Skocz do zawartości

Combat FPV - P51B Mustang - nowa jakość w combacie


JacekK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zrobiłem coś takiego dwa lata temu to mnie prawie zjedzono. ;)

Przy dzisiejszej technologi waga kamerki i nadajnika to kilkanaście gramów więc można dodać ją do dowolnego samolotu i poczuć się jak prawdziwy pilot. ;) Posiadam tx03 eachine  i sobie bardzo chwałę. Prosta, tania i do tego ma prawie 0.5W. Zasięgu więc nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2021 o 15:58, marek rokowski napisał:

Czołem Panowie:)

 

dla zainteresowanych: zostały mi ostatnie dwa zestawy FPV Combat - jeśli ktoś chciałby dołączyć do ekipy :)

 A co ci Marek zostało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 8.11.2021 o 21:02, japim napisał:

Do rozglądania sie na boki potrzebujesz "pantilta" albo przynajmniej serwo. Do tego head tracker na goglach lub w najprostszej wersj obsługa jakimś potencjometrem lub przełącznikiem 3 pozycyjnym (lub drążkiem zamiast steru kierunku).

A co z celownikiem, nie będzie podążał za ruchem obrazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin,

 

jeśli chodzi o elementy zestawu, opcje są dwie - cyfra albo analog ( tylko analog ma wyświetlane OSD, cyfra musi zaczekać )

 

Analogowa transmisja obrazu:

 

- kamera FPV

- nadajnik FPV

- czujnik podczerwieni

- dioda podczerwieni ( karabin )

- płytka Combat FPV ( powyższe są z nią połączone )

- opcjonalnie moduł MH-12 433MHz wpięty także w płytkę - pozwalający modelom komunikować się w czasie 

rzeczywistym ( wyświetla się na goglach kogo trafiasz i kto ciebie trafia )

- płytka COmbat jest spięta także z odbiornikiem RC z dwóch powodów:

1. jeden kanał do uruchamiania spustu KM-ów

2. jeden kanał - najczęściej kierunek do sygnalizowania trafień - po otrzymaniu wrażej serii przez 3s masz telepanie tą powierzchnią sterową :)

ten kanał po prostu przechodzi przez płytkę jak przez przelotkę

 

Cyfrowa transmisja obrazu:

 

- kamera cyfrowa FPV

- airunit ( nadajnik )

 

Nie są spięte z płytką gdyż nie ma na razie ( co może się dzięki WTFOS szybko zmienić ) opcji wyświetlania OSD na obrazie cyfrowym.

 

Latający na cyfrze radzą sobie poprzez dodawanie w polu widzenia zarówno fizycznego celownika, jak i tablicy rozdzielczej z dwoma paskami

adresowalnych diód LED - lives oraz ammo. Wygląda to mniej więcej jak na screenie poniżej...

 

Ten celownik nie podąża za głową z headtrackerem. Odpowiadając na twoje pytanie - sugeruję albo latać bez HT, albo jeśli z to wyłączyć celownik w OSD a zrobić fizyczny celownik...

 

Mam nadzieję że trochę rozjaśniłem :)

 

 

 

Zrzut ekranu 2022-12-29 125619.png

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, JacekK napisał:

Analogowa transmisja obrazu:

 

Bardzo dziękuję, tak rozjaśniłeś sporo, bo myślałem o cyfrze ze względu na jakość. Jeżeli to nie problem czy mogę Cię prosić o wymienienie jaki dokładnie sprzęt używasz (gogle, nadajnik, odbiornik itp.)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, cyfrowa transmisja ma sporo przewagi - widzisz samolot wroga z 150m a nie z 15...

 

Co do systemu - nie ma wielu opcji: gogle DJI v2, ale bez różnicy do V1 - to samo, co trafisz to weź. Kamera - tylko DJI, jest coraz trudniej o nie ale mam dwie DJI i Caddx Vista Pro Nano - jest jednak różnica. 

Nadajnik - airunit od DJI, do Caddx`a mam dedykowany unit - rożnicę widzę w kamerach, nie w nadajnikach.

 

Co do linku RC mam Radiomastera Zorro + moduł TBS Crossfire ( ustawiony na 250mW z dostępnych 1000 ) i odbiornik także Crossfire z przystawką Matek do konwersji na PWM do serw. Bajka, zero problemów - taki trochę iphone... Sam się binduje, sam pyta o upgrade oprogramowania, sam to robi OTA. Już nie wrócę do FRsky na pewno...

 

Jeśli chodzi o deskę rozdzielczą - to używam czeskiej od Petera Dvoraka, foto poniżej...

 

 

18D28EFD-34AA-4E53-AD57-5EB6EB972782.jpg

A3ED6E7A-14BA-4A8C-ADC1-B40A1BBD5618.jpg

3013A8CE-65BB-4843-B0D9-613CA185510B.jpg

690C76AA-736E-42B6-8DE0-0C4ED0F2F361.jpg

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.