Skocz do zawartości

JASTROWIE - Nasze Latanie


Volleyboy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szybuje. Choć skrzydło zostało przyklejone na stałe, to rurka "amelinowa" pozwala na ustawianie kąta zaklinowania skrzydła względem statecznika poziomego. Miałem okazję dzisiaj "przelecieć" się nim. Bardzo stabilny lot przy minimalnej prędkości. Przy większym gazie - zadziera. Zwiększenie skłonu powinno to zlikwidować.

Udany.

Gratuluję.

 

Mój kombat Jak-3 został na noc na wysokim drzewie :( . Na "oko" jakieś 15m. Jutro rano akcja ratunkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

No " jaczka " szkoda. Jest godz 9 więc już jest chyba po akcji ratowniczej. Ciekawe jak wygląda pakiet. Miejmy nadzieję że za dużo nie dostał i będzie się jeszcze nadawał do użytku ;) a co do tego " kija " co to go popełniłem. Lata fajnie. Obciążenie wyszło mi w granicach 19 gram ale zapewne wkradł się błąd. W każdym razie może wolno latać. Ten model będzie baza do budowy następnego, mam nadzieję poprawionego modelu. Jestem zadowolony. Model idealnie nadaje się do relaksu. Z tym szybowaniem to tak jak już wyżej Adam napisał. Daje radę. Tzn nie ma takich właściwości jak choć by Pioneer ale jak cegła w dół też nie leci. Więc jest dobrze :D mam trochę za ciężkie wyposażenie. Przydało by się coś na 2S. No ale zmieniać za wiele nie będę. Narazie poczekamy aż ten zakończy żywot. :D

 

Wytapatane z mojego GT-S5830 :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eedfede8b1a62500.jpg

 

Poranna akcja ratunkowa nie powiodła się. Ze względu na niemożność postawienia 3-segmentowej drabiny. W sukurs przyszła aura, a konkretnie silny wiatr który zrzucił model z drzewa. Dobrzy ludzie go znaleźli i odnieśli do pobliskiego gospodarstwa. Kosztowało mnie to "znaleźne" w wysokości 0,5L w przeźroczystym opakowaniu. Wszystkie podzespoły elektroniczne są sprawne. Pakiet opisałem tutaj http://pfmrc.eu/index.php?/topic/42423-dualsky-111v2250mah-45c6c/ . Przód modelu troszkę ucierpiał i na tę chwilę model jest już sprawny. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poranna akcja ratunkowa nie powiodła się. Ze względu na niemożność postawienia 3-segmentowej drabiny. :)

Fajnie, że uratowany model. :D

Mam taki stary systemem ratownictwa na tego typu okazje z latania na zboczach. Potrzebna jest butelka z wodą 05 L (może być i inny trunek ;) ) oraz długi sznurek (linka) przywiązany do butelki zarzuca się butelkę na gałąź potrząsa do skutku pozyskania modelu wybawiło to nas niejednokrotnie z trudnych opresji a szybowce potrafią się ładnie przyblokować w konarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem miałem trochę wolnego czasu i przeglądałem plany modeli znalazłem plany od Maćka, latającej wiewiórki :). Dzisiaj był już oblot i pierwsze zdjęcie średnio widać bo ciężko robić zdjęcie i sterować ale coś jest . post-13046-0-32881900-1396383753_thumb.jpg post-13046-0-16580000-1396384546_thumb.jpgWiewióra lata rewelacyjne i fajnie sie prezentuje ,jeszcze jakiś kamuflaż i będzie robiła szał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dzisiaj odwiedziliśmy naszego początkującego nowego kolegę-modelarza z Tarnówki k. Jastrowia. Damian odbył dwa loty moim Dragonfla-iem na kablu. Pierwszy zapoznawczy lot troszkę nerwowy ale już drugi lot był jak najbardziej prawidłowy z dużym wyczuciem modelu. Od razu widać że nauka na symulatorze przyniosła bardzo dobre efekty.

Niestety zdjęć brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu cisza jak po śmierci organisty :D no faktycznie jak na latanie tylko na symulatorze to radził sobie naprawdę bardzo dobrze. Dobrze że zdjęć nie ma. Tzn z naszego latania a konkretnie mojego. :lol:

 

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

W ub. niedzielę w Lipce k. Złotowa z okazji Święta Wsi Krajeńskiej i na zaproszenie miejscowego GOK-u wystawiliśmy swoje modele. Ze względów bezpieczeństwa wystawa była statyczna.

 

bdb28a806ca1fd60.jpg

 

Jedynie w pobliskim basenie wodnym Piotr pływał modelem holownika, a ja TwinStarem na pływakach. Długość basenu pozwalała na wejście modelu na redan ale obecność ludzi i strome brzegi zmuszały do rezygnacji ze startu.

Z modelami przyjechali p. Jan, Piotr, Tadek, Arek z synem Damianem.

 

c89014c12a3464a7.jpg

 

Przygrywał zespół The Beatles B)

 

3055c71e3f3283a4.jpg

 

Brzmienie do złudzenia autentyczne.

 

Przypominam że 20 lipca spotykamy się na Pikniku Modelarskim w Małym Buczku k. Lipki.

 

Zapraszamy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.