Skocz do zawartości

Czerwony Baron (Fokker Dr. I) 1:6 z gazety DeAGOSTINI


skyski

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem żadnym pracownikiem hahaha jasne pracownik DA w stadzie wilków wyjadaczy :D no pięknie. Prawda jest o wiele prostsza. Zobaczyłem reklamę, spodobał mi się model samolotu. Myślę sobie nie takie głupie. A że przeczytałem internet dwa razy cały a brat obejrzał wszystkie filmy na jutjube to nie siedzimy już na sieci (poza jakimś obejrzeniem filmu) bo nie ma co robić w sieci bo nudy to czasem wymyślamy jakieś ciekawostki. A to quady , a to gokarty, a to zjazdy na linie. itd. A teraz mnie napadło na samolot.

 

Jest jednak tak, że nie interesuje mnie model do latania, ale chce od podstaw złożyć samolot taki właśnie zestaw co ma więcej niż 5 części. I nie jest to prowokacja. Jestem jak niemowlak w tej dziedzinie zafascynowany i ciekawy tego nowego świata.

 

W sklepie są jak rozumiem modele w cenach od 400 wzwyż do powiedzmy 800 dlatego kupienie Barona się nie opłaca bo za sam model wyjdzie te 2200 bez osprzętu tak? i to o to chodzi?

 

Co do symulatora to mialem stery lewo/prawo na klawiszach zamiast lotek i dlatego spadalem. ale jak juz ustawiłem ok to sterowanie jak w zwykłych grach na atari sprzed 15 lat. Fakt ze trzeba meic dobre wyczucie w tym sterowaniu i nie szarpać. Pewnie spadne nie raz.

 

jak chcecie mogę założyć temat i poskładać tego barona z DA tylko jak coś to mam odrysowac te częsci na papierze i zeskanować ? i krecić filmiki jak to składam czy jak ? sam opis ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 240
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Panowie (koledzy).

 

Od ładnych kilku stron karmimy TROLLA. jak dzieci...

Jeżeli to jest podejście do życia/hobby faceta w wieku 31 lat, to albo kolega jeszcze się nie wyprowadził od mamusi, albo zwyczajnie z tym wiekiem ściemnia.

 

Jeżeli komuś nie chce się czytać - to proste - wynajmij specjalistę. Daj ogłoszenie, na pewno ktoś się zgłosi i poprowadzi cię za rączkę. Płacisz i wymagasz. Forum jest IMO dla tych, którym się chce. Więc może przestaniemy bić pianę? :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem prawie wszystkie posty w tym temacie i nie rozumię jak niektórzy (jeden?) ignorancko podchodzą do latania, uważając, że wystarczy pomachać drążkiem we wszystkie strony i jest się ORŁEM. Otóż NIE. :crazy: Przedstawiłem się jako pilot szybowcowy i samolotowy (diamentowa odznaka szybowcowa) z nalotem ok. 2000 godzin. Zasady pilotażu opanowałem w 100% a pomimo tego nie odważyłem się na początek latać Spitfire'm- też z DeA, lecz zbudowałem lekką deskowata depronówkę (Citabria). Jest w forum :arrow: Oblatałem ją i przyznam, ze nie było tak łatwo jak myślałem. NIe miałem wypadku, ale stres był :P Muszę się jeszcze oswoić i wówczas spróbuję coś mocniejszego. Jak ktoś chce budować Barona,ale jeśli chce nim uczyć się pilotażu stanowczo nie radzę :!: Dziesięćsekund lotu to byłby rekord :jupi:

I jescze jedno. Fokker ma 4skrzydła w tym jedno pomiędzy kołami. Startować i lądować można tylko na ubitym terenie. Na trawie to pewny kapotaż :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój post nie wnosi nic konstruktywnego do dyskusji a juz na pewno info o mojej rodzinie o której nie masz bladego pojęcia misiaczku pysiaczku

A co twoje wypociny wniosły konstruktywnego :?:

 

