Skocz do zawartości

PZL P11c z depronu - plus plany


robertus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

robertus, świetnie wygląda Twoja "11". Baaardzo rasowo.

Gratuluję gratulacji od Pana Kline'a. :) Bardzo sympatycznie się zachował.

No i takie coś lepsze, niż niejeden dyplom na ścianie ;)

 

mankoot - zapowiada się imponujący model. Będę podglądał postępy i życzę pomyślności w oblocie!

 

P.S.

Coraz bardziej mnie kusi taka PZL-ka jako pierwszy trenerek (zamiast RWD).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję schematu malowania "10" ze 161 eskadry Lwów - Korpusu Obrony Pogranicza. Konkretnie szukam jakie numery miał pod skrzydłem.

Na razie mam to - w załączniku

 

29_11_b1.jpg

 

Nie wiem czy ta informacja będzie przydatna ale po przeszukaniu mojej biblioteki znalazłem, że samoloty tej eskadry miały na dolnych powierzchniach skrzydeł literę S [6 Pułk Lotniczy, w tym eskadry 161 i 162] i numer dwucyfrowy. Numeru konkretnego egzemplarza niestety nie odnalazłem. Kolor czarny lub biały - nie było reguły. Mam nadzieję, że i taka informacja się przyda :).

 

EDIT

 

Pogrzebałem i znalazłem info, że 9-tka miała numer wywoławczy 74 S [Monografie lotnicze - P11 - cz. 2]. Najpewniej 10-tka miała 75 S bo widać po innych eskadrach, że szło to po kolei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam jakim programem da sie otworzyc te szachownice do p11 bo ja zadnym nie moge tego otworzyc , pozdrawiam

 

Poszukuję schematu malowania "10" ze 161 eskadry Lwów - Korpusu Obrony Pogranicza. Konkretnie szukam jakie numery miał pod skrzydłem.

Na razie mam to - w załączniku

 

witam jakim programem mozna otworzyc te szachownice bo ja nie moge niczym otworzyc , pozdrawiam .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję schematu malowania "10" ze 161 eskadry Lwów - Korpusu Obrony Pogranicza. Konkretnie szukam jakie numery miał pod skrzydłem.

Na razie mam to - w załączniku

 

no niestety robertus niczym nie moge otworzyc tego pliku z szachownicami ,pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie masz msoffice to spróbuj pdf :)

dzieki sliczne robertus teraz mam , pozdrawiam .jeszcze takie pytanko ,jakiej wielkosci kola zastosowales w swoim pieknym modelu , mam taki sam silnik ale baterie 2 celowa 900 7,4 wolta czy da sie rade taki sam model oderwac od ziemi na takiej bateri czy lepie kupic 11,1 wolta??? smiglo mam 9x4.7sf pozdrawiam .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie niepodaja osiagow tego silnika na paiecie 2 celowym , ja jescze planuje w swoim modelu zrezygnowac z lotek z racji tego ze jestem nowicjuszem w rc planuje tylko zrobic troszke wiekrzy wznios skkrzydel zobaczymy co z tego wyniknie , podoba mi sie takie powolne latanie, pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobisz wznios skrzydeł to powinno być ok. Swoim po wyleceniu na wysokość, mogłem robić ósemki jedynie delikatnie operując sterem wysokości i kierunkiem, a skrzydło mam poziomo. Zapewne to zasługa profilu kfm na części środkowej, skrzydła w kształcie V. Więc myślę, że jak ogólnie zrobisz wznios skrzydła to poleci na 3 kanałach.

Z drugiej strony namawiam Cie na lotki. Ja nauczyłem się od razu latać na lotkach. Możesz zrobić wznios plus lotki, a w aparaturze ustawisz je na bardzo symboliczne wychylenia.

A później sukcesywnie będziesz zwiększał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobisz wznios skrzydeł to powinno być ok. Swoim po wyleceniu na wysokość, mogłem robić ósemki jedynie delikatnie operując sterem wysokości i kierunkiem, a skrzydło mam poziomo. Zapewne to zasługa profilu kfm na części środkowej, skrzydła w kształcie V. Więc myślę, że jak ogólnie zrobisz wznios skrzydła to poleci na 3 kanałach.

Z drugiej strony namawiam Cie na lotki. Ja nauczyłem się od razu latać na lotkach. Możesz zrobić wznios plus lotki, a w aparaturze ustawisz je na bardzo symboliczne wychylenia.

A później sukcesywnie będziesz zwiększał.

mam zbyt prosta aparaturke e-sky 4ch od helika, juz zrobilem 3 modele combatow na kfm2 na lotkach , pierwszy z nich trzy razy lecial i trzy razy ladowal bardzo awaryjnie , :) , dletego 2 pozostale zostawiam sobie jak sie naucze tym latac, poza tym byl wiatr dos silny i w modelu byl silnik redox 64g i model byl nie wywqzony i lecial jak kamien :) , postanowilem wiec najpierw sprobowac trenerka gornoplata , mam nasciagane mnustwo planow i bardzo mi sie podoba system budowy skrzydel kfm 2,3,4., myslalem o RWD5 nawet z planow skizoo ale bardz mi sie podoba PZL11 chociaz RWD5 tez jest fajny w budowie prosty. mam juz twoje plany i bede robil go napewno przez najblizsze 4 weekendy w pracy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz prostą aparaturę to wszelkie ograniczenia robisz mechanicznie na dziurkach w orczyku serwie i dźwigience na powierzchni sterowej.

Ja też miałem na początku prostą aparaturę i żeby ustawic małe wychylenia lotek to miałem takie gigantyczne dźwigienki.

DSCF6690.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz prostą aparaturę to wszelkie ograniczenia robisz mechanicznie na dziurkach w orczyku serwie i dźwigience na powierzchni sterowej.

Ja też miałem na początku prostą aparaturę i żeby ustawic małe wychylenia lotek to miałem takie gigantyczne dźwigienki.

DSCF6690.JPG

dzieki robertus wlasnie tak myslalem i zastanawialem sie po co sa takie wlasnie olbrzymie dzwigienki, juz wykonalem takie olbrzymy z karty plastikowej takiej jak bankomatowej, a na orczyku trzeba dac jak najblizej oski tak ??? pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

No i poleciał, jeszcze nie malowany, podwozie prowizorka na maxa, ale działa.

 

Kurcze, trzęsły mi się ręce mocno ;)

 

Dzięki Robertus za plany, lata super. Wylatałem 1 pakiet 2200mAh, polatał cos koło 13 minut- sprawdzane na filmie.

W środku :

 

Silnik Bezszczotkowy "out runner" 700kV

Kontroler ESC 20A

zestaw napędowy prawdopodobnie z Mustanga Art-Techu

 

serwa tg9x x 4

materiał: Climapor XPS

 

Pare klików trymerem wysokości, i było ok. Silnik za słaby, prawie cały czas gaz na maxa. Nie wiem jak duże śmigło może pociągnąć ten silnik, wie ktoś?

 

 

 

u867.jpg

 

 

vnlk.jpg

 

gyig.jpg

 

 

Film z oblotu się ładuje:)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.