Skocz do zawartości

FrSky TARANIS


Wojtass_nt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś wie kiedy wyjdzie nowy nadajnik horus

 

W październiku na targach w Chicago prezes FrSky mówił o 6 miesiącach czyli powinien się pojawić w kwietniu. Jednak wg zapowiedzi to już powinna być dostępna pulpitowa wersja Taranisa, a nadal go nie ma. Więc należy spodziewać się poślizgu. Osobiście mam nadzieję, że pojawi się najpóźniej pod koniec roku. Wówczas po paru miesiącach zostaną wprowadzone ewentualne poprawki i na sezon 2016 można już będzie bezpiecznie zakupić Chorusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie wyłączyć dzwięk/pikanie przy przechodzeniu drążka

przez neutrum? Ustawiło mi się to na jednym kanale i tylko denerwuje. 

 

W Companion 9X ładujesz eeproma. Wchodzisz w okienko główne, gdzie wyświetlają Ci się modele (general settings) i jak klikniesz dwa razy otwiera się kolejne okno, pierwsza zakładka - Setup.

 

Mniej więcej w połowie ekranu masz kilka suwaków a pod nimi : "Center beep" i okienka, gdzie ptaszkiem zaznaczasz dla jakich chcesz by piknęło,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie pika, bo to są ustawienia dla innego modelu ;) - przy tym co pika musiałeś przypadkowo się kiedyś pobawić.

 

Nie masz polskiego menu? :(

 

R- Ruder, E- Elewator, T-Trothle, A- Aileron; 1,2 to potencjometry na panelu górnym; L- Left, R- Right - tu zdaje się chodzi o prawy i lewy potencjometr boczny;  

wjedź + na napis RETA12LR zatwierdź ENT i pobaw się wtedy + i - 

zobaczysz, że można włączyć i wyłączyć (właśnie przed chwilą włączyłem u siebie pikanie na lotkach i SK i teraz muszę to jakoś wyłączyć ;)


Już rozgryzłem :D - gdy zatwierdzisz Enterem napis RETA12LR zacznie CI migać R następne wciśnięcie ENT włącza (lub wyłącza) pikanie danej osi drążka.  I analogicznie postępujesz z następną pozycją. W trakcie ustawień możesz na bieżąco kontrolować stan ruszając danym drążkiem lub potencjometrem - powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko wgrane polskie komendy głosowe i Companion w pl.

Menu pl. skąd i jak to wgrać?

A ja sie tak namęczyłem zeby całośc przetłumaczyć ... ładnie to tak nie mieć polskiego menu w Taranisie ?

 

W companion wybierasz język ROMU (nie komunikatów) : PL a nie EN wgrywasz rom i masz polskie menu w radiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki temu, że się namęczyłeś, to mogłem ( pewno i nie tylko ja) w ogóle coś ustawić. Domyślałem że menu można ustawić w programie, ale na razie chcę jak najwięcej ustawić / nauczyć die z poziomu aparatury, by nie mieć ewentualnych problemów na lotnisku.

Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robercie, nie wiem czy do dobrze się rozumiemy - polskie menu w taranisie wymaga wgrania romu z tym językiem, w samym romie nie przełączysz zmiany języka tak jak w companion.

Menu w romie "ustawiasz " w companion w ustawianiach pobierania romu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Zmieniam język w romie i wgrywam do taranisa. Tak czy jakoś inaczej?

 

Nakazujesz companionowi sciagnać rom z innym językiem.

 

Niestety komputery i wszelkie oprogramowania to nie moja działka, co innego budowa modeli..  :D

 

Tak się domyśliłem dlatego staram się doprecyzować ile się da :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba do wszytkich osób uzywających polskiego menu w OpenTX (dotyczy nie tylko Taranisa) : Prosze o zgłaszanie błędów - najczęsciej zdarzajacym sie jest złe wyświetlanie list wyboru z powodu nieprawidłowej ilości znaków w poszczegónych elementach listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Pytanie trochę z innej beczki, czy ktoś z Was bawił się ze ścieżka GPS 3D?

Logi wypluwają dane, np:

GPS Date GPS Time Long Lat GPS Alt 2015-03-01 08:14:02 2215.6204E 5225.7312N  295.80

Jak robię przez GPSBabel mam tylko płaski plik bez wysykości kml do wyświetlania np google earth

 

Przykład ścieżki przestrzennej:

https://drive.google.com/open?id=0B5ZzDWh_Jr5HRjRjbGs4aDBDbTA&authuser=0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.