Koledzy - proponuję zaprzestania jakiejkolwiek dyskusji z użytkownikiem widmo w tym temacie. Co mieliśmy do powiedzenia powiedzieliśmy, a ten 13 latek dalej pierdoły wygaduje i prowokuje. Nie dajmy się więcej prowokować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mam wrażenie że to chłopaczek któremu nudzi się w domu i postanowił zaszkodzić na forum. w życiu nie uwierzę że ma 31 lat po tym poście :

A że przeczytałem internet dwa razy cały a brat obejrzał wszystkie filmy na jutjube to nie siedzimy już na sieci (poza jakimś obejrzeniem filmu) bo nie ma co robić w sieci bo nudy to czasem wymyślamy jakieś ciekawostki. A to quady , a to gokarty, a to zjazdy na linie. itd. A teraz mnie napadło na samolot.

chwilowy zapaleniec który potem powie że przez forum nie udało mu się polecieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UUps CALLAB przepraszam za te 29 lat (pomyłka ,może dla tego ze sam chciałbym tyle mieć znowu :) ) Widmo może zakończmy ten wątek z modelem dla ciebie bo akurat (dla przy pomnienia) to nie ten dział .Jak masz wysokie aspiracje lub jesteś tak znudzony quadami i linami to może załóż wreszcie swój temat w którym ,po raz kolejny pisze -opisz swoje wymagania a dostaniesz pomoc .Albo posklejaj sobie Małego Modelarza...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barona się nie opłaca bo za sam model wyjdzie te 2200 bez osprzętu tak? i to o to chodzi?

Nie tylko dlatego. To jest trój, a wlaściwie czteropłatoweie. jest trudny w pilotażu powód- zdanie wcześniej, i podejrzewam że bedzie dosc szybko latał i będzie miał szybkie podejście do lądowania.

Jak chcesz naprawde podejśc do modelarstwa, to na początku przyda się to http://www.modelmotor.pl/symulator-4-kanalowy-mode-2-fms-na-cd.html

Tutaj masz małego trenerka elektrycznego z więcej niż 5 części i tańszy że hoho http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=4317

Do tego jakaś ludzka paratura http://rc-electrotown.pl/index.php?products=product&prod_id=268

Resztę osprzetu poszukaj sa, zresztą w specyfikacji jest coś napisane, oczywiście nie muszisz kupywać takich drogich części, ale jakies inne, no chyba że Cie stać to owszem.

Sporą podpowiedź masz, więc teraz już droga wolna. I koniec z karmieniem trola. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie konkrety :) dzięki PPOMPKA. Postanowiłem tak, barona sobie kupie bo w sumie 100 miesięcznie to nie jest duży wydatek. A zanim go złoże i uruchomię (niecałe 2 lata) zdążę się podszkolić na innym sprzęcie :) Dzięki jeszcze raz.

 

Temat o baronie założę jak już będzie z 5 numerów. To powiecie mi jak te skany porobić i może ktoś się dołączy czy coś. I na koniec mimo że jesteście doświadczeni co niektórzy, to zdziwił mnie fakt ze z pierwszym numerem model barona z DA trafił do nieciekawej oferty. Rzeczywiście po pierwszym numerze można już to stwierdzić. W każdym razie pomocnym dziękuję serdecznie, a niepomocnym śle lubieżny uśmieszek.

 

VESPA napisalem PM. to mi powiedz jak zeskanowac najlepiej czy odrysowac czy polozyc elementy na skanerze i pozniej zapisac w jpg w pdf ? bo nie wiem jaka technike tu stosujecie i na ile odrysowywanie elementów jest miarodajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupienie Barona się nie opłaca bo za sam model wyjdzie te 2200 bez osprzętu tak?

Jeszcze chodzi o jakość materiałów i, jak zobaczyliśmy na Spitfire, błędne rozwiązania konstrukcyjne, wymuszone małymi wymiarami opakowania i dzieleniem modelu na drobne fragmenty.

 

UUps CALLAB przepraszam za te 29 lat

Masz tyle lat, na ile się czujesz. W sumie to mogę mieć nawet 16 :-)

 

to mi powiedz jak zeskanowac najlepiej czy odrysowac czy polozyc elementy na skanerze i pozniej zapisac w jpg w pdf ?

