Jump to content

DC-3 Dakota


solainer

Recommended Posts

Przez dość długi czas nic nie budowałem ale w końcu coś drgnęło. Jakiś czas temu nabyłem przy pomocy popularnego serwisu aukcyjnego plany DC-3 ale dopiero teraz przystąpiłem do budowy (jak to się mówi lepiej późno niż wcale).

Model będzie miał 1620mm rozpiętości 1090mm długości. Napęd to dwa silnik 2,5 lub 3,5 ccm ostatecznego wyboru dokonam jak juz będę na etapie budowy gondoli silnikowych.

 

Zdjęcia przedstawią to co udało mi się zbudować od poniedziałku.

 

DSCN4558.JPG

 

DSCN4559.JPG

 

DSCN4560.JPG

 

Ciąg dalszy wkrótce.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 192
  • Created
  • Last Reply

heh do sterowca to temu daleko może to przez te zdjęcia :P, jutro juz będą fotki z dziobem i wtedy to powinno przypominać Dakotę :). Podwozie planuje składane ale co z tego wyjdzie to zobaczymy mam nadzieje ze się uda :)

Link to comment
Share on other sites

Dziś zrobiłem ogon i to chyba będzie na tyle jeżeli chodzi o budowę przed świętami.

 

DSCN4580.JPG

 

DSCN4576.JPG

 

Ciekawy jestem czy uda mi się upchnąć całość napędów sterów wewnątrz kadłuba bo bardzo nie chciałbym ich robić na zewnątrz.

Link to comment
Share on other sites

Piotrze budujesz piękny model samolotu pasażerskiego,który 30 lat temu też miałem zamiar budować,jako makietę na uwięzi.

Kilka razy dziennie wchodzę na tę stronę i podziwiam szybkość twojej pracy i dokładność wykonania.

Jeżeli dalej tak szybko będziesz budował to myślę ze wczesną wioną,gdy pogoda dopiszę,będzie oblatany.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje za miłe słowa. Heniu w twoim wykonaniu Dc-3 na pewno by była piękna ale znając twoje upodobania to pewnie miała by z 3 metry rozpiętości skrzydeł :)

Co do szybkiej budowy to wątpię w to że wyrobię się do wiosny. Na razie buduje się dość szybko ale to dlatego że od czwartku nie robie dokładnie nic poza tym modelem. Skończy się wolny czas skończy się szybka budowa pyzatym wykończenie to jest naprawdę czasochłonna robota a nie to co teraz robie, ale mam nadzieje ze w lato oblatamy Dakotę razem na Podwarpiu.

Mam już nawet pomysł na oznakowanie

ciupek_dc3_01.jpg

i z tego co wiem w któryś planach modelarskich był ten model w tym malowaniu tylko ze nie pamiętam w którym to było numerze i nie wiem czy uda mi się go zdobyć.

Link to comment
Share on other sites

Witam

Jestem nowy na tym forum.Modelarstwem zajmuję się od roku . I tak się składa że posiadam Plany Modelarskie DC-3 Dakoty o których wspomina Pan Solainer i chętnie je udostępnię .

Pytania proszę kierować na gg6467965 lub na mailem dado19@wp.pl

 

Pozdrawiam

 

Dado

Link to comment
Share on other sites

No zacna sprawa :lol:

Gratuluję wyboru.

Ja preferuje nieco wieksze ptaszki, nie trza sie tak martwić o masę.

Zajrzyj sobie do http://www3.towerhobbies.com/cgi-bin/wti0001p?&I=LXHU97&P=0

tam możesz zciągnąć fajną instrukcję ze zdjęciami.

Może wykorzystasz jakieś rozwiązania.

 

Pozdrawiam i powodzenia w budowie.

Link to comment
Share on other sites

Heh w sumie cały pomysł budowy Dakoty zaczął sie właśnie od tego, że gdzieś w sieci natknąłem sie na tą instrukcję. Parę rozwiązań mam zamiar z niej wdrożyć.

 

Zgadza sie duże model są lepsze, ja jednak muszę pozostać przy mniejszych rozmiarach głównie ze względu na koszty, problem z transportem no i np. 2 metrowego kadłuba nie wyniósłbym z piwnicy bo jest tam dość ciasno, a tam właśnie mieści się mój mały warsztacik.

 

Ps. Dziś zrobiłem napędy sterów i kółka ogonowego (udało się poprowadzić całość wewnątrz kadłuba dzięki czemu nie będą widoczne żadne orczyki ani wystające z kadłuba cięgna), poprawiłem również ster kierunku, który według planu, z którego buduje model był za wąski o 18 mm co przy tej wielkości modelu stanowi duży błąd. Znalazłem również parę innych uproszczeń, które są na tym planie i będę musiał je wyeliminować. Zdjęcia wkleję za jakiś czas.

Link to comment
Share on other sites

Witam Piotrze model jak zwykle ekstra jesli potrzebujesz malowan to pewnie cos znajde nawet jesli chodzi o ta wersje w malowaniu lotu.

Pozdrawiam i wszystkiego dobrego w nowym roku.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.