Skocz do zawartości

PZL P11c z depronu - plus plany


robertus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz to się zgubiłem o której części piszesz, co to za wymiar 143mm

 

i jeszcze

pokazany na gornym prawym rogu wrega zamykajaca czesc przednia od tylu powinna miec: wysokosc 98mm (zamiast 98,8), a szerokosc 100mm (zamiast 103)

 

Już pisałem wcześniej, szerokość kadłuba w miejscu przejścia przód tył to 112mm w pionie i 115mm w poziomie. 12 mm na poszycie, plus minus.

 

Złoży się, nie martw się na zapas. Dowód lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby tak jednak zrobic skrzydla z profilem, posilkujac sie dzielem p. Schiera wyszlo mi cos takiego (to pierwsza przymiarka)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Zrobilem taki wystep na srodku ktory chowal by sie w kadlubie i na nim byloby zrealizowane mocowanie. Dzwigar wzmocniony weglem na gorze i dole. Krawedz natarcia jako doklejka depronowa do oszlifowania do ksztaltu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastrzaly maja dzialac, mysle ze pojawia sie 2 serwa lotek i wyjda w skrzydla

mysle ze dzwigar powinien byc balsowy ciagly ze sklejkowym wzomocnienem na zalamaniach (rejon zastrzalow oraz mocowania do kadluba), zeber dalem mniej niz Schier i tak nie wiem czy nie za duzo

 

mysle tez o zmianie w temacie podwozia - za Schierem zrobic amortyzowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze 11tka wyszła ci fajnie ale weź pod uwagę że ewentualne depronowe poszycie wierzchu skrzydeł będzie wymagało co najmniej 3 oddzielnych formatek na płat, chyba że "wyprostujesz" górną powierzchnie poziomej części płata -stracisz wprawdzie efekt łagodnego wygięcia skrzydeł ale zyskasz na uproszczeniu poszycia ,dźwigara i wytrzymałości skrzydła ,chyba że działasz z pełną premedytacją :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.