Położyć na skanerze i zeskanować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widmo... tylko żebyśmy się dobrze zrozumieli i żeby nie było potem płaczu i zgrzytania zębami. Nie zamierzam Cię namawiać w jakikolwiek sposób do budowy i przede wszystkim kupowania tej serii! Sam uważam, że to nie najlepszy pomysł i zgadzam się z tym co napisali inni użytkownicy.

 

Niemniej jednak, jeżeli mając świadomość w co się pakujesz, decydujesz się prenumerować Czerwonego Barona chętnie skorzystam ze skanów poszczególnych elementów. Możliwe, że posłużą mi one, nie będę tego ukrywał, do zaadoptowania na potrzeby własnej konstrukcji. Nie wykluczam, że wprowadzę pewne zmiany - szczególnie związane z niepotrzebnymi łączeniami, które w gazetowym wydaniu podyktowane są koniecznością spakowania w blistery.

 

Nie zamierzam też kontynuować "dzieła stworzenia" jeżeli po kilkudziesiątym numerze uznasz, że to nie dla Ciebie etc.

 

Tak więc - NA NIC NIE NAMAWIAM ale będzie miło jeśli wytrwasz w relacji i faktycznie będziesz zamieszczał te skany jak obiecałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę z tego w co się pakuję i uważam, że skany to dobry sposób. Bo po co kupować barona w 5 kopiach ? Ja na projektowaniu się nie znam. Zrobię skany. Ty zrobisz poprawki ale już będą to części większe. I może wtedy zrobi się Twój model. I znowu ktoś coś poprawi itd itd. Może być fajna zabawa bo głównie o to chodzi. Ale może też nic z tego nie wyjść jak powiem po 10 przesyłce, że olewam to....Zatem nikt nikomu nie będzie miał za złe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zależałoby na czymś takim. Wejdź tu (link) zamów taki model, do tego potrzebujesz serwa (link) i takie radyjko do sterowania + to to i to. Jak to kupisz możesz wziąć się za składanie i od tego zaczynasz. Oczywiście nie błagam na kolanach ani nie zmuszam nikogo by to zrobił. Tylko tak właśnie sobie wyobrażałem. Wtedy jak to kupie to będę myślał. A po co to ? aha bo to z tym i tu się steruje. Itd itd. Inaczej zamiast forum wpisałbym sobie w wyszukiwarkę ale ni eo to chodzi prawda?

 

Wiec po prostu przemilczę te posty gdzie zamiast konkretnej porady mam napisane Przeczytaj sobie to albo tu masz link do sklepu. No fajnie ,że mam link ale co z tego jak tam jest 9 samolotów i z 15 pod menu w sterownikach RC ? jak nie wiem co do czego :D

 

Dzisiaj na forum razem z Tobą zapisało się 19-tu nowych użytkowników i jakoś nie dziwi mnie fakt, że stali bywalcy nie chcą 19 razy dziennie i każdemu z osobna pisać krok po kroku jak zaczynać.

Są jednak na tyle uprzejmi, że wskazują Ci dokładnie miejsca gdzie można znaleść infomacje które Cię interesują. To czego potrzebujesz, zostało już wiele razy zapisane, wystarczy chcieć kożystać, sam jestem nowy i jak na razie znajduję wszystko czego mi potrzeba..

Ty jednak każesz siebie traktować szczególnie, bo widać że jesteś wyjątkowy.

 

Samolot brzydki , a modelarstwa w nim tyle co zeszłorocznego śniegu w dzisiejszym bałwanie. Model Baron 2200 + 350 (silnik) + 450 (mechanizmy nadajnik) 3000 TYS , więc macie racje, że w sklepie połowę taniej. Tylko, że ja chce sobie poskładać a nie kupić gotowe. No i ten 3 płatowiec śliczny jest (przynajmniej na obrazku).

 

Wiec mam prośbę czy możecie mi podać jakiś konkretny link gdzie mogę kupić coś do 1500 PLN do poskładania razem już ze wszystkim co potrzeba do tego ,żeby uruchomić silnik i polatać tym samolotem.

