Skocz do zawartości

JASTROWIE - Nasze Latanie


Volleyboy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dla wszystkich kolegów modelarzy z bliskiej okolicy, Szczęśliwego Nowego Roku ! :)

 

Mimo braku bieżących wpisów w każdej wolnej chwili latamy.

 

Moje krótkie podsumowanie modelarskiego sezonu 2014.

 

W moim hangarze przybyły dwa nowe modele które udanie oblatałem i jeszcze bez kraksy służą wiernie.

Twister - jedyny EDF. Mimo 5 min. lotu na pakiecie 3S 3250, daje dużo zadowolenia :)

 

dcd404545a0d392c.jpg

 

Sky Cruiser - lata z Mobiusem na pokładzie. Konieczna była zmiana silnika. Bardzo stabilny i świetny model. Oblot odbył się w Wilczych Laskach.

 

ae7fa6f1ac77c9cc.jpg

 

45a4d39a68f31082.jpg

 

Mój syn Jan wraz ze swoją kolekcją modeli samochodów wyprodukowanych w FSO uczestniczył w zlocie samochodów FSO zorganizowanym w naszym mieście.

 

1af569f623bb7a98.jpg

 

We wrześniu w Oleśnicy uczestniczyłem w konkursie modeli kartonowych o randze Mistrzostw Polski. Zdobyłem dwa tytuły I-vicemistrza w kategorii modeli kolejowych i gąsienicowych.

 

c5d837b93b8a9278.jpg

 

1c40245fc5ddd989.jpg

 

Moje nagrodzone modele. Klasa "standard".

 

dc802a0f1bb29723.jpg

 

57cc1872434e7372.jpg

 

Zbudowałem też taki model. To też modelarstwo. Jest to pomoc "naukowa" dla "paproków" których dla źle rozumianej taniości zatrudnił inwestor. Ci "fachowcy" nie potrafią czytać projektu i pierwszy raz będą robić coś takiego. Potrafią jednak trzymać młotek i piłę w ręce :)

 

797402dcbe39d719.jpg

 

f55660aa11009697.jpg

 

A to już model na następny rok. Dokupione są już pływaki i będą dokupione narty. Rozpiętość 2150mm, 3,7kg do lotu, zasilanie 6S.

 

7ec5c995273ae377.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mało się tu dzieje bo nie ma mnie na miejscu ;-) ale latamy jak się tylko spotkamy. Tym czasem Adam zamiast latać i szykować modele szykuje...

 

a4e05306ae1b8eba4657ce87fd76f3d3.jpg

 

Więcej zdjęć i informacji na ten temat niebawem ;-)

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak... kamery są wszędzie.

Dogadałem się z miejscowym rolnikiem i mogę zagospodarować ten ugór. Ten jasny kolor otoczony jasno zieloną powierzchnią to było przewyższenie ok. 20 cm. Do glebogryzarki dorobiłem lemiesz-spychacz i mozolnie od ok. dwóch miesięcy przesuwam grunt i wyrównuję pole. Traktuję to jako wyzwanie. Miejsce jest idealne, ok. 400m od drogi Jastrowie- Borne Sulinowo zorientowane dłuższym bokiem na wschó-zachód. Większość wiatrów w ciągu roku wieje właśnie z tego kierunku. Pas będzie miał wymiary 30 x 120m.

Zostało jeszcze sporo pracy ale już można latać.

 

Początki prac. Dodatkowym atutem jest to że pola wkoło należą do mojego szwagra który w pobliskiej wsi ma swoje gospodarstwo rolne. Wiadomo szwagier nie rodzina ale w tym wypadku okazał się bardzo pomocny i na początku skultywatorował ten ugór czym ułatwił mi rozpoczęcie prac.

 

2d9c23a36f1fdec6.jpg

 

fb7b6f17ac6069cd.jpg

 

W pracy pomaga mi mój syn Jan.

 

43cc0df703fca1ac.jpg

 

267d15112a3777fd.jpg

 

Niestety lemiesz widoczny na zdjęciu okazał się za duży do tej maszyny i musiałem go zmniejszyć do 12cm wysokości.

 

085e16d3a2e73ad2.jpg

 

e15ed511754a9d9f.jpg

 

Na dodatek okazało się że maszyna nie radzi sobie z pchaniem "urobku" i musiałem go przerobić na lemiesz ciągniony.

