Skocz do zawartości

Zdjęcia silników -


Janeczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Facet pisze ze samorobka .

Oto tresc ogloszenia ( translater ) :

 

 

Witaj,

Sprzedaje kolekcję silników mojego dziadka.

Nie znam tego silnika w takiej formie, więc poszedłem do sklepu modelarskiego i zapytałem, co to jest.

Czterosuwowy silnik typu bokser został złożony w lustrzany sposób z dwóch pojedynczych silników os fs 20 wyfrezowanych poniżej. Nigdy też nie zostały sprzedane przez OS.

Jak podaje sklep modelarski, silnik jest w bardzo dobrym stanie i nie był często używany, został zakonserwowany olejem. Nie ma luzów korbowodu, łożyska pracują płynnie i płynnie, a kompresja jest bardzo dobra.
Uszczelki i o-ringi są również bardzo dobre. Śruby i prowadnice gaźnika łatwo się poruszają.

Mój dziadek był inżynierem bmw i tam budował silniki, najwyraźniej też chciał robić silniki w Os. Kilka lat temu też nim latał.

Wszystkie silniki działają i działają idealnie.

$_59 (2).jpg

$_59 (3).jpg

Ma jeszcze taki

$_59 (5).jpg

$_59 (4).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, jarek996 napisał:

 

$_59 (5).jpg

$_59 (4).jpg


O kurczę czy to jest prawdziwy BOXER w którym tłoki naprawdę się "boksują"? :D

Swoją drogą podoba mi się i ten pierwszy, choć też nieco mnie boli, bo takiego OSika FS20 to bym chciał (ale nie szukaj mi Jarku, bo teraz nie da rady :D). 

Ciekawe jak pracują, bo wynalazki fajne :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MDS 10cc  KRU (tylny wydech) z rurą. Jak się nie mylę to może kręcić powyżej 20k rpm. Na próbach jazgot jest niezły ale nie miałem wtedy obrotomierza. :)  Niewiele brakowało do tego co wydają z siebie silniczki samochodowe. :) 

 

 A, i dotarła do mnie kolejna paczka z gruzem, tym razem skromna.

 

095328.thumb.jpg.d2a6141ab46d5da40bc3429cc6792aec.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
9 godzin temu, MASK napisał:

BRAWO!!! W czym będzie ryczało?

Nie wiem czy pamiętacie model Benji z lat 90 firmy svor. Do niego pójdzie Novarossi r528, póki co jest webra 28 ale już jest za wolno. Do r91f będzie klasyka lat 70 czyli currare. 

 

9 godzin temu, Paweł Praus napisał:

W końcu jakieś porządne motorki widzę na tym forum :-)))

A dziękuję.

Jeszcze mam drugiego r528 tylko w niebieskim malowaniu.

Mam jeszcze chrapkę na r50f, bo cena fajna jakieś 140 euro za nówkę, lecz święta pochłonęły dużo budżetu. Nie mogę za nic do r528 kupić małej rury rezonansowej bez tłumika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest ten 528 za duzy do modelu  "Benji" ?              On chyba na 2,5 cm3 

 

Dawno bym takimi ryczal u siebie , ale nasze lotnisko sasiaduje ze stadnina i chyba by mi jednak NIE pozwolili latac ☹️

 

Lubie szybko latac , ale wtedy  musze "ryczec" elektrycznie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, jarek996 napisał:

Nie jest ten 528 za duzy do modelu  "Benji" ?              On chyba na 2,5 cm3

Tak zgodnie z planem powinno tam być 1-1.5, w pierwszym egzemplarzu miałem mds 2.8 i było mało, potem miałem ASP 4 cm i też było mało, dopiero webra 28 daje radę, ale się przyzwyczaiłem i jest mało, w kadłub maksymalnie wchodzi 6.5 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, witold_pi napisał:

Mój Benji miał taki słaby silnik elektryczny, że nie chciał latać - przeciągał i gleba

Modelem Benji uczyłem się latać jako pierwszym modelem z napędem. Zbudowałem ich jakieś 14-15 sztuk. Mam do niego sentyment i respekt.

 

Żeby nie zaśmiać tematu dodam, że w drodze są jeszcze dwa novarossi?, mój r50f-c i kolegi z naszego forum. Zobaczycie jaki i kogo, jak się pochwali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, losko_rafal napisał:

(...)

Żeby nie zaśmiać tematu dodam, że w drodze są jeszcze dwa novarossi?, mój r50f-c i kolegi z naszego forum. Zobaczycie jaki i kogo, jak się pochwali?


To może by tak zrobić jakiś ogólny wątek dla wielbicieli szybkich modeli? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.