Skocz do zawartości

FrSky TARANIS


Wojtass_nt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

:) Jak coś działa i nie miałem kłopotów to zostawiam i tyle :) Obecnie się przejechałem na Nexusie 7 (tablet) .. byłem zmuszony do załadowania nowego Androida i okazała się jedna wielka kupa. Bateria schodzi 2 razy szybciej niż wcześniej, aplikacje MEGA zamulone i ekran wciąż pulsuje jasnością od max do połowy. Dokładnie to samo występuje u znajomych, którzy go załadowali do Swoich telefonów ... wolę więc być ostrożny i dla zasady nie ładować najnowszego softu bo i po co jak stary ma się wyśminicie ? ;) co do Microsoftu ... to jest od lat najlepsza lekcja, że nie warto ładować się od razu w nowe update'y .. po czasie owszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o upgread'y to zależy czy planujesz używać telemetrii. W sumie ze swojej aparatury od początku byłem zadowolony i błędy firmware'u też nie były zgłaszane. Przyszedł jednak ten moment kiedy byłem zmuszony do załadowania nowego firmware'u zarówno do Taranisa jak i odbiornika. Zmusił mnie do tego czujnik GPS, który dopiero ożył po tych zabiegach. Obecnie mam wersję r2940 i jeśli nie będę musiał to nie planuję jej zmienić. Tak w ogóle fajnie, że się pojawiłeś bo już rozmyślałem gdzie tam przepadłeś :)

 

Pozdrawiam !

 

Dzięki za miłe ponowne przywitanie :)

Niestety, byłem zajęty masą innych spraw, tylko nie modelarstwem. Wreszcie mam znów trochę czasu, więc wracam do żywych!

 

Na dziś planuję odpalenie quadcoptera na APM2.6 i tylko z tego powodu rozważam, czy muszę zrobić upgrade. Z twojej odpowiedzi i jpd wynika, że nie. Więc zostaję przy tym co mam i myślę, że niedługo pokażę swoją nową zabawkę.

 

PS. Pioneera udało mi się połamać, Patyczaka niestety też uszkodziłem. Ale będę reanimował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od niedawna jestem posiadaczem taranisa plus przeczytałem dziś cały ten dział i mam wiele pytań a dziś zadam jedno :

czy to jest normalne że po przeniesieniu odbiornika X8R do innego modelu musiałem go ponownie bindować z radiem czy coś jest nie tak  taka sytuację miałem własnie u siebie i trochę mnie to zdziwiło choć doświadczenia z radiami procesorowymi nie mam żadnego 

dzięki za odpowiedz 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacper, nie chodziło mi jako tako o sprawdzenie samego zasięgu co sprowokowanie sytuacji gdy to piknięcie wydaje nadajnik  ;)

Otóz to , powtórzenie problemu czy też zdarzenia w kontrolowanych warunkach odpowiada co kogo boli ... tak to kicha ...

Pogoda zdecydowanie sprzyja experymentom z radiem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie chodził ;) testy robilem umieszczajac model na tarasie na wysokości około 1,5 metra a z aparatura pojechalem na około kilometr i dalej odchodzilem polami na granice telemetrii. W polowie mialem kilka drzew i wysoka kukurydze. Przez krotkofalowke upewnialem się, ze serwa w modelu wciąż pracują. Alarmy zanizylem by w końcu przestały się odzywać bo niepotrzebnie stresuja, żeby juz gorzej nie napisac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sądzę żeby był to konkretnie problem z taranisem...

do T9X wrzuciłem soft(er9x) obsługującym telemetrie FrSky na ekranie i niestety mam podobne doświadczenia z rssi...

Telemetrię natomiast cenię przede wszystkim z powodu możliwości kontrolowania napięcia w modelu przez analogowy port odbiornika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robiłem testy to na range check miałem prawidłowy zasięg czyli rssi powyżej 40 do ok 150 m - model na ziemi.

Jak dla mnie to aż nad to ...

A co do czytania telemetrii i jej sprawności: działa to jak najbardziej prawidłowo - alarm ustawiasz jak chcesz tylko jak ustawisz na 25 i ci zabrzęczy to jesteś w czarnej d.... a jak ustawisz na 45 to masz nadpobudliwą reakcję ale zawsze jesteś bezpieczny.

Co kto lubi.

 

Kacper a Acan nie masz przypadkiem gdzieś timerów ustawionych z pikaniem albo jakoś tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak model około 100 metrów ode mnie a alarmy ustawione na low 50 i critical 30 i na zmianę mi gada RSSI low i critical niczym kierunkowskaz w aucie to chyba juz nie jest fajnie i prawidłowo ? Tak jak pisalem, z testów wiem, ze mam duuuuzy zwapas zasięgu i prędzej modelu nie zobaczenia jak się oddale a telemetria swoje i wręcz nakazuje przerwać loty .. Nie ma żadnych timerow itp. :) przejrzalem wszystko co możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem masz coś dziwnego ... latam niektórymi modelami do 500m i od czasu do czasu w gównianej konfiguracji anten daje mi RSSI low ... ustawione mam chyba 45 i 40.

Critical nie miałem nigdy

Rzadko spada mi ponizej 55.

 

Kirah stwierdził ze najsensowniej co zrobić to ustawić alarmy do sensownego poziomu zbadanego przy pomocy range checka + jakiś zapas niewielki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://lmgtfy.com/?q=xjt+firmware+upgrade

 

Ze nie wspomnę iż eurokołchoz wymusił na nas zmienę firmware w obu modułach - od stycznia tego roku.

 

Z oprogramowanie er9 (chyba tak sie ono nazywa) mozna to zrobić (chodzi o moduł) z poziomu radia - oba trymery poziome na zewnatrz i właczasz. odmiennie jak uruchamianie bootloadera radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nie używam ER9 poszukaj co i jak i w jakiej wersji,

BTW Ty masz Taranisa , Jeśli tak to również w wersji niestabilnej Opentx 2.0.99 jet mozliwosc upgradu modułów nadawczych :

Lista plików na karcie w trybie normalnym, wybierasz wirmaware moduły z rozszerzenie frk i pyta który upgradowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.