Skocz do zawartości

Tory uwięziowe w ciekawych lokalizacjach


Paweł Prauss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 5.06.2022 o 22:39, Kazik.R napisał:

 Hej...No niestety to nie jest tak sobie wejść....Trzeba to uzgodnić z kierownikiem sekcji modelarskiej co do terminu i kiedy chciałbyś wejść.Ważne aby mieć ważna licencję!!!!Tyle wstępu..Pozdrawiam.

To jest świetne odstraszanie/zachęcanie młodzieży od sportów lotniczych. I innych.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 16.07.2023 o 23:18, Andrzej68IX napisał:

Też tak wyglądałem po pierwszym locie modelem na uwięzi, świat wirował ale byłem szczęśliwy! 🙂

Poruszyłeś ciekawy temat który mnie od dawna nurtuje: jak to jest z tym lataniem na uwięzi , czy po locie występuja zawroty głowy?

Z pewnością zależy to od człowieka ale napisz proszę jakie były Twoje odczucia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Grzesiek napisał:

Na początku kreci się w głowie,ale po paru okrążeniach przemija.Mózg musi sie oswoić z nienaturalnym dla niego zjawiskiem.

Cześć Grzegorz. A powiedz mi , czy po wykonaniu już parunastu lotów nie miałeś bezpośrednio po locie problemów z zawrotami?

Pytam bo ja mam chorobę lokomocyjną i ogólnie wrazliwą głowę i ciekawe czy po pierwszym locie zszedłbym z kręgu o własnych siłach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze po przerwie w pierwszym locie kręci sie w głowie ale to mija.Nie wiem jak Twój organizm zareaguje.Ale wiem jedno im człowiek starszy to wiecej doswiadcza kręcenia sie w głowie.Jak byłem łepkiem to tego zjawiska wogóle nie doswiadczałem.Co ci mogę poradzić ,napewno wolny spokojny model na próbe Twojego organizmu.Bo przy szybkim modelu to naprawdę możesz się przewrócić przez zawroty.A tego chyba byśmy nie chcieli.😉

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Grzesiek napisał:

Zawsze po przerwie w pierwszym locie kręci sie w głowie ale to mija.Nie wiem jak Twój organizm zareaguje.Ale wiem jedno im człowiek starszy to wiecej doswiadcza kręcenia sie w głowie.Jak byłem łepkiem to tego zjawiska wogóle nie doswiadczałem.Co ci mogę poradzić ,napewno wolny spokojny model na próbe Twojego organizmu.Bo przy szybkim modelu to naprawdę możesz się przewrócić przez zawroty.A tego chyba byśmy nie chcieli.😉

Dzięki , no tak chciałbym kiedyś spróbować po pierwsze z sentymentu do uwięzi a po drugie ceny rosną , inflacja szaleje.......kto wie czy będzie mnie w przyszłości stać na modele RC a w uwięzi wystarczy silnik i linki , zapas balsy mam i budować modele potrafię . Także jest to jakaś alternatywa.

Mam wrażliwy organizm i łatwo dostaje zawrotów głowy: kiedyś nad morzem po krótkim rejsie jachtem przy w sumie niedużej fali wymiotowałem i po dopłynięciu do portu ledwo utrzymywałem się na nogach takie miałem zawroty głowy. Także w moim przypadku różnie może być.

Myślę ,że po etapie nauki jest łatwiej no bo kręcąc wiązanki na chwilę pilot się zatrzymuje i odpoczywa. 

Ale to tylko takie moje teoretyczne dywagacje:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to sprawa indywidualna , chciałem kolegom pokazać jak się lata na uwięzi  i po ponad 30 latach zrobiłem combata na MVVS który mi się uchował .Rzeczywiście pierwsze parę kółek  ciekawie się latało 😁 ale szybko przeszło .I wtedy ja miałem uciechę z latania combatem i widokiem kolegów którzy pochowali się za samochodami ,Nie ma co się obawiać zawrotów głowy przejdą albo i nie 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.