Skocz do zawartości

PZL P11c z depronu - plus plany


robertus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem Ci na YT, ale tu też Ci pogratuluję. Bardzo fajnie wyszedł Ci ten model. Cieszę się, że ktoś skorzystał z moich planów.

Lotnisko widzę masz takie samo jak ja. Trudno lądować aby trafić w drogę. U mnie też kapotaże w trawie były normą. :)

Mała uwaga- Zmniejsz nieco wychylenie steru wysokości lub załóż expo, przy delikatnych manewrach model sprawia wrażenie latać po sinusoidzie góra-dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dzięki ;) to byl poważnie pierwszy lot, nie próbowałem nawet jak szybuje rzucony w trawę. Trochę ciężki tył - baterię mam w w osłonie silnika, 2200 mAh, i już nie bardzo jest jak przesunąć do przodu. W sumie , to nawet nie wiem ile waży. No i silnik ... nie daje rady;(

Co do skrzydła, to w kadłubie od wewnątrz jest wklejona sklejka owocówka , w niej 4 nakrętki kłowe M4 potem poszycie z pianki i na to jeszcze jedna sklejka. Skrzydło podobnie , od spodu sklejka, potem pianka z dzwigarem, i od góry jeszcze jedna sklejka. Mam zamiar na to przykleić jeszcze warstwe pianki z otworani na śrubki, Zastrzały robione troche na szybko, kołek bukowy 8 mm zdajesię, ze snapami na końcach - w skrzydle i kadłubie plastikowe dzwignie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylny SC też może dawać taki efekt czułości na ster wysokości. Planujesz mocniejszy silnik? Jeśli tak to będzie też cięższy. Jakby trzeba było dołożyć ciężaru na przód to rozważ założenie śmigła składanego z aluminiowym kołpakiem. U mnie taki był ze śmigłem 9x6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz moze troszke odpoczne od niego, bo jakoś ostatnio , to ciąłem parkjety na okrągło, a nie mogłem sie zmusić do skończenia pzl-ki. Chociaż udany oblot dał mocy, teraz kolej na poprawki estetyczne, malowanie, i ew wymiane silnika, ale najpierw pokombinuje ze śmigłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się , ze to ten silnik http://www.f1hobbies...?id=5829&level=, choć mam wrazenie ze mój jest większy. Kupiłem używany zestaw, silnik, regiel 20A śmigła, jedno 4łopatowe takie jak to http://www.f1hobbies...?id=1834&level=, i dodatkowo sprzedawca dorzucił 2 szt takie co zamontowałem, 11x7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A silnik się grzeje? A regiel?

Można wyciągnąć z niego trochę więcej mocy większym śmigłem, ewentualnie pakiet 4S zamiast 3s jak masz. W modelach rekreacyjnych zawsze kombinuje na oko i podmieniam co trzeba w razie czego.

Ja w swoich depronach 1,8-2m 1,5-2,5kg stosuję 4250 600obr/v. Ładnie kręcą 14" śmigłami, dociążają przód i nic się nie grzeje. Do twojego może byłby na wyrost, ale przyda ci się w przyszłości.

 

Pozdrawiam

karol p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Napisałem Ci na YT, ale tu też Ci pogratuluję. Bardzo fajnie wyszedł Ci ten model. Cieszę się, że ktoś skorzystał z moich planów.

Lotnisko widzę masz takie samo jak ja. Trudno lądować aby trafić w drogę. U mnie też kapotaże w trawie były normą. :)

Mała uwaga- Zmniejsz nieco wychylenie steru wysokości lub załóż expo, przy delikatnych manewrach model sprawia wrażenie latać po sinusoidzie góra-dół.

 

Ja również pozwoliłem sobie skorzystać z Twoich planów. Jednakże moje części leżą w pudełku i czekają na natchnienie

Troszkę w nich podłubałem po swojemu ale generalnie gratuluję wykonania rysunków. Niestety spartoliłem robotę i wyciąłem trochę za cienkie płyty i "zamki" mają luzy, postaram się wkleić fotki. Aha wybrałem wersję 150%

post-54-0-98435200-1374096650.jpg

post-54-0-29417200-1374096659_thumb.jpg

post-54-0-57548400-1374096672.jpg

Edytowane przez Osa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak nie zaglądałem i nie wiedziałem, że mnie ktoś pyta.

Tak, materiał to sturodur plasterkowany na styroploterze, jak pisałem założyłem że będę części ciął z materiału grubiści 10mm i takie zamki zrobiłem, a niestety plasterki zrobiłem 8,5 mm więc stąd te luzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Znalazłem jeszcze jeden film w moich archiwach.

Bardzo lubiłem nim latać. Niestety samoloty z podwoziem długo nie wytrzymują lądowań na moim lotnisku. Prawie każde lądowanie kończyło się kapotażem, w trawie lub na kamienistej dróżce. Ostatecznie rozmontowałem go na wiosnę.

Miło powspominać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mój nabrał kolorków:

nn0p.th.jpg

 

 

Dostał pilota:

 

wf9u.th.jpg

 

poleciał raz niemalowany, drugi już z malowaniem i ..... i zawisł pod sufitem :) rozmiar troszkę komplikuje przewożenie autem wielkosci tico...

gajq.th.jpg kc6d.th.jpg 36w1.th.jpg

 

Film z lotu pomalowanym będzie, jak dopadnę kamerzystę ;)

 

W każdym razie Robertus, twoje dzieła w sketchupie pokusiły mnie o spróbowanie samemu, czego efektem jest to:

 

t8wt.th.jpg , ale to już w osobnym wątku.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.