Skocz do zawartości

Citabria-Decathalon Gigant RC


balcerseb88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

 

balcerseb88 jak postępy bo w temacie od dłuższego czasu cisza, a było ciekawie.

 

WItam wszystkich

Nie bawem znowu zrobi sie Ciekawie we wrzesniu znowu rusze z budową teraz niestety nie mam na to czasu anie miejsca pracy duzo sezon urlopowy itp. ale we wrzesniu wstawie kolejne fotki z dalszego ciagu prac czyli jest nadzieja ze późną jesienią model poleci....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No to ruszył bym z budową ale pojawił sie mały kłopot :) zamówiłem tkaninę pokryciową SIG KOVERALL ale niestety instrukcja jest po angielsku i nic mi nie mówi....

 

Może ktos z kolegów ma doświadczenie jak to ładnie zrobić na co zwracać uwagę. Inne wszelkie wskazówki mile widziane no i oczywiście czym to można potem malować :) Najlepiej jak by było opisane krok po kroku

 

Za podpowiedzi z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ruszamy z budową po kilku godzinkach studiowania literatury dostępnej w sieci na temat Kovellaru przyszedł czas na spróbowanie oklejenia statecznika efekty niżej na zdjęciach moim zdaniem wyszło bardzo ładnie ale praca jest czasochłonna oklejenie steru zajęło mi 2 godz az sie boje pomyśleć ile zejdzie nad resztą.

Zastanawiam się nad malowaniem modelu może macie jakieś propozycje godne uwagi ??

 

post-158-0-21106600-1379016249_thumb.jpg

 

post-158-0-66703100-1379016255_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne wolne postempy w budowie:)

Rozebrałem kadłub do pokrycia kovelarem oraz pokryłem stery wysokosci w ramach nauki

Powiem tak nie wyszło jak bym oczekiwał ale jest do przyjecia mianowicie po położeniu tkaniny nałożyłem celluleon 5 razy za każdym razem matowałem bardzo drobnym papierem gradacja 800 po położeniu koloru na jednym ze sterów są dziurki tak jak by tkanina sie nie zalała celulonem nie jest tego dużo ale jednak sa druga sprawa to sama tkanina jest bardzo mało widoczna chodzi mi o strukture koverallu tak jak by było za grubo cellulonu oraz lakieru.

 

post-158-0-31280300-1379446338_thumb.jpg

 

post-158-0-19190000-1379446322_thumb.jpg

 

post-158-0-08388800-1379446353_thumb.jpg

 

post-158-0-04058500-1379446366.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku ja z laminatami mam raczej złe doświadczenia nigdy mi one nie wychodziły jak bym oczekiwał ale teraz widzę ze płótno wcale nie jest łatwiejsze wszystko kwestia doświadczenia myślę ze przy następnych elementach będzie lepiej będę wyciągał wnioski i naprawiał błędy a przy następnym modelu będzie już super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.