Jump to content

Prośba o pomoc przy doborze zasilania do żaglówki


Recommended Posts

Cześć.

 

Zaczynam swoją przygode z wodnym RC. Zakupiłem żaglówkę http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=26943 w której planuje zastosować taki odbiornik: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=14352.

W odbiorniku jest informacja, że parcuje nawet do 16V (myślałem o podłaczeniu pakietu 3S 1300mAh). Obawiam się jednak, że serwa mogą tego nie wytrzymać - i z tąd moje pytanie - czy ktoś mógłby polecić jakiegoś BECa do łodzi?

I drugie pytanie - czy pakiet LiPo to sensowny wybór - dopiero zaczynam, więc nie jestem pewnien, czy uda mi się wszystko idealnie uszczelnić... Czy na przykład NiCd było by lepsze? I czy pojemność 1300 nie będzie za mała, właściwie to tylko serwa, ale z drugiej strony serwa nie takie małe...

 

Dzięki za pomoc i ewentualne dobre rady...

Pozdrawiam

Piotrek

Link to comment
Share on other sites

Po co komplikować. Potrzebujesz zasilanie takie, przy jakim pracują serwa - z reguły 4,8 - 6,0V. Kup pakiet do odbiornika do auta (5NiMh) lub koszyk z akumulatorami NiMh (4 AA).

Na początek wystarczy. Nie potrzebujesz ładowarki za kilkaset zł. Lipo, BEC to wtedy gdy będziesz walczył o każdy gram masy. Uruchom wszystko. Potrzebne Aku NiMh na 90% już masz w domu :D Zawsze zdążysz kasę wydać.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.