Skocz do zawartości

Mały RWD 10


pafiuk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! W zwiazku z tym, że ze wzgledów "technologicznych" ;) związanych przede wszystkim z warunkami pogodowymi (niskie temperatury) muszę zawiesić na jakiś czas budowę swojego Wicherka http://pfmrc.eu/inde...-wicherek-25rc/ (choć oczywiście jeśli tylko to będzie możliwe prace będą kontynuowane), postanowiłem przez jesienno - zimowe wieczory wystrugać małego RWD 10. Podstawą będa Plany Modelarskie nr 28 (6/1968), gdzie opisany jest model z napędem gumowym. Chcę zastosować silnik Axi 2212/26, regulator Jeti ADVANCE 12 plus, 2 x HS55, odbiornik REX 5 MPD, pakiet 3xLi-pol ok 1000 mAh. Model jako gumówka "wyszedł" wg opisu na ok. 300g, ja zamierzam się zmieścić gdzieś w granicy 400 g. Zamiast sklejki i listew sosnowych zamierzam w większości zastosować balsę. Pokrycie papierem LITE SPAN. Model bedzie miał 760 mm rozpiętości (wg. planów). A prośba do Was Koledzy dotyczy jak zwykle jakiś wskazówek: czy to napędu, czy materiałów, czy też innych podpowiedzi, które przydadzą się w czasie budowy. W sporej części zamierzam trochę zapożyczyć rozwiązań zastosowanych w modelu ERLA 5 budowanym wg. planów zamieszczonych w FMT kilka lat temu. Będę wielce zadowolony i przede wszystkim zobowiązany za wszelkie wskazówki i uwagi. A może ktoś z Was już robił coś podobnego?

Podrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.