Prace pomału posuwają się do przodu.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Po półrocznej pracy niemal w każdej wolnej chwili, ukończyłem swoje lotnisko. Z wyniku pracy jestem bardzo zadowolony i powiem nieskromnie, nawet dumny :rolleyes: . Trawy na całości nie posiałem,wrzesień był suchy a teraz to już za późno. Odłożyłem tę czynność na wiosnę.

Dzisiaj już sobie na nim polatałem. Deszcze utwardziły nawierzchnię na tyle że już można.

 

459340ed4707b625.jpg

 

To co widać na zdjęciu z góry (wpis Tadka) zostało jeszcze raz przeorane i wyrównane na nowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie na sianie trawy nie jest za późno a wręcz idealnie. Trawę można siać do końca listopada pod warunkiem, że nie ma mrozów. Trawa wzejdzie przy tej pogodzie za 2 tygodnie spokojnie. Trawa teraz wysiana będzie o wiele silniejsza od tej sianej na wiosnę i letnie susze jej nie wypalą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielki podziw za ilość włożonej pracy w budowę lotniska i za efekt tych prac . Ja poszedłem na łatwiznę i zamiast na lotnisko aeroklubowe jeżdżę na łąki nad rzeką Supraśl . Niestety trawa szybko odrasta ( za każdym razem loty w innym miejscu , gdzie akurat rolnicy skosili )  i latać można tylko motoszybowcami . Żona ma 1,5 ha nieużytków na terenie Białegostoku i może twój przykład zdopinguje mnie do wykonania własnego lotniska na wiosnę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Leszek ale pracy jest naprawdę dużo. Po pierwszych dwóch dniach pracy maszyną ledwo żyłem. Wypracowałem metodę i dzięki temu praca szybciej się posuwała do przodu.Stopniowo kondycja wracała ale najbardziej to jestem zadowolony z maszyny. Sprawdziła się. Dlatego też przeorałem cały pas jeszcze raz. Pas ma ok. 110m długości i 35m szerokości. Na zdjęciu w miejscu gdzie stoją modele była głęboka i szeroka bruzda a w miejscu w którym stoję robiąc zdjęcie było rozległe przewyższenie o wys. 15-20cm. Dlatego potrzebna była maszyna żeby przesunąć całą tę ziemię.

 

c89f1a6d11ee9650.jpg

 

fcbb401061b90bda.jpg

 

Do tego jeszcze mnóstwo ręcznej pracy grabiami i szeroką na 2m również ręczną równiarką. Wspomnę jeszcze o "oku" które trzeba mieć aby wyprowadzić płaszczyznę i właśnie to wykończenie zajęło najwięcej czasu.

 

Teraz jestem w kropce. Zrezygnowałem z siania ze względu na możliwość przymrozków chociaż wiosną również mogą być. Nie ma na to żadnej gwarancji. Mam zakupione ok.40kg traw różnych gatunków które przed siewem wymieszam ze sobą.

Dlatego też posłucham ciebie Konradzie i jutro sieję. Ryzyk-fizyk.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszłym roku wysiewałem w pierwszym tygodniu listopada. Trawa wzeszła i przyszły przymrozki. Nic to nie przeszkodziło. Styczniowe mrozy też już nie zaszkodziły bo była już ukorzeniona. Nawet nie zdążyłem jej skosić. Na wiosnę puściła się jak szalona. Na wiosnę dosiewałem w innym miejscu, które nie zdążyłem zrobić w jesieni. Po lecie ta wiosenna wypadła a ta jesienna się utrzymała, słabo bo słabo ale teraz odżywa i jest piękna.

Siej Adamie bo wilgoć jest idealna a jeszcze ponoć cały przyszły tydzień będzie lała. Ta wilgoć już do wiosny się utrzyma.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Adamie spoko. Morozy zapowiadane dopiero za 1,5 - 2 tygodnie, więc trawa spokojnie się ukorzeni.

U mnie rolnicy wczoraj siali dopiero pszenicę, więc według nich to powinno jeszcze przynajmniej 3-4 tygodnie być bez mrozów. :)

Jeśli patrzeć po tych moich rolnikach to jeszcze czeka cię koszenie w grudniu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo kolego Adamie za wlozona prace na rzecz modelarzy, pracowałes z tą maszyna na polu tak jak przed wojna pracował na wlasnym polu chłop z konikiem.

Może kiedys sie spotkamy na Twoim lotnisku.  ( mimo ze zabralismy do Gorzowa Twojego kolegę Tadka ) .

Pozdrawienia z Gorzowa Wlkp i czekamy na wiosnę.

( A trawa niech sie szybko zazieleni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.