Skocz do zawartości

Raduga m7


maresca
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się obiecało to się wyśle. Tak jak obiecałem, za filmik masz moją żarkę. Co prawda nie nową ale za to ma nowy aku NiMh 1800 mAh. (fred- do mnie nic nie pisałeś na PW? ) . Zatem Młodzieńcze. Zrób porządną instalację paliwową z nadciśnieniem i podaj mi swój adres to Ci wyślę tą żarkę lub coś innego. Może chcesz np. zbiornik z armaturą do nitrometanu?

Pozdrawiam

Piotr

P.S. Czy zapaliłeś już ją tak, że pokręciła się dłużej niż kilka sekund?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie

Jak silnik zapali to ile można trzymać go na zarżeniu?Jak zdejmę po kilku sekundach silnik gaśnie.

Chce wiedzieć ,aby nie spalić świecy.

Akurat na filmiku chodził jak zdjąłem go z żarzenia ,ale było mało paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Z góry przepraszam za małe wykopaliska, ale stwierdziłem, że bez sensu jest zakładać kolejny temat o Radudze. Poczytałem trochę Waszych opinii na temat tego silnika. Tak się składa, że mam takowy, używany, z gaźnikiem RC. Przemyłem go benzyną ekstrakcyjną i zakonserwowałem olejem. Mam dwa pytania na jego temat. Po pierwsze, czy to normalne, że ma dość silną kompresję ? Przy obracaniu wałem opór w okolicy zwrotu zewnętrznego jest porównywalny z samozapłonem. Po drugie, silnik ma zółtawo-brązowy nalot na tłoku i cylindrze. Co to może być i jak to usunąć ? Jak wspominałem, przemyłem go wstępnie, ale przy odrobinie wolnego czasu chciałbym go rozebrać i umyć porządnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalot to nic takiego, jak nie masz nagaru to nie ma znaczenia. Proponuję dokładnie przemyć np. czystą benzyną , wysuszyć i zalać odrobiną paliwa z olejem. kilkanaście kropelek powinno wystarczyć. Pokręcić kilka razy śmigłem aby paliwo i olej rozprowadzić między tłokiem i cylindrem Kompresja nieco się zmniejszy i można dalej działać na rozruch.

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I może ktoś ma jakieś informacje o silniku np:instrukcja obsługi ,dane techniczne itp?

 

poniżej link

http://wrzucacz.pl/f...9/Raduga-7M.PDF

(na ostatniej stronie ciekawostka- cena w sklepie "SH" w 1983r !)

 

poniżej Доработка калильного двигателя "Радуга-10" (kolega Pietka bodaj posiada)

http://aviahobby.at....10quot/1-1-0-33

Na czarnym rysunku wystarczy kliknąć prawym myszy i "Pokaż obrazek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeszcze mam jedno pytanie. Mam kilka starszych silników żarowych o konstrukcji stalowa tuleja + żeliwny tłok, ew. aluminiowy tłok z żeliwnymi pierścieniami. Pytanie brzmi, jakie paliwo z dostępnych na rynku się do nich nadaje ? WIem, że lubią pracować na paliwie metanol + rycyna i ew. kilka % nitro, zaś dostępne paliwa mają jakieś mieszanki olejów. Chyba tylko jedno paliwo, które znalazłem, miało olej rycynowy w składzie. Często stosuje się syntetyki lub olej KLOTZ. Czy tego typu paliwa się nadają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odstawcie ten silnik na półkę, bo tylko do tego się nadaje.

 

To jest szajs...

 

OK, ale im trudniej dziada odpalić, tym więcej doświadczeń w obsłudze silników. Pojawi się więcej problemów - nauczymy się jak sobie z nimi radzić. W każdym razie, mój poprzedni post dotyczył nie tylko Radugi, ale także innych silników żarowych o starszej konstrukcji (żeliwny tłok i stalowa tuleja). Więc ponawiam pytanie, co z nowymi rodzajami paliw do starszych silników ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Radugi, to motor miał problemy z niskimi obrotami (praktycznie nieustawialne).

 

Może dodatek nitro by pomógł ? Mnie interesuje właśnie jak taka Raduga czy inne silniki starej konstrukcji pracowałyby z paliwami dostępnymi obecnie na rynku. One zawierają olej syntetyczny (ew. wymieszany z rycyną) lub KLOTZ. Zaś Pan WIesław Schier zalecał do takich silników mieszankę 80/20 metanol/rycyna. Czy np. da się zastąpić rycynę olejem mineralnym samochodowym 15W40 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odstawcie ten silnik na półkę, bo tylko do tego się nadaje.

 

To jest szajs...

Paweł. Nie gadaj bzdur. Miałem 2 takie nówki. Trochę trzeba się napracować i zastosować gaźniki z innej firmy, właściwie dobrać paliwo ale potem pali i reguluje się bez większego problemu. Obie do dziś działają u moich kolegów modelarzy. Jakie miałeś doświadczenia i z silnikiem w jakim stanie, skoro masz tak autorytatywne zdanie? Warto coś opowiedzieć , rada typu "szajs" nic nie wnosi, może dodać jakiś konkretny argument, wtedy taki osąd ma jakiś sens i pozwoli posiadaczowi dokonać właściwego wyboru. Moim zdaniem do niektórych zastosowań, zwłaszcza nisko budżetowych modeli, nadaje się. Przynajmniej można się na nim wiele nauczyć. Niektórych kolegów nie stac po prostu na drogie silniki i ich wybór jest z ich punktu widzenia optymalny.

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.