Skocz do zawartości

Czerwony Baron (Fokker Dr. I) 1:6 z gazety DeAGOSTINI


skyski

Rekomendowane odpowiedzi

.... to opłaca się rozłożyć na 2 lub trzy osoby wtedy wyjdzie taniej, jedna osoba składa go z orginalnych części a druga dostaje skany i wycina elementy. Oczywiście płacąc tej osobie która ma prenumeratę, ale o tym ciiii :wink:

No ciekawy jestem ile ta druga i trzecia osoba będzie w stanie zapłacić za plany, na które będzie trzeba czekać 2 lata, na bieżąco je kopiować część po części i na koniec jeszcze je zmodyfikować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 240
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Na kolekcje się nie decyduję, mimo że kupiłem pierwszą gazetkę za 4,90 zł. 100 zł a raczej 2200 zł za ten model to opłaca się rozłożyć na 2 lub trzy osoby wtedy wyjdzie taniej, jedna osoba składa go z orginalnych części a druga dostaje skany i wycina elementy. Oczywiście płacąc tej osobie która ma prenumeratę, ale o tym ciiii

Ale w ten sposób to opłaca się kupić zestaw renomowanej firmy jak np BalsaUSA za 260$. Ja bym poszedł na taki układ z tym, że najwyższe koszty ponosi osoba, która zatrzymuje zestaw. Pozostali otrzymali by wszystkie części płaskie - wręgi kadłuba, żebra itp - oczywiście odrysowane. Nie ma potrzeby odrysowywać listewek czy rozpórek :rotfl: , a armaturę i podwozie to już każdy w swoim zakresie. Oczywiście wszystko dokładnie mozna sprecyzować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt sterujący to się zaparatura zwie. Ze sklepu hobbycity.com sporzęt jest OK. Ten link co ci podałem wcześniej jest właścnie do aparatury z hobbycity, a o niej możesz sobie tutaj poczytać http://pfmrc.eu/viewtopic.php?p=317227&sid=3bfeb3aca120c3300e091c13c1876bf3#317227 Co do siników to nie wiem, lepiej niech sie jakiś użytkownik odezwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

y zawsze szkoda tylko mam wrażenie jakby dla niektórych 3 tyś to był majątek życia czy coś.

nie stać mnie żeby teraz wydać 3 tys i już

???? chyba coś nie halo,majątek życia się skończył?

 

naszła mnie ciekawa myśl,bo były helikoptery za 455 chyba , nie drogie ale plastik wiadomo. tylko , że fajnie do helikopterka przyczepić kamerę i z balkonu puścić :)

Poco przyczepiać ,puść bez helikoptera zaoszczędzisz 455 zl. :crazy:

 

Panowie wiem że lubicie takie tematy :twisted: ale skończmy karmić trolla.Zobaczymy jego relację z budowy i lotu.

Jego decyzja i jego kasa.

Mądrzejszy od telewizora :P i cyfry w avatarze mu się przestawiły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik oczywiście możesz sobie sprowadzić z HobbyCity. Proponowałbym zamiast tego 8cm 2suwa byś kupił 4suwa ASP FS61 AR wyjdzie taniej niż w Polandii ;D. Do takiego modelu nigdy nie włożyłbym 2suwa. Jak takie silniki sprawują sie w tego typu modelach mozesz obejrzec na youtube międzyinnymi na moich filmikach z lotu Fokker D.VIII, Pfaltz E czy Vicomte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile tam miejsca jest i jak oni przewidzieli, żeby to zamontować. Dlatego jak się już sporo wyjaśni w trakcie montażu to wspólnie coś zaradzimy. Ppompka dał ciekawe linki do tych urządzeń sterowania na razie dopiero się rozglądam co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... to opłaca się rozłożyć na 2 lub trzy osoby wtedy wyjdzie taniej, jedna osoba składa go z orginalnych części a druga dostaje skany i wycina elementy. Oczywiście płacąc tej osobie która ma prenumeratę, ale o tym ciiii :wink:

No ciekawy jestem ile ta druga i trzecia osoba będzie w stanie zapłacić za plany, na które będzie trzeba czekać 2 lata, na bieżąco je kopiować część po części i na koniec jeszcze je zmodyfikować.

 

Jeśli byłyby dwie osoby to się opłaca np. po 25 zł od osoby, prenumerator płaci najwięcej bo dostaje orginały czyli 50 zł. Raz miesiącu dostajesz cztery numery i czekasz na następne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile tam miejsca jest i jak oni przewidzieli, żeby to zamontować

Ile jest miejsca i co wejdzie to od razu mogę ci powiedzieć bo model z mego planu jest tych samych rozmiarów, a rozplanowanie... widzisz każdy modelarz zrobi to znacznie lepiej niż prenumerator nawet poinformowany przez specjalistów z DeA :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DA to tylko wydawca. Jak np masz pomysl na jakas kolekcje zglaszasz sie do nich oni oceniaja i np mowia ze ok. wchodza w to i dziela sie z Toba zyskami. Za tym modelem barona moga stac tegie glowy. zrobili swoje czekaja na kase i guzik ich obchodzi jak rozegra to DA a oni daja ogolnikowe informacje jesli klient ma pytania ale nie sa to specjalisci w modelarstwie. No i jak wiesz co wejdzie to daj jakies pomysly na silnik. najlepiej w dziale tam co robimy postepy ze skladania tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, model z mego planu jest jednak trochę większy - 144cm rozp. co daje skalę 1/5. wklejam poglądówkę planu celowo dużych rozmiarów by łatwiej było zerknac tu i tam;

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Widmo - przestań w końcu plesc głupoty o tęgich głowach współpracujących z DeA bo pojęcia o tym nie masz, tęgie głowy to masz tu na forum :!: :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.