Skocz do zawartości

FrSky TARANIS


Wojtass_nt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To kup odbiornik bez telemetrii i po klopocie :) na razie statystycznie prawidłowo działa tylko Jackowi, ale to inna bajka bo Jacek jest honorowym obrońca Taranisa ;) (Jacku żart oczywiscie).

Ja powiem tak. W wersji softu 1.x zdarzało mi się, że trzymając w jednym ręku model a w drugim Taranisa ten ostatni zaczynał krzyczeć że link utracony.

Jak aparatura jest zbyt blisko odbiornika to jest to normalny efekt w większości systemów i prawidłowy. Zbyt silny sygnał zatyka tor w.cz. odbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak aparatura jest zbyt blisko odbiornika to jest to normalny efekt w większości systemów i prawidłowy. Zbyt silny sygnał zatyka tor w.cz. odbiornika.

A to dobrze wiedzieć ...aczkolwiek nigdy się z takim przypadkiem nie spotkałem :huh: choć nie raz przy ustawianiu modelu spędzałem kilka godzin z radiem prawie przy odbiorniku :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od odbiornika. Teraz bindowalem V8R4 i zero problemów tak samo jak z lataniem przy ręce. Przy X8R jak poloze aparaturę z pol metra obok modelu to na zmianę link się urywa i odzyskuje. W T9X z kolei jak odbiornik miałem zbyt blisko to serwa w modelu zaczynały szczekac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrałem krótki filmik, domyślam się Tomku, że o ten efekt chodzi :

 

http://www.youtube.com/watch?v=zyPEtCZfFww

 

Tutaj wymusiłem sytuację, ale mam to samo jak model w jednej ręce a aparatura w drugiej i idąc bujam jednym i drugim zbliżając je do siebie.

 

Tak, o to chodzi.

Zaznaczę tylko, że nawet bez poznania przyczyny takiego stanu rzeczy nie umniejsza to mojego zaufania do aparatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dołączę się do dyskusji o zbliżaniu radia do odbiornika ja mam taranisa plus i dziś na lotach zrobiłem takowe zbliżenie do dwóch różnych odbiorników więc X8R się wydziera że stracił telemetrie a D8R II nie daje żadnych znaków  o zaniku telemetrii jak narazie to odnoszę wrażenie X8R robi różne cuda i nie wiem jak się do niego ustosunkować więc jak narazie wrzuciłem do do styropianu a D8R-II do Stuntsa  tak dla spokoju ducha.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W T9X z oryginalnym modułem, nie miałem i nie mam żadnych problemów (odpukać w niemalowane).

 

Odbiornik niezależnie od odległości działa jak należy ;) .

 

Wróćmy, trochę do tematu.

 

Do T9XR PRO i do Taranisa można włożyć moduł bluetooth.

Samo wyświetlanie telemetrii na tablecie, nie jest jakimś tam super wynalazkiem, ale z modułem GPS podpiętym do odbiornika, aplikacja frsky pokazuje gdzie aktualnie się znajdujemy na mapie google.

Ktoś testował to rozwiązanie ?

Ślad i dane są zapisywane w pamięci aplikacji ?

 

Tak mozna , nie testowane bo jescze nie ma aplikacji to telemetri S-Portowej.

Podobni Bertrand cos tam klika ale .... jak kto zdolny i umie to moze napisać sam .. protokół telemetri trzeba wydłubac z kodów źródłowych Opentx.

Jeszce jedna ciekawa uwaga ... zwłąszcza dla osób bawiacych sie wielosilnikami : wersji Opentx 2.1 bedzei mozna podpiac i 10 czujników obrotów.

 

 

Kacper może dlatego u mnie działa bo mam pierdolca na temat ułozenia falowodów i anten ? i zdarza mi sie układać i dopasowywć anteny i 2 godziny w modelu ?

 

A i w każdym modelu mam "zatkanie" telemetrii jak odbiornik jest za blisko nadajnika ... ale to tylko świadczy o tym że jest dobrze a nie odwrotnie.

 

Od razu mówie nie jestem radiowcem i sie na tym zbytnio nie wyznaję natomiast saram sie czytać duzo o tym i wprowadzać w zycie rady ludzi którzy na radiach zęby zjedli.

