest na czerwono zaznaczony dział od czego zacząć. Tam znajdziesz WSZYSTKIE informacje jakie Ci są potrzebne żeby zacząć latać. To nie jest takie proste doradzić komuś od czego powinien zacząć. Są różne preferencje, różne możliwości, zdolności i zasobności portwela.

Teraz masz do nas żal, że nie chcemy pomóc. Zaczynasz rozmowę całkowicie nie w tym miejscu co trzeba. Załóż nowy temat, skonkretyzuj oczekiwania, a przekonasz się ile osób będzie Ci chciało pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widmo

 

Bez obrazy ale zachowujesz się jak tacy nastolatkowie co piszą tutaj na forum, chcesz, to mogę Ci poradzić co kupić abys miał zabawe z klejenia i spokój że mogłeś się nauczyć latać.

chyba z kilka tysięcy dolarów kosztowało 8 mini silniczków odrzutowych

Kilka tysiecy? Dobre Kilkanaście tysięcy... za Kilka tysięcy masz pól modelu... czy nawet 3/4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bedzie w gazetce taki samolot to se kupie :) było by trochę numerów -tyle co odcinków " mody na sukces" :)

A tak poważnie to otwórz nowy post albo w modelach elektrycznych albo spalinowych (wedle preferencji ) opisz czego oczekujesz a co umiesz bo tu akurat jest temat o nieciekawej ofercie a nie o pierwszym modelu dla Widma .Faktycznie i ja się zastanawiam czy masz na pewno te 31 lat??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde włączyłem symulator 2 sekundy i kret .... no ja piernicze chyba kupie helikopter

Mieliście racje z tym sterowaniem. Masakra dopiero teraz kumam ze w lewo prawo góra/dol dochodzą lotki jeszcze co mi przez to ciągle samolot wbijał się w ziemie. Haha teraz już mi idzie lepiej tylko nie umiem lądować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przypuszczałem, że o tym nowym modelu też będzie taki fajny temat jak o Spitfire :-)

 

Posty kolegi "widmo" brzmią jak prowokacja, ale w sumie można trochę podyskutować. Nawet z Widmem ;-)

 

Otóż kolego Widmo, nie wiem czy sobie robisz hecę i podajesz się za nowicjusza, czy poważnie chcesz kupić ten model ale mimo to postaram się odpowiedzieć.

 

Za te pieniądze nie warto kupować tego zestawu. Jak napisał Irek "Fokker" lepiej kupić w sklepie modelarskim na raty, spłacane przez dwa lata, model renomowanej firmy i na dodatek tańszy. Nie mniej jednak jak masz potrzebę kupowania modelu z gazety to kupuj. Tylko koniecznie podziel się z nami postępami w budowie. Chociaż wydaje mi się, że szybko się zniechęcisz. Jak wynika z Twoich postów nie interesuje Cię modelarstwo, tylko chcesz mieć model.

 

A niezależnie czy będziesz składał ten model czy nie, udaj się do sklepu modelarskiego (chociaż jak piszesz, ten w Twojej okolicy nie jest wart zachodu więc może udaj się wirtualnie do sklepu internetowego), kup jakiś tani model z pianki EPP i spróbuj nim polatać. Zobaczysz czy Cię to bawi i czy to takie proste. Nie wydasz wiele a będziesz miał przedsmak zabawy Fokkerem Dr1.

 

Uwierz mi, że mamy duże doświadczenie w budowaniu i pilotowaniu modeli latających. Nie mogę pisać za innych, ale moje zdanie jest jak powyżej. Pierwszy model zbudowałem jakieś 30 lat temu, ale moja wiedza modelarska, jako dziesięciolatka, była dużo większa niż Twoja teraz. Miałem już przeczytane kilka książek, podręczników modelarskich. I moim zdaniem to jest właściwa droga w tym hobby: najpierw zainteresowanie, zdobywanie wiedzy, a potem Fokker Dr.1. W międzyczasie można szkolić umiejętności na modelu typu "trener" czy prostym szybowcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!! wiem kim jest WIDMO :) to pracownik DeAgostini piszący te wspaniałości by nas zniechęcić do pisania i czytania naszych opinii o tej "wspaniałej" zabawie z modelarstwem na "raty"

Chyba jednak efekt jest odwrotny -zrobiło się ciekawie/śmiesznie (chwilami infantylnie)

PS CALLAB jak ty to zrobiłeś?! zrobiłeś model 30 lat temu a masz 29 lat??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde włączyłem symulator 2 sekundy i kret .... no ja piernicze chyba kupie helikopter

Taaa może jeszcze jakiego z rozmiaru 700 i do pełnej akrobacji 3D (poczytaj co to jest, bo podejrzewam że zaraz zapytasz się na forum "co to ?") Hehe, myślisz ze helikiem bedzie łatwiej ?? Jeśli tak to sie GRUBO mylisz. Sterowanie helikopterem jest trudne jak samolotem*2, bo samolotem na samych lotkach i Sterem wysokości zawrócisz, a śmigłowcem nie, dochodzi jeszcze Sterowanie obrotem. Zamiast nauczyć się latać na symulatorze samolotem, to pchniesz sie w jeszcze trudniejsze rzeczy. włacz na symulatorze sobie helikopter taki normalny, nie w stylu lamy i nim polataj. Lot pewnie bedzie jeszcze krótszy :)

 

Tak wogle to co to za symulator i masz nadajnik/symulator, czy latasz np na Joysticku?

 

Panowie!! wiem kim jest WIDMO to pracownik DeAgostini piszący te wspaniałości by nas zniechęcić do pisania i czytania naszych opinii o tej "wspaniałej" zabawie z modelarstwem na "raty"

To jest "prawdziwa prawda"?? A jak to prawda to moze jeszcze się nawróci i zapobiegnie wypuszczeniu nastepnej jakiejś kolekcji "modeli" :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.