Skocz do zawartości

JASTROWIE - Nasze Latanie


Volleyboy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

:) Tak.

Pierwszy raz zobaczyłem ten "statek powietrzny" pięćdziesiąt lat temu będąc na koloniach w Mielnie. Jak on mi się podobał. Po powrocie chciałem taki zrobić. Niestety prototyp wielokrotnie przekroczył wszelkie dopuszczalne normy obciążenia powierzchni nośnej :unsure:  Nie poleciał :(

 

Zaproszenie aktualne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Tak.

Pierwszy raz zobaczyłem ten "statek powietrzny" pięćdziesiąt lat temu będąc na koloniach w Mielnie. 

Czyżbyśmy byli na tych samych koloniach Adamie. :)  ;)

 

Dokładnie jak piszesz, na koloniach w Mielnie też po raz pierwszy ten wiropłat widziałem. Chorowałem cały rok na niego i jak pojechałem rok później to go już sobie nabyłem. Oj długo go miałem i cieszyłem się jego lotami.

Sorry za małe OT ale wspomnienie mnie dopadły. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze względu na pracę w sobotę, przyjadę do Piły w niedzielę.

 

No i polataliśmy. Ostatni dzień długiego "wekwendu" pozwolił polatać.

Dziękuję kolegom za odwiedziny. Wszyscy są zawsze mile widziani !

 

8b7ef3ff84de543e.jpg

 

e74a5d0fe8cc142a.jpg

 

8a42222af88d9b1e.jpg

 

242080089f42fcee.jpg

 

4302f20415ae2233.jpg

 

400ef893b734dd01.jpg

 

b0bc1652c8b7c047.jpg

 

8768302c886ee5d4.jpg

 

932a0c0f43cd48e1.jpg

 

Udało mi się oblatać Yak 54 f-my Sea Gull wyposażonego w silnik NGH GT 25cc. Oblotu dokonałem w całkowitym skupieniu pod czujnym okiem Wysokiej Komisji złożonej z doświadczonych oblatywaczy :) Członkowie Komisji trzymają ręce w kieszeni aby ukryć ich drżenie spowodowane zapewne ogromnym stresem jakiemu byli poddani :rolleyes:

 

f5558ad886177f3b.jpg

 

f4499230dd9ebcab.jpg

 

d7bda4ea6ae9a993.jpg

 

Po oblocie :)  teraz pozostało jeszcze poprzesuwać wyposażenie i dopasować maskę.

 

4c0ad721ec17d085.jpg

 

 

Przytrafiły się też dwie katastrofy i jedno uszkodzenie modelu.

Pierwsza katastrofa spowodowana była odkręceniem się tłumika w locie, zatrzymaniem silnika i "lądowaniem" modelu poza pasem. Tak naprawdę to Wojtek odetchnął bo choć model był już wiekowy to dobrze się nim latało a żal mu było powiesić go na ścianie :rolleyes:

 

e25ad2e97c47bbeb.jpg

 

Druga katastrofa jest niewytłumaczalna. Model leciał nad pasem nagle podskoczył do góry a za sekundę wyrżnął w ziemię :huh: Jest nadzieja że silnik ASP 61 4T który do tej pory sprawował się nienagannie będzie dalej sprawny. Sam model również miał swoje lata ale nie było po nim wcale tego widać .

 

fec5c3addc13f4bd.jpg

 

 

Bedzie coraz cieplej i zapewne spotkamy się jeszcze nie raz :)

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

:) Oczywiście ! "Adamowy skrawek łąki" :)  jest świeżo skoszony dzisiaj. Na jutro jesteśmy umówieni z Tomkiem. Godzina jeszcze nie ustalona ze względu na możliwy wiatr. Dzisiaj to całkiem ostro wiało. Jutrzejszej prognozy nie znam.

Niestety jest zła wiadomość.

Lotnisko skróciło się o ok. 15m. Czyli do granicy poletka, którą sam wcześniej samowolnie przekroczyłem. Rolnik to wyrównał bo w zasiewach (chodzi o dopłaty) musi być pełny areał.

Ale nie jest tak źle :)

 

 

Edit: ze względu na wiatr umówiliśmy się na 16h.

Edytowane przez ahaweto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polataliśmy !

Było całkiem nieźle adrenaliny też było trochę. Odwiedził nas taki gość. Barwy naturalne.

 

a4e96312dd4d5708.jpg

 

18d5093864146cad.jpg

 

Niedaleko ok. 20 km. jest Centralny Poligon Lotniczy Nadarzyce. Zastanawialiśmy się czy to nie jest czasem jeden z tych tysięcy dronów zapowiadany przez p. Antoniego. Na wszelki nie rozmawialiśmy przy nim o polityce :unsure:  Po pół godzinie gość odleciał, nawet nie zauważyliśmy kiedy.

Na lotnisku pojawił się taki "brzdąc" i radził sobie bardzo dobrze :) .

 

9d2ca186f02599d0.jpg

 

Mój Spit chciał potowarzyszyć Tomka Ekstrze no i niestety zbliżył się za bardzo i został dotkliwie skarcony. O dziwo wylądował normalnie :o  Świadczy to o bardzo dobrej konstrukcji Marka z NPN.

 

6eace483194bbd72.jpg

 

Z kolei Bird Dog którego pilotowałem :unsure: z mojej winy  :wacko: podczas podejścia do lądowania wleciał w dorodnego dęba  :o Na szczęście nie było wysoko i nie odniósł żadnych uszkodzeń  :) . Po dokładnych oględzinach. następny lot wraz z lądowaniem był udany.

 

6aad82e1e5877c22.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Polataliśmy.

 

6c002185f2f9655f.jpg

 

e7d9b7e1b797b2ff.jpg

 

Po 19nastej wiatr uspokoił się na tyle że Tomek dokonał udanego oblotu swojej Extry. Model zaprojektowany od podstaw, wycięty i zmontowany własnoręcznie. Silnik DLE 40 bokser. Po oblocie model wykonał jeszcze dwa pełnowymiarowe (czas) loty :)

 

48aad9a7b85d5005.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.