Jump to content
Volleyboy

JASTROWIE - Nasze Latanie

Recommended Posts

U nas od rana pada deszcz. Raz słabiej raz mocniej. Z przewagą mocniej.

Radar pogodowy pokazuje że akurat nad naszym rejonem 🤨 opady są najmocniejsze.

https://antistorm.eu/

Zapowiada się na dłużej.

Edit: Zgadzam się z kolegami.

Późnym popołudniem pogoda wyklarowała się na tyle że zdecydowaliśmy się  na loty. Chwilę potem warunki zrobiły się idealne. Zero wiatru przez trzy godziny 🙂

Przewietrzyłem swoje "pianki".

190a7ca2e9ea11f4.jpg

71d5882edaee5afc.jpg

Dzien dobry .Mam na  imie Marek mieszka  w  Wiecborku jaka  jest mozliwosc dolaczenia do waszego grona.Pozdrwaiamm.M.SZ.

🙂

Zapraszamy ! Będziesz mile widziany.

Planujemy zjeżdżać się ok. 10 - 11 tej.

W postach wyżej jest opisany dojazd.

Pogoda była piękna 🙂 , niestety 😕, silny i porywisty wiatr choć wiejący wzdłuż pasa stworzył bardzo trudne warunki. Miło było nam gościć kolegów.

6e27bf9735dca7b8.jpg

Na loty zdecydowali się najbardziej odważni.

Wyrzut modelu o wadze 4,5 kg. to już wyczyn !

d1354c555eb20979.jpg

516f867f2432be14.jpg

aaea3bfef7d7d969.jpg

c617645713b1b88f.jpg

c045ddb6af253ddf.jpg

W części gastronomicznej zadbaliśmy oczywiście o ochronę przeciwwirusową. Jak widać po opróżnionej do połowy butelce ze środkiem typu "błękit Paryża" oraz minach biesiadników, środek jest nad wyraz skuteczny 😉

b117fae1e80af73f.jpg

Do zobaczenia !

Polataliśmy w trochę większym gronie. Niestety zbierające się na horyzoncie "czarne chmury" oraz silny porywisty wiatr, zgoniły nas przedwcześnie 😕 z pola. Można się było tego spodziewać bo temperatura dzisiaj przed tymi burzami oscylowała wokół 32 stopni :o

b0c068b1869dc02f.jpg

b074d7ea9ec5134f.jpg

Kolega Maciej zaprezentował nam skrzydło zmodernizowanego ( wg. własnego pomysłu i opartego na własnych doświadczeniach z eksploatacji mniejszej wersji) kultowego Wicherka. Więcej o tym nowym modelu tutaj  https://pfmrc.eu/topic/85711-wicherek-75-sport-v2/  

Jestem pewien że sam papa Schier byłby bardzo zadowolony z takiej wersji rozwojowej jego kultowego modelu. W swojej książce podał dwa przykłady możliwości rozwojowych tego modelu.

708ab6d52637ebf6.jpg

Co ciekawe i co bardzo mnie cieszy, kol. Maciej posługuje się powiększonymi planami tego modelu, które otrzymał ode mnie przed laty. Na tych planach są moje odręczne uwagi dotyczące wyposażenia. W tym czasie byłem szczęśliwym posiadaczem radzieckiej aparatury Pilot 4 😀. Zwróćcie uwagę na wagę wyposażenia i jego części składowe 🤨

9c2e793f8b4ee737.jpg

Sam projekt jest bardzo ciekawy i widziałem jak lata jego mniejszy wzorzec, chyba się skuszę na niego. Mam w "zanadrzu" NGH 25 i do rekreacyjnego latania będzie w sam raz.

Z ciekawością zawsze czytam nowe posty w tym temacie. Zazdroszcze troszkę lotniska i towarzystwa. Latacie przeważnie w większej grupie. 

Ja z moim bratem Darkiem ostatnio ciągle sami w zasadzie. W Szczecinku całe towarzystwo się rozsypało  😕 w sumie nie wiem czemu. Czy nikt już wogóle nie lata, czy każdy sobie...?

Trochę to dziwne że nie można się jakoś dogadać i zorganizować, choćby raz w roku, jakieś wspólne spotkanie...

No cóż, trudno. 

Może kiedyś znów wprosimy się do Was  ;)

Irek nie musicie się wpraszać, walcie jak "w dym". W każdą niedzielę jak tylko pogoda jest "łaskawa" to latamy. A nawet jakby nikogo z nas nie było, to całe lotnisko jest wasze 🙂

Święto, dzień wolny to i polataliśmy w większym gronie.

Kol. Maciej zaprezentował nam Big Wicherka ( prawie ARC ) z tego tematu 

Muszę powiedzieć że zrobił na mnie ogromne wrażenie :o Wykonany nad wyraz bardzo starannie i fachowo.

4c6e8e0a6937cc7d.jpg

570dc20f40dd2f66.jpg

a58d29893cb807ad.jpg

91947240269bdc78.jpg

Kol. Paweł udanie oblatał własną konstrukcję ale tym razem wyposażoną w silnik żarowy OS 90

1843382d37a2f72b.jpg

e8b17c39c45c2d58.jpg

7ad73cae464e5153.jpg

Model w locie do złudzenia przypominał prawdziwy ULM.

cc5919626b9f104a.jpg

Jutro latamy od ok. dwunastej.

• Upvote 1

Rzut oka na płytę najlepszego trawiastego lotniska w okolicy. 

IMG_20200815_200810.jpg

• Like 1

Polataliśmy, chociaż wiatr przekraczał chwilami 6 m/s.

Ozdoba naszego lotniska stuletnia lipa Avia jako "generator cienia" zyskała na użyteczności. Po odpowiednim podcięciu mieszczą się pod jej konarami dwa samochody.

82de4dd90bf8b974.jpg

Silniki z naszego lotniska.

RCGF 21 "bokser", chodzi jak zegarek.

ddfbb767e0d7a1c5.jpg

Moki 30, dostał nowe życie. Dorobiona nowa głowica. Wymaga jeszcze regulacji.

85fa209b0f5ba3bd.jpg

NGH 9, po drobnej "deregulacji" w locie (napiszę o tym w temacie NGH 9), chodzi jak zegarek.

96bd77cb6ca2081d.jpg

Kiedy wydawało się że polatamy jeszcze ze dwie godziny, zaczęło padać. Zdążyliśmy się zwinąć, a przed naszym odjazdem zaraz za lotniskiem ukazała się piękna tęcza.

d46c248c0c953b01.jpg

• Like 2

Jutro latamy.

Po wcześniejszym przemarszu stada (6 szt krąży po naszej okolicy) żubrów w poprzek lotniska, dzisiaj zobaczyłem szkody zrobione przez dziki. Ślady racic żubrów to był "pikuś" wobec zrytego lądowiska przez dziki.

Szkody już naprawiłem 🙂 Przy okazji zwertykulowałem całe lądowisko.

A wszystko to (tak sobie myślę) przez to że we wrześniu usunąłem obrotowe butelki które miały odstraszać krety. Pierwsze pojawiły się lisy ale szkody były minimalne. Potem żubry a teraz dziki. Założyłem na razie jedną butelkę po środku pasa i zakupiłem dwie butelki Coli żeby wykonać następne odstraszacze. Problem jest w tym że tę colę muszę szybko wypić a sama słabo mi wchodzi.  Jedyny sposób jaki mi przychodzi do głowy to muszę  ją doprawić najlepiej czystym ulepszaczem ale koniecznie w grubym szkle, i powinno pójść jak z płatka. Bo czas tutaj gra najważniejszą rolę.

Dzisiaj już zacząłem :blink:

Zapraszam na loty !

PS

Przez tego pieruńskiego fotosika nie mogę wstawić zdjęcia ze szkodami.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By Volleyboy
      Witam serdecznie No i w końcu Nas też dopadło Co prawda jest Nas tylko trzech narazie, ale grono chyba niebawem się powiększy A więc tak: MiG 3, KI-61 i Hawker Hurricane Mk I. Co tu dużo pisać. Modele zakupione, poskładane, pomalowane i narazie oblatane wstępnie. Mój MiG już po pierwszej walce. Z Naszą Matką Ziemią ale dał rade Grzegorza KI-61 bez większych wydarzeń a model Adama nówka. Świeżo malowany i świeżo po oblocie No i czas na jakieś dane. Wszyscy latamy na silnikach E-MAX 2210-20. Śmigła to Tower Pro 8x4. Pakiety jak wiadomo to 1300mAh. Może każdy niech doda coś od siebie

http://youtu.be/jny59hRXiMg
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.