Skocz do zawartości

Modelarskie silniki bezszczotkowe - zasada działania


Reinus

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli reguluje częstotliwość względem potrzeb silnika. Im większe napięcie tym bardziej wirnik się "odpycha" i częstotliwość sama rośnie :) - przynajmniej tak jest w mechanicznym komutatorze i zapewne tutaj. No w sumie to chyba banał jeżeli dobrze zrozumiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 347
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Regulator robi dokładnie to samo co mechaniczny komutator silnika szczotkowego.

Nic więcej.

 

A to ciekawe , bo moje regulatory odbierają sygnał z odbiornika i regulują prędkość obrotową śmigła (a więc i moc). A jak tą funkcję ma realizować mechaniczny komutator? Gdzie mam wetknąć temu mechanicznemu komutatorowi ten kabelek z odbiornika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe , bo moje regulatory odbierają sygnał z odbiornika i regulują prędkość obrotową śmigła (a więc i moc). A jak tą funkcję ma realizować mechaniczny komutator? Gdzie mam wetknąć temu mechanicznemu komutatorowi ten kabelek z odbiornika?

Czepiasz się bo chyba wiadomo o którą część wykonawczą regulatora chodzi i o czym jest dyskusja. Ale biorąc pod uwagę całość to tak - masz rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewolnica Isaura odcinek 12 675

 

zemsta 3 komplementarnych kluczy tranzystorowych

 

trzy wredne klucze tranzystorowe w hereosexualnych parach NiP złowrogim cieniem padły na foruma....

 

 

cisza nastała piana opadła jak na słabym piwie z Bierdonki

 

jak to tak 4 tranzystory na jedną biedną cewkę .... 6 na3 cewki silnika? ...

 

masakra

 

 

(jak pisze o cewkach to moja moczowa się dziwnie uaktywnia .... cicho stara ,... nie teraz.. zawsze mi się uaktywnia po 3 browcu...)

 

to jak to jest chłopy zasilamy tylko plusem czy minusem też ?

 

(kurde apropo minusa ,,,, znowu debet na koncie stara zrobiła ... jak ktoś mi da na piśmie ze mnie za to nie posadzą to utopię ją w niedzielnym rosole ( bo wódki szkoda) ...)

 

wiec pany miał który tak ze pił potem mu się cofło a potem znowu kumple wołali do picia ?

 

żaden ?- to co wy wiecie o życiu .... banda teoretyków ....

 

 

pomijamy cofanie .... każdy podwójny klucz tranzystorów pozwala nam puścić prąd przez cyfke w dowolną stronę ... czy to już jasne cy mam się cofnąć metaforą do okresu dziecięcego gdy pokarm mamusi wchodził z cyca w usteczka ale bywało ze i się cofał tę samą stroną.....

 

 

chciałem być wredny ale kazali mi być miłym .... pewnie wyszło jak zwykle,,, ale skoro cisza w temacie znacz dzieci mają sjestę i trawią........

 

w kolejnym odcinku Alejandro odchodzi od Liposławy , Reglera porzuca Odbiornika i nastaje haos...

 

oglądajcie nas jutro po 19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badałem swój silnik. Przy zasilaniu z lipola 2S napięcie międzyfazowe zmieniało się od 0 do 15V a częstotliwość od 0 do ~590Hz

a teraz pokaż nam zapis z oscyloskopu - 4 pełne cykle i będzie jasne........

 

to zresztą było już w jednym z podanych linków ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 stron

30 minut czytania

i na końcu doszedłem do tego samego wniosku który nasunął mi się na początku:

Jeżeli uznamy że silnik BLDC jest to silnik prądu przemiennego to musimy za takowy uznać także silnik prąd stałego gdyż bez zmiany biegunów nie mógł by się obracać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wapniak, weź do licha podłącz wreszcie oscyloskop pod pierwszą lepszą bezszczotkę i przestań chrzanić głupoty, bo rzygać się już chce od tego twojego smędzenia. Chyba macie oscyloskop w tym atomowym ośrodku niedorozwoju sterowania? A wyniki będziesz umiał zinterpretować? Może jakąś broszurkę podesłać?

Na koniec: nie zastanowiło cię, że dla wszystkich jest to silnik prądu stałego, tylko ty jak Filip z konopi wyskakujesz z 3F? Kopernik się znalazł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat: "Czy mogę zapytać jak się ma częstotliwość do prądu stałego?????"

A czy mogę zapytać, co robi komutator w silniku prądu stałego?

A te ułamki, to liczyłem na szybko w pamieci. Nie myślałem, że pomyliłem się tak niewiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.