Skocz do zawartości

Citabria-Decathalon Gigant RC


balcerseb88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj zastosuj zwykłe okrągłe z castoramy wystarczą

 

Jak nie znajde albo nie zrobię czegos bardziej aerodynamicznego bedą rurki :) nie chodzi mi o wytrzymałość tylko o hm... estetyke elipsa była by bardziej "lotnicza"

Takie profile robi K&S metal można kupić na e-bay http://www.ebay.com/...25396%26ps%3D54

 

no fajne właśnie o cos takiego mi chodziło szkoda ze nie można dostac tego w PL bo na ebay nigdy nie kupywałem wiec pewnie to odpada no i ta cena do najtańszych nie należy... ale przy makiecie godne uwagi

 

a myślałeś o kijkach nordic walking , kupiłem takie z tą myślą , też są owalne

 

juz zabieram sie za szukanie takich kijków może cos znajde odpowiedniego no i oczywiscie nie drogiego :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne fotki z budowy

 

okucie do skrzydła

post-158-0-97356200-1359875806.jpg

 

przygotowanie balsy na poszycie

post-158-0-49424900-1359875795_thumb.jpg

 

klejenie

post-158-0-65663800-1359875801.jpg

 

post-158-0-98794200-1359875823_thumb.jpg

post-158-0-74146500-1359875818.jpg

 

Wyliczałem siłe działającą na lotki według programu Rudermoment3 wychodzi cos takiego

 

post-158-0-62376700-1359877538.jpg

 

może ktos to wyjasc przelicczyc wynik na kilogramy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pianka montażowa jest dobra do obsadzania futryn drzwiowych i okien, ale nie do przyklejania pokrycia w modelu. Do tego zdecydowanie lepszym klejem jest Soudal dokładnie rozprowadzony po całej powierzchni, co daje gwarancje całkowitego wypełnienia i braku pustych przestrzeni, co się często zdarza w przypadku pianki. Przy piance nie masz absolutnie żadnej pewności, czy rozprężyła się po całej powierzchni. Mało tego - pianka po rozprężeniu posiada znaczne pory i to nieregularnie porozmieszczane, czyli masz pokrycie przyklejone byle jak. Mogłeś też zastosować żywicę epoksydową zagęszczoną krzemionką lub talkiem, aby nie wsiąkała w balsę. Szkoda, że wcześniej nie zapytałeś, czego użyć do klejenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety mamy podzielone zdania

Owszem masz racje ze mam mniejszą kontrole przy piance ale to nabyłem z doswiadczeniem to nie pierwsze takie skrzydło klejone na pianke i nie tylko ja tak kleje bo znam osoby które tez tego uzywaja.... tak ze to wszystko kwestia doswiadczenia

Pianka jest tak zamo dobra jak Soudal D4 albo żywica przy czym jest z tego wszystkiego najlżejsza najtansza i najszybciej schnie jedynym minusem jest czas pracy niestety jest kródki

Nie wiem czy próbowałes odrywac poszycie klejone na wyżej wymienione kleje ja robiłem takie próby wieloktrotnie i po oderwaniu moim zdaniem wszystkie trzy trzymaja tak samo i tak samo wygladaja...

popatrz na fotke poniżej

 

post-158-0-96347300-1360522731.jpg

 

post-158-0-91250100-1360522736_thumb.jpg

 

Czy uważasz ze to jest zle przyklejone ?? ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również kleiłem i to dość dużo,może nie używałem pianki do modelarstwa,ale z mojego doświadczenia wiem że cienkie spoiny z pianki są idealnie wypełnione i nie ma w nich żadnych pustych powietrznych bąbli,takie bąble w piance powstają przy grubych wypełnieniach a na styk połączenie jest idealne i bardzo elastyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po kródce opisze jak to robie

A wiec tak smaruje pianką cały płat "cienke kreski" jedna przy drugiej potem przykładam dopasowane wczesniej poszycie dociskam podnosze i puste miejsca pokrywam pianka jeszcze raz zeby nie było jak Krzysztof napisał "pustych przestrzeni" wtedy jestem pewny ze wszystko bedzie sklejone na 99% oczywiscie uzywamy pianek na pistolet dobrej firmy takiej jak FISCHER albo TYTAN nisko prężnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pracy kładziemy stopnie dębowe na goły beton po 30 minutach jak by trzeba było oderwać to tylko łom i piłka do wycinania, a jak nie ma dojścia to pozostaje płacz.Osobiście bam bym się tutaj o nierównomierne rozprężanie pianki i powstanie dolin i pagórków ale jak kolega ma już doświadczenie to dlaczego nie. Model BYDLE jak go widzę to odechciewa mi się robić mojego malutkiego mustanga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model BYDLE jak go widzę to odechciewa mi się robić mojego malutkiego mustanga...

A ja bym chetnie zbudował cos małego bo po woli tracę cierpliwosc do tego "bydlaka" w małym modelu po kilku dniach widac efekty pracy a po miesiącu widac koniec tu niestety po kilku dniach pracy nic nie widac....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na pewno tak tylko piszesz duże to jest to nic nie jest w stanie zapewnić takiej adreneraliny jak pierwszy lot giganta w którego włożyło się tyle starań i pracy ja miewam podobne myśli lecz czasem odpuszczam odpoczywam od tematu i ponownie sprawia mi top przyjemność pozdrawiam andrzej

 

przepraszam za błędy w tekście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wstawienie schematu można go nieco przerobić i puścić jedną szyne zasilającą na ogon i od niej rozgałęzić zasilanie na poszczególne serwa ja tak uczyniłem w rwd5 .

W mojej piątce mam dwa niezależne pakiety zasilające serwa i odbiornik .

Bardzo ważnym elementem na którym nie można oszczędzać jest włącznik instalacji ten z pozoru prosty element jeżeli zawiedzie załatwi nam model na amen.

Ja stosuje włącznik mechaniczny solidnej budowy wprawdzie nie modelarski ale zdaje w 100% rade

przetestowałem również włącznik wysokopradowy firmy robbe-futaba ma dwa niezależne wejścia na pakiety oraz dwa niezalezne wyjscia do odbiornika jest on tak zrobiony że w przypadku jeżeli zawiedzie elektronika pozostaje mechaniczne połączenie oraz w przypadku uszkodzenia jednego pakietu działa nadal drugi .

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zasilanie dwoma niezależnymi pakietami które są zabezpieczone diodami prostowniczymi najprostsze i najpewniejsze rozwiazanie

stosował je i opisał jak podłączyć ŚP.p Jerzyk z OSTROWA W rc przeglądzie modelarskim przy okazji opisu budowy swojego paiperka giganta.

Andrzej mógł byś podpowiedzieć jakie diody prostownicze konkretnie kupic do takiego układu ?? No i był bym wdzieczny gdybys pochwalił sie jakie wyłączniki stosujesz do modeli bo te typowo modelarskie sa dość drogie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.