 

Pawle ponawaiam propozycję (jako ze wyłaczanie alarmów uwazam za strzelanie sobie w kolano) proponuję poeksperymentować i poziomme alarmowania no nie 45 a 35 albo 32.

 

Osobiscie jak tesowałem (a czego to nie robiłem zeby taki efekt uzyskac) spdek RSSI ponizej 25 moze 22 powodowal włacznie failsafe. sądze ze jest to jeszcze zalezne od poszimu tła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a chciałoby Ci się zrobić taki pseudo test.

 

Wziąć dwa odbiorniki D8R II i X8R. Odejść z nimi na 500m i zobaczyć jaki sygnał rssi ma jeden i drugi ?

Pod warunkiem ze uzywjesz takich samych anten w odbiorniku .. albo oba druty albo oba pcb bo inaczej porównujesz jabłka z bananami.

 

Mogę zrobić podobny test jak bede na lotnisku ... X4R jeden z pcb  drugi z drutami. Nie mam DRki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, ze Pawłowi zależy po prostu na porównaniu dwóch stockowych outofboxowych odbiorników a nie na robieniu powidel jablkowo-bananowych :)

 

"Kacper może dlatego u mnie działa bo mam pierdolca na temat ułozenia falowodów i anten ? i zdarza mi sie układać i dopasowywć anteny i 2 godziny w modelu ?"

 

Jacku tak się składa, ze ja akurat mam pierdolca na punkcie radiotechniki i potrafię stwierdzic kiedy i co nie funkcjonuje prawidłowo a tu ewidentnie szwankuje filtrowanie pomiaru s'metr falujacego sygnału, który wciąż się zmienia w jednostce czasu co wynika z długości fali. Sygnał RSSI nigdy nie będzie stały, ale sztuka jest wylapac ten stabilny i skuteczny a nie losowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie ponoć lepsze miały być te antenki pcb, bodajże nawet o ok. 20% od ogonków. Jak dla mnie te pcb to nadają się do latania przy nodze, na termice nie szło spokojnie z nimi latać. Skończyło się na tym że X8R dostał mysie ogonki i się uspokoiło. Ale fakt faktem, jedynie jakiś porównywalny test może być w jakimś tam stopniu miarodajny.

 

Zazdroszczę Ci Jacku tak "mocnego" zasięgu  ;) . Ja u siebie, w poszukiwaniu poprawy, posunąłem się do wymiany anteny w nadajniku - zdecydowanie odradzam kręcenie stockową anteną na boki, gdyż prowadzi to do ukręcenia przewodu antenowego  :), ale bez wyraźnej poprawy. Gdzieś nawet na jakimś anglojęzycznym forum temat "słabego" zasięgu też był wałkowany i doradzali m.in. - poza wymianą anteny nadawczej - zmianę regionu w menu głównym nadajnika na USA. Ponoć u nich normy dopuszczają większe moce wyjściowe. Od razu dodam, że nie sprawdzałem tej teorii na żadnym mierniku, bo takowego nie posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacper to TY miałes komunikat Telemetry lost ? czy RSSI Critical ?

Oba oznaczają co innego. w Taranise nie ma TX RSSI (czyli pomiaru siły sygnalu telemetrii).

Telemetry lost oznacza utracenie ramek telemetri i to sie czasami zdarza - kwestia mocy wysciowej nadajnika w odbiorniku.

RSSI LOW/Critical oznacza słaby sygnał odbierany przez odbiornik z nadajnika - i od tego jak zrozumiałem rozpoczęła sie ta dyskusja ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RSSI Low / RSSI Critical i wiem co to oznacza. Skąd Ci do głowy przyszło TX RSSI Jacku ? Lost dotyczyło wyłącznie zbyt bliskiego kontaktu aparatury i odbiornika a to już był kolejny wątek w wątku, który napoczął Tomasz :) Co do linku telemetrii - efekt mam taki, że telemetrii już nie mam a zasięgu rzeczywistego, kiedy steruję serwami w modelu mam jeszcze dwa razy tyle ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.