Skocz do zawartości

Pojazd inspekcyjny.


PROTON
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję zrobić pojazd inspekcyjny z zamontowaną kamerą i oświetleniem.

Będzie wykorzystany do zbadania instalacji wodociągowej, kanalizacyjnej oraz stanu konstrukcji drewnianego budynku.

 

Wymagania:

- prędkość max 5km/h

- duża precyzja sterowania kierunkiem i gazem, możliwość bardzo powolnej jazdy

- napęd 4x4

- pojazd musi mieć mały promień skrętu.

- musi być niski.

 

Zestaw FPV z samolotu mam, brakuje tylko podwozia z kołami i napędem. Myślę żeby wykorzystać jakiś zdalnie sterowany model samochodu.

Jakie macie propozycje, potrzebuję coś taniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem nad takim pojazdem do pomocy w mojej pracy, jednak koncepcję kołową odrzuciłem na wstępie. W zamyśle miałem zastosować gąsienice a skręt miał być realizowany poprzez różnicowość ich obrotów. Pojazd miał mieć kilka centymetrów wysokości i wg mojej koncepcji po przewróceniu do góry nogami miał mieć możliwość dalszej jazdy. Kamera miała być z przodu. Całość miała być wykorzystana do układania linki pilotującej do przewodów alarmowych bo dość często zdarzało mi się przeprowadzać kable po stropach do których nie było dostępu a odległości nie rzadko były większe niż 10-15m. Jednak jakiś czas temu przestałem pracować w alarmach i pomysł upadł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cztery koła, napędzane parami - lewa i prawa strona załatwiłyby sprawę sterowania i uprościły konstrukcję w stosunku do gąsienic. Poza tym koła o większej średnicy, w prosty sposób umożliwiłyby jazdę w pozycji normalnej jak i odwróconej ("na plecach"). Na pewno napęd poprzez przekładnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej sprawdził by się jakiś trial.Taki monster-truck na mięciutkim zawieszeniu.Jeździ bardzo wolno, ale ma duży moment, stabilny jest no i radzi sobie w trudnym terenie typu krawężniki itd.

 

A przeczytałeś wszystkie wymagania odnośnie tego pojazdu? Między innymi ma mieć mały promień skrętu i być możliwie niski. W trialach promień skrętu jest względny ale za to wysokość dosyć spora. W niskich przepustach mogłoby się okazać, że jest dla niego za mało miejsca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw FPV z samolotu mam, brakuje tylko podwozia z kołami i napędem. Myślę żeby wykorzystać jakiś zdalnie sterowany model samochodu.

Jakie macie propozycje, potrzebuję coś taniego.

 

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__26274__Rover_5_Tracked_Robot_Chassis.html

 

Kwestia wymyślenia sterowania nim. Podejrzewam, że 2 regulatory dwukierunkowe załatwiły by sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.