Skocz do zawartości

Lotnisko modelarskie - Kęty


Shock
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jurek, jedno jest pewne... Jantar lata o niebo lepiej od Relaxa w termice. Chyba wiem o czym piszesz z tym 'termicznym' modelem, ponieważ faktycznie to są odmienne od siebie zwierzęta i inaczej reagują.

 

A czy u nas w Sudetach nie ma chociaż ciut podobnej miejscówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie lataliśmy w górach ... :D ale dzisiaj powiało i na Matysce coś tam można było polatać.

Oczywiście z przygodami,Marcin zgubił piastę  z łopatkami a mi na koniec latania wysunęły się przewody z regulatora ;) .

Mieliśmy naturalny "balast" w postaci mojej żonki ale to ona znalazła wśród krzaczorów piastę ze śmigłem .

 

2016-08-25-1835.jpg

 

2016-08-25-1840.jpg

 

2016-08-25-1841.jpg

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wakacyjnych wojażach lotnisko powoli wraca do intensywniejszego życia ;) ,bardziej na zasadzie dyskusji,opowiastek wakacyjnych historii. Jeden lata,reszta patrzy...

 

2016-08-28-1844.jpg

 

2016-08-28-1845.jpg

 

Chciałbym też ogłosić członkom/przyjaciołom naszego lotniska o zaplanowanym na tą sobotę pikniku rodzinnym.

Zważywszy na przerwę pomiędzy lokalnymi piknikami oraz dobrą pogodę zapraszam wszystkich zainteresowanych :) .

Oczywiście jak na poprzednich piknikach wejściówka to coś na ząb,najlepiej słodkiego i tuczącego  ;) .

Standardowo z klubowej kasy będą kiełbaski,karczek,coś do picia typu... beczka piwa .

Wskazane zabranie krzesełek,napoi, dobrego humoru,oraz POMOC przy porannej organizacji !! .

Wszelakie info 501263767 lub Kazek :) .

W razie ewidentnie złej pogody ,choć ta ma na bank być super, piknik zostaje odwołany do bliżej nie określonego terminu.

Piknik trwa od rana do wieczora z możliwością przenocowania w namiocie (przywiezionym we własnym zakresie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech ,Ty zadajesz pytania... :rolleyes:

Sam nie chciałeś odpowiedzieć na podobne niedawno, chociaż masz doświadczenie w tym porównaniu.

Na pewno nie udzielę Ci fachowej , "zawodniczej" odpowiedzi a choćby dlatego że Respect Kazka zrobił stosunkowo niewiele lotów i jest w trakcie zmiany ustawień,trymowania,wlatywania się w niego.

Zrobiliśmy szczegółowe  ;)  pomiary Tox&Respekt na stojaku i wychodzi że o ile rozpiętość jest większa ewidentnie w Toxicu o ok.20 cm to kadłub ma on krótszy o jakieś 2/3 cm od Respecta :blink:

Bezpośrednio w locie, przynajmniej dla mnie Toxic ciszej szybuje ,mam wrażenie że jest bardziej "termiczny",zwrotny choć to kwestie zależne od pilota czy ustawień .

Toxic w wyrzucie z ręki w Alpach w dolinę zdecydowanie się rozpędzał,Respecta trzeba było zdecydowanie mocniej rzucić bo po prostu spadał na ziemię ;) ... masa/mniejsza rozpiętość robią swoje.

Wydaje mi się że sam lot/dynamika jest porównywalna ,choć Respect chyba lepiej czuje się przy większych prędkościach,wietrze (chociaż potrafi latać naprawdę wolno) ,w ciszy Toxic lata na oparach ,Respect już na ziemi...-rzekome bajki ale coś w każdej bajce jest prawdziwego..

Niestety nie mamy porównania modeli na typowym zboczu bo Kazek jeszcze nie zdążył takowego zaliczyć ale niebawem to zrobi  :) a ponoć jest znakomicie .

Jakość wykonania obu  modeli wysoka .

Z tym samym wyposażeniem ,napędem oba na silniku idą jak pocisk :D .

Dla mnie osobiście to dwa porównywalne modele jednak jeśli miałbym wybierać ponownie, to znowu Toxic ,dlatego że trochę lżejszy fabrycznie,większa rozpiętość,smuklejszy acz pojemny kadłub,ale na pewno ciaśniejszy jak Respecta

Zdecydowanym plusem dla Respecta jest kapitalny, pomocny,bezproblemowy kontakt z producentem .

 

 

Pewnie nie o takie porównanie Ci dosłownie chodziło ale innego na daną chwilę nie ma ,wiesz że latamy amatorsko i dla nas pewne kwestie są bez znaczenia. Ma być zabawa ,radocha,brak ciśnienia ,nie walka o setne sekundy ;) .

Być może Marcin, Konrad,Kazek mają inne spostrzeżenia i coś dodadzą ciekawego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.