Skocz do zawartości

FrSky TARANIS


Wojtass_nt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kamyczek_RC

Nie dajmy się ponosić fantazji i kusić na farmazony producentów tak ręka człowieka jak oko już nie wspominając o mechanice i elektronice jest w stanie przenieść w zauważalny sposób rozdzielczość typu 1024 już nie wspomnę o większej . Dla ruchu serwa typu 60 stopni krok to 0,06 stopnia więc jeśli to zauważalne to może z kątomierzem w ręce bo już o luzach nie wspomnę . Co do tych nieszczęsnych 11 bitów to faktycznie liczbę 1024 zapisujemy na 11 bitach lecz 1024 kroki ma przetwornik 10 bitowy od 0 do 1023 i bardzo łatwo to policzyć ;) . Poza tym w technice cyfrowej takie dzielenie załatwia się przesuwaniem bitów w prawo o 10 miejsc ale to już inna bajka dla wtajemniczonych ;)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni są programistami lub uwielbiają spędzać czas na grzebaniu po sieci i ustawianiu, drudzy maja Futabę ;) Jedno jest pewne, dla każdego znajdzie się nadajnik który polubi, co najwyżej nie będzie miał kasy na jego zakup co i tak jest znikomą kwotą porównując do kasy wydwawanej na modele :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już działają ekrany z telemetrią :D. W opcjach kompilacji nic nie zaznaczyłem i tak wgrałem. Wgrałem kopie modeli i wszystko działa cacy. Jutro jadę latać :D.

Dzięki. Jeszcze będę miał kilka pytań, ale najpierw muszę troszkę polatać ;)

Dd wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem Taranisa. Włączyłem i TO GADA! :D Później już tylko ogrom funkcji. Do nocy siedziałem i PRAWIE ustawiłem konfiguracje pod model DLG. Wszystko z poziomu aparatury. Z companiona nie korzystałem ale na to czas przyjdzie ;) Mam jeden problem ale zanim go opisze to dzisiaj "lukne" w instrukcję. A nóż i widelec się znajdzie rozwiązanie ;)

Dd wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem Taranisa. Włączyłem i TO GADA! :D Później już tylko ogrom funkcji. Do nocy siedziałem i PRAWIE ustawiłem konfiguracje pod model DLG. Wszystko z poziomu aparatury. Z companiona nie korzystałem ale na to czas przyjdzie ;) Mam jeden problem ale zanim go opisze to dzisiaj "lukne" w instrukcję. A nóż i widelec się znajdzie rozwiązanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taranis pod katem ceny, mozliwości programowania, stabilności połaczenia jest OK. Jedyne co mnie w nim denerwuje to jakość wykonania, np. o co widziałem  ostatnio - rdzewiejące podstawy przełączników po niecałym roku używania. Ineresujące są również opisy na forum, że coś się grzeje albo opisy wymiany przełączników i potencjometrów na lepszej jakości. Tego nie musiałem robić nawet w najtańszych radiach "markowych firm". Patrząc natomiast całościowo na produkt jest on wart uwagi i pewnie ja kiedyś dołączę do grona uzytkowników aby nie musieć kupowac radia za 3 i więcej tysięcy posiadającego dowolną możliwość programowania. Przy umiejętnej polityce marketingowo-produktowej producenta wszyscy będziemy "skazani na taranisa"  ;) póki co czekam na pojawienie sie na rynku nowszej wersji nadajnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać cos więcej o tym grzaniu się ? :-) zauwazylem to u siebie od jakiegoś czasu. Cos się solidnie grzeje po lewej stronie od spodu. Mimo obudowy grzeje się na tyle mocno, ze czuć w dłoni dyskomfