Skocz do zawartości

JASTROWIE - Nasze Latanie


Volleyboy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

:) I ja zaczynam być fanem Super Aira. Silnik gaśnie po dwóch-trzech minutach lotu i tym razem nie dociągnąłem do lotniska  :(

 

0290623aed2ad5d7.jpg

 

Służby warsztatowe od razu ostro wzięły się do roboty. Łącznik ze sklejki topolowej 3mm.

 

c3296f066a5a4392.jpg

 

006d1fed2bfd73c6.jpg

 

Niestety model nie będzie "na rano" gotowy do lotu. Jednoosobowa komisja do badania wypadków lotniczych intensywnie pracuje.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Łącznik gotowy.

 

15b469bd07cdb505.jpg

 

Gotowe :)

 

31d13ad67ce7693e.jpg

 

Konia z rzędem dla tego który wskaże miejsce w którym kadłub był złamany :rolleyes:

 

Wymieniłem również ssak w zbiorniku paliwa. Miałem założony ten z zestawu który miał otwór o średnicy 2mm. Może to było przyczyną gaśnięcia silnika, za mały przepływ ? Założyłem ssak z filtrem filcowym. Na forum któryś z kolegów napisał że zapobiega pienieniu się paliwa. Taki sam mam w modelu z silnikiem RCGF 10. Zobaczymy.

Kolega pisał że niska temperatura mogła być przyczyną zgaśnięcia silnika. W takim razie aby do wiosny  :)

Zostały jeszcze elektryki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadek kupuj strój jeździecki i szablę :)

To jest folia z nadrukiem. Ma taki lekko "buraczkowy" kolor. Ta farba i te esy-floresy na ogonie to nadruk. Jak przeszlifowałem lekko miejsce sklejenia kadłuba to zeszła farba a pod spodem była biała folia. Na razie tak zostanie nie wiadomo co przyniosą przyszłe loty :huh:

Nawet udało mi się zachować geometrię modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Zima sprzyja odwiedzinom. Jakiś czas temu odwiedził mnie kol. Tomek aby zobaczyć jak działa OS 10 GGT. Pokaz tak mu się spodobał że już na drugi dzień zamówił ale OS 15 GGT.

I w najbliższą niedzielę wybrałem się do niego aby asystować przy pierwszym uruchomieniu tego silnika. Sam silnik (podobnie jak mój) sprawił bardzo dobre wrażenie. Na pierwsze uruchomienie przygotowaliśmy mieszankę z olejem STHIL HP  (czerwony, 8 pln za 100ml) w stosunku 1:25. Silnik po wyjęciu z pudełka został zamocowany na prowizorycznym "stanowisku rozruchowym" zwanym potocznie "hamownią". Nie myliśmy go ani płukaliśmy, podobnie postępowałem ze swoim silnikiem. Gdyby nie zbyt słaby rozrusznik, konieczne było wykonanie kilku prób, silnik zaskoczył i nie było żadnego problemu.

Obecnie po wypaleniu 2,5l paliwa silnik bez problemu jest uruchamiany "od ręki" :)

 

6cc1959375959435.jpg

 

A dzisiaj trafiłem na pełny proces twórczy. Tomek pracuje nad modelem pod ten silnik. W założeniu model coś "ala" Ekstra i Katana w jednym i ma mieć ok. 1600mm rozpiętości i projekt ma być bardzo uniwersalny i tak zaprojektowanym aby jego pomniejszenie lub powiększenie pod różne silniki nie było problemem. Tomek "rozochocony" napędem benzynowym ma bardzo ambitne plany :)

Zaplecze do takich działań jest bardzo profesjonalne.

 

23519ddce0033eeb.jpg

 

Próbne wypalenia z kartonu.

 

d6b35bf46f665080.jpg

 

Gotowe elementy wykonane ze sklejki i balsy.

 

24ca84b4aa4f3b0f.jpg

 

4660d2d6f1af2643.jpg

 

0ea9613cbaf7dfc6.jpg

 

Zarys konstrukcji.

 

182170b834543b07.jpg

 

Wszystkie niedociągnięcia są na bieżąco poprawiane.

Jest na co popatrzeć.

Wiosna kiedyś przecież przyjdzie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Zapraszam !

Prognozy na "weekend" są bardzo obiecujące. Dostałem propozycję zorganizowania spotkania na moim lotnisku :) w najbliższą niedzielę 8 kwietnia. Oczywiście zgodziłem się od razu :)

 

Zapraszam wszystkich kolegów których znam oraz kolegów których chętnie poznam :)

 

W Jastrowiu kierować się na drogę Sypniewo - Borne Sulinowo, na rozwidleniu za Jastrowiem w lewo.

Po wyjechaniu z lasu po lewej stronie będą pola a trzy świerki przy polnej drodze zaprowadzą na lotnisko (400m od asfaltu)

Ustawię znaki.

Mapki dojazdu są na stronie nr.9 post 174

 

Zapraszam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.