Skocz do zawartości

Porównanie depronów 6mm z różnych źródeł


robertus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ok dzięki za info! Kupiłem Climapor w Castoramie (dwa arkusze na próbę - sprzedają na sztuki, wyszło po 7,20 zł za 1 arkusz). Co do wagi wyszło mi ciut więcej - bo 1 arkusz ważył 102 gr czyli 204 gr na 1m2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Planuję budowę modelu z depronu i jestem na etapie "planowania potrzeby materiałowej" (że tak sobie zapożyczę ładne nazewnictwo z logistyki B) ) i trafiłem na 2 oferty:

 

1.http://www.modele.sklep.pl/pl/Katalog/MATERIALY-DO-BUDOWY-MODELI/Plyty-EPP-depronowe-mosiezne-i-miedziane/Plyty-piankowe/GP-Pro-Formance-Foam-115x47x3mm-2.html

 

 

2.http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p4570,depron-3-mm-2-szt-1200x400-mm-bialy

 

 

I pytanie z mojej strony: Jaka jest różnica pomiędzy tymi dwoma piankami, czy tylko cena czy coś jeszcze ? 

 

w modele sklep arkusz 1194x292mm kosztuje 11zł 1 arkusz      a w modelarni 2 arkusze 1200x400mm za 12 zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Spieszę donieść, iż w dniu dzisiejszym udało mi się zakupić w CASTORAMIE paczkę 5 mm obustronnie gładkiego depronu 

w kolorze jasnoszarym. Chyba jakowyś nowy wyrób.

Cena 26 zł za paczkę , czyli 10 arkuszy.

 

depron02.jpg

 

http://motylasty.blogspot.com/2015/01/depron-jaki-i-gdzie.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 9 miesięcy temu...

Cezara używam, ale w wersji 5,5mm i mam co do niego mieszane uczucia. Jest z jednej strony gładki i mocno błyszczący, z drugiej matowy i prawie gładki gdyż ma delikatne odciśnięcia od maszyny. Co ciekawe dobrze się wygina, ale tylko w jedną stronę dlatego stosuję go jako górne pokrycie skrzydeł.

Nie nadaje się jako podstawowy budulec piankolotów bo jest zbyt miękki i model nie jest w stanie zachować sztywności, w pewnym sensie przypomina papier.

Jestem ciekaw czy wersja 5mm jest lepsza.

 

BTW czy ktoś kojarzy, czy można jeszcze dostać jasnoniebieskie podkłady 6mm, obustronnie gładkie, lekko błyszczące z jednej strony, które były na rynku jakieś 5-6 lat temu?

post-5375-0-55291000-1453837968_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, dla mnie Climapor 7mm jest obecnie nr 1 :) Totalne przeciwieństwo Cezara - jest sztywny, bardzo dobrze się obrabia, szlifuje itp. Wszystkie modele, które z niego zbudowałem, mimo wielu kretów i napraw, nadal latają. Z Cezara po jednym krecie szedł w kibel bo tego nie dało się już skleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Szarpnąłem się i kupiłem paczkę Climapora na próbę - 50zł za 8 arkuszy. Niby dużo, niby nie dużo.
Uaktualniłem tabelę.

Pierwsze wrażenia: grube, w porównaniu z cezarem 5,5 szok, dość sztywne, mam kawałek jeszcze oryginalnego depronu graupnera i moge powiedzieć, że prawie takie same sztywne są. Graupner oczywiście sztywniejszy i do tego ma 6mm a nie 7 jak Climapor.

Z jednej strony jest pokryta białą farbą o lekko chropowatej powierzchni, zapewne podkład do malowania bo to pianka ociepleniowa na ścianę. Można ją zeszlifować papierem ściernym. Wygina się w obie strony tak samo.

Acha, nie ma rowków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dawno mnie tu nie było. Od ostatniego czasu buduje model tylko z białego modelarskiego depronu czy też extruporu, gdyz taką znalazłem naklejkę na nim lub climaporem 7mm

Dostałem informacje o piance, którą używa Flite test, tą z brązowym papierem. Okazuje się, że po ściągnięciu papieru odpowiada ona zwykłemu depronowi.

Dodaje tabelę dla porównania, jakby ktoś szukał czegoś na konwersję.

image.png.2451217272c2bab3c141f15e0ff80dd8.png

 

 

W tabeli są podkłady pod panele, bo mam ich jeszcze trochę, nie mają rowków, a takie nagniecenia tylko, ale i tak ich staram się nie używać z uwagi na kiepskie właściwości modelarskie. Albo sa kruche i se łamia od razu po wygięciu, albo nie mają wcale sztywności i nie nadają sie na skrzydła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.