Skocz do zawartości

Zdjęcia silników -


Janeczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dostrzegłem też kilka silników które kiedyś miałem, mam obecnie w stajence lub użytkowałem w różnych okresach - nawet mój pierwszy w życiu własny samozapłonowy rosyjski Sokół jest w tej kolekcji  !!  B)

a ja patrząc na tę kolekcję silników i modeli zachowanych w doskonałym stanie i własciwie wyeksponowanych uprzytomniłem sobie  ilez to połamanych, (niby) zepsutych, zezłomowanych silników modelarskich w swoim długim zyciu widzialem.....no i ta skrzynia pełna połamanych silnikow, której zdjęcie zamieścił W.Schier w swoijej książce....ja ją widziałem w jednej z dużych warszawskich modelarni ( wiodącej) :angry:  :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam państwa. Dostałem od przyjaciela model, pudełeczko z pierdulkami między innymi z silnikiem Raduga 7(uwieziowy) oraz małym żółtym pudeleczkiem z nowiutka świecą żarowa! Ktoś kojarzy ten produkt? Na boczku opakowania jest adres sklepu i nazwisko właściciela...

post-78-0-61592700-1557760676_thumb.jpg

post-78-0-19822000-1557760744_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam państwa. Dostałem od przyjaciela model, pudełeczko z pierdulkami między innymi z silnikiem Raduga 7(uwieziowy) oraz małym żółtym pudeleczkiem z nowiutka świecą żarowa! Ktoś kojarzy ten produkt? Na boczku opakowania jest adres sklepu i nazwisko właściciela...

tak, polskie swiece żarowe produkowane przez pana Andrzeja Michalskiego-Sp. Rzem Piaseczno a sprzedawane przez CSH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://pfmrc.eu/index.php/topic/76502-replika-polskiego-silniczka-sim-2b-ambitny-projekt/page-33

Kolega Andrzej Michalski te świece produkował.

I one nawet teraz się sprawdzają.

Testowałem jedną w FSR STD. Ale więcej nie będę gdyż one, te świece powoli mają już wartość historyczną i kolekcjonerską.

A parę sztuk mam w posiadaniu :) same sztuki nówki

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dysza  gaznika Cox-owa ,  dupka K& B.....designer Teobald...ARM by K&B

 

Tak jest Jacku, to jest ARM (American Racing Machine).

 

post-351-0-36387700-1557807600_thumb.jpg

 

Przybył do mnie z ciekawą nakładką na venturi:

 

post-351-0-69104000-1557808100_thumb.jpg

post-351-0-52268200-1557808103_thumb.jpg

Ktoś wie jak to działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz go nadal? To bardzo rzadki silnik było ich tylko ok. 100 szt.

tak,

było zrobionych  100 odlewów karterów

 

a silnik był robiony na Mistrzostwa Swiata w Helsinkach podobnie  jak czeski MVVS TRS

 

a  tak na marginesie  to cała historia związana z silnikami K&B jest bardzo interesująca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwe nie było, ale do znalezienia. To jest NWPU (Northwestern Polytechnical University, Xi'an, Chiny). To jest jeden z eksperymentalnych silników stworzonych na tej uczelni.  Tę uczelnię skończył GAO GUOJUN - założyciel firmy CS

A ten? powinno być łatwiej :)

 

attachicon.gifDSC_0702.JPG

attachicon.gifDSC_0703.JPG

a tu kuzyn wzmiankowanego  silnika ...też ładny

post-21810-0-29894300-1557911639_thumb.jpg

post-21810-0-99382100-1557911677_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.