 

P.S. naszła mnie ciekawa myśl,bo były helikoptery za 455 chyba , nie drogie ale plastik wiadomo. tylko , że fajnie do helikopterka przyczepić kamerę i z balkonu puścić :) silnik elektryczny cichy i tak kamerować sobie i siedzieć w domu i latać :D

 

..... Ale pewnie zamiast 5 części miał 3 to już faktycznie modelarstwo pełną gębą.

 

P.S II Co do pilotażu to nie widzę żadnego problemu albo góra dół albo lewo prawo. No co tu może być trudnego? 5 latek sobie poradzi to chyba każdy sobie da radę.

A według mnie to jesteś strasznym ignorantem. Wiele osób próbowało Ci dobrze doradzić, ale Ty tak naprawdę nie chcesz nikogo słuchać. Naprawdę dziwi mnie to, że poświęcono Ci aż tak wiele czasu.

 

Ja zarejestrowałem się na "pfmrc" równo miesiąc temu i już mam pewne pojęcie o budowie i wyposażeniu podstawowych modeli które mnie interesują. Mój pierwszy model jest ukończony w 90-ciu procentach i mam nadzieję że niedługo się "ulotni".

 

Przy Twoim podejściu, to po miesiącu będziesz wiedział że jakieś dwie płytki pasują z trzecią inną, że można jakieś dwie listewki skleić z kawałkiem sklejki używając ekierki i tyle. A oprócz tego bedziesz miał dwa śmigiełka kołpaczek i kilka śrubek. Ale o modelarstwie będziesz miał dalej pojęcie zerowe, chyba że zaczniesz czytać to forum.

 

A co do tego, że model ładnie wygląda na obrazkach - jesteś w 100% pewny że model na raklamach i ten w Twoich zeszytach to to samo ?. Podobno śmigło miało być wzmacniane włóknem szklanym, masz takie? No chyba że w którymś z modeli dostarczą kawałek tkaninki i trzeba będzie samemu to wykonać :).

 

...Tylko, że ja chce sobie poskładać a nie kupić gotowe... Proponuję zakupić dobre plany modelarskie i rozpocząć budowę od wycinania części z kawałka zakupionej sklejki.

Pod tym linkiem znajdziesz plany, które można zakupić za 20$. Jak poszukasz na ebay'u to znajdziesz te same plany jeszcze taniej.

Jeżeli do tematu podejdziesz poważnie gwarantuję że będziesz miał wielu kibiców i każdy problem rozwiązany na kilkanaście sposobów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ Adamie, ja się dokładnie zgadzam z użytkownikami. Dlatego też jak pisałem wcześniej model barona będzie się toczył swoim torem tak ? a ja do tego czasu zapoznam się i zbuduje coś mniejszego coś na początek. Kupie jakiś sprzęt co będzie pasował później do barona. taki sterownik 4 czy 8 kanałowy. Plany, sklejki itd. to wszystko mam zamiar właśnie zrobić. Kupić trenera polatać czymś takim. Zdecydowanie mnie źle zrozumiałeś. gdyby nie to forum pewnie poskładałbym barona i polatał z 5 sekund. Oczywiście za pomoc dziękuję jeszcze raz. Nie znam się tak jak wy, ale jeśli plany barona zeskanowane pomogą to będzie mi miło, że komuś to się przydało. Wiem, że pomagacie tu z czystej pasji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru nikogo przekonywać czy to składanie modelu z gazety(za 4x większe pieniądze) to dobra droga do modelarstwa czy nie, bo wiadomo że wszystkie drogi prowadzą do Rzymu.Ale wiem jedno, że bardzo chcę mieć takiego Fokera.Pozostaje kwestia wyboru,kit czy samemu budować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo komentarzy negatywnych model prezentuje się bardzo ładnie, tylko długo trzeba czekać na zakończenie kolekcji. Na kolekcje się nie decyduję, mimo że kupiłem pierwszą gazetkę za 4,90 zł. 100 zł a raczej 2200 zł za ten model to opłaca się rozłożyć na 2 lub trzy osoby wtedy wyjdzie taniej, jedna osoba składa go z orginalnych części a druga dostaje skany i wycina elementy. Oczywiście płacąc tej osobie która ma prenumeratę, ale o tym ciiii :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.