Skocz do zawartości

JASTROWIE - Nasze Latanie


Volleyboy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Noo :)  już myślałem że będę stał na polu sam i spoglądał na drogę powiatową.

Paweł - wschód- zachód, słońce za plecami do późnego popołudnia a wkoło kilkaset hektarów pola.

 

Pamiętajcie - polna droga "wedle" trzech świerków (na zdjęciach widać ich cienie) nie szukajcie drogi "wedle trzech buczków" :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

    Podziękowania dla Adama, jak i dla małżonki, jabłecznik i serniczek smakowity.   Lotnisko - trudno lepsze wymarzyć. Piękne modele i zawodowi piloci. Jedynie wiatr co niektórych ograniczał w podjęciu startowej decyzji, między innymi mnie. Byłem, widziałem, nie żałuję. Pozdrawiam organizatora jak i wszystkich biorących udział w modelarskim pod lipą spotkaniu. Piotr.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Heniu zaraz, zaraz, już, już, już...    jak odpowiadał Mały Fiat swojemu właścicielowi który próbował go uruchomić na dużym mrozie.

 

Dziękuję kolegom za przybycie i dokonanie "atestacji"  mojego lotniska. Co prawda wiatr nie stanął na wysokości zadania i wiał w poprzek pasa ale doświadczonym kolegom nie sprawiło to problemu, jedynie ja próbując wystartować z bocznym wiatrem i doprowadziłem model (Trainer 60 z RCGF 10) do bardzo efektownego podwójnego cyrkla. Efektem złamany kadłub tuż przed usterzeniem.

Był też złamany prawy statecznik w modelu Krzyśka. Model cały. Oraz wyrwany silnik w skrzydełku. Pięcio- cylindrowa gwiazda Moki 180 zamontowana w Wildze Bartka cieszyła nasze uszy :)

 

1520bc9e79f11a19.jpg

 

b67c2bebc94330b7.jpg

 

e55a5aa19d7fe643.jpg

 

b7b7c7bd144898a7.jpg

 

0ee7c15e2bd5da04.jpg

 

2d8cf648a13efb7e.jpg

 

204cf39e64c795a5.jpg

 

87af05880fc83005.jpg

 

9451f90feeabbf9e.jpg

 

8b41574df117c390.jpg

 

5c42acd12b60e643.jpg

 

00edbc0a7ad3c45c.jpg

 

193e39c64b11f1c7.jpg

 

Duże modele szybowców "łapały" noszenia, ponad 1000m a Binia to nawet kark zabolał od długiego wpatrywania się w niebo :)

Po godz. 17 wiatr zdecydowanie zelżał na tyle że sobie całkiem nieźle polataliśmy i można było lądować jak przewidywały "procedury" :rolleyes: , wzdłuż pasa.

 

Jeszcze raz dziękuję za przybycie i do zobaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Przed Świętami otrzymałem propozycję aby w miejscowym Specjalnym Ośrodku Wychowawczym zaprezentować modelarstwo jako hobby dla każdego czyli alternatywy dla uniknięcia pokus współczesnego świata. Jest to projekt pedagogiczny.

W sumie to była jedna godzina lekcyjna. Nie bardzo wiedziałem jakie modele mam zabrać ze sobą, dlatego że nie widziałem z jaką młodzieżą się spotkam. W końcu to Ośrodek Specjalny. Zdecydowałem że wezmę parę modeli kartonowych oraz Spita ESA. Zakupiłem również za niewielką kwotę kilkanaście prostych wycinanek kartonowych do rozdania zainteresowanym.

Muszę powiedzieć że poza dwoma chłopakami i jedną dziewczyną, zainteresowanie pozostałych uczestników  mnie zaskoczyło. Nawet ciekawe pytania zadawano. W ocenie pań wychowawczyń spotkanie spełniło swoje założenia. Panie nawet rzuciły młodzieży "marchewkę". Mianowicie kto zacznie sklejać otrzymane wycinanki otrzyma 5-tkę, a kto sklei wycinankę otrzyma nawet 6-tkę z przedmiotów których uczą :). Poziom wykonania jest nie ważny.

 

e6932a4e84c27e1b.jpg

 

808bfa5a3b4ccd84.jpg

 

Na szczęście żaden z modeli nie uległ destrukcji. Młodzież wyjątkowo delikatnie się z nimi obchodziła. :)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Adam stwierdził, że to nie śmiecenie jego wątku to zacytuje to co napisałem do Adama na PW. 

 

Adamie jestem pod wielkim wrażeniem.
Pisze tu żeby nie zaśmiecać wątku. :) 
Gratuluje Ci, powiem szczerze, że i ja mam ogromną przyjemność pracy i obcowania z dzieciakami.
Może coś się z tego spotkania urodzi. Tak jak napisałeś, dzieciaki dziś mają tyle pokus, a jak w dzieciństwie rodzice nie potrafili pokazać granic to teraz mają problemy.
Świetna robota.

 

Wiem, że to zajmuje i czas i jakieś tam własne środki, ale może dasz radę za przyzwoleniem dyrekcji ośrodka pociągnąć dalej takie spotkania. Dziś trzeba takiej młodzieży pokazać na przykładach jakie mają możliwości i co można robić w wolnym czasie poza ... no właśnie poza sam nie wiem jak to nazwać.

 

Żebyś miał świadomość - takich osób jak Ty jest naprawdę niewiele, takich, które potrafią poświęcić swój wolny czas i jak piszesz i środki dla obcych osób.

Właśnie dla tego jestem pod tak dużym wrażeniem i jeszcze raz bardzo ci gratuluje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzę ze moje stare rejony ;) Konradzie to niestety ośrodek specjalny. Młodzież z upośledzeniem umysłowym. W różnym stopniu. Z tego co jeszcze pamiętam to Adam trafił chyba na dzieciaków w stopniu lekkim. Oczywiście nie ujmując im niczego, ale raczej nie zainteresują się tym na stałe. Mają wiele różnych problemów. Miałem przyjemność ( powtarzam przyjemność ) pracować z nimi przez 10 lat. Wspaniałe dzieciaki. Trochę czasem mi się za nimi tęskni. Są prawdziwi. Nie jak większość teraz, żyjących w zakłamaniu, chcących się do kogoś upodobnić itp. Prawdziwe dzieciaki ;) życzę Adamowi więcej takich "lekcji" i mam nadzieje ze się myle co do tego co wyżej napisałem. Może zaszczepi choć w jednym modelarza ;)

Pozdrawiam serdecznie. Tadek

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Podsumowanie Wakacji.

 

Zapraszam wszystkich bez wyjątków do siebie na lotnisko w najbliższą niedzielę 26 sierpnia.

 

Lotnisko przygotowane, trawa skoszona na "krótko".

 

Dla kolegów którzy u mnie jeszcze nie byli mapka dojazdu jest zamieszczona parę postów wyżej.

 

Może tym razem pogoda i wiatr będą łaskawsze.

 

Do zobaczenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy :(  jestem w kropce.

Pogoda zapowiada się całkiem dobrze, żona spiekła dwa ciasta, kawa jeszcze nie gotowa ale jutro będzie gorąca, droga dojazdowa (400m) została również wykoszona (żeby na ostatnich metrach modeli nie wytrzęsło) i żadnej zapowiedzi :(

Ja tego ciasta sam nie zjem !  A nawet gdyby to z pewnością na miejscu się zes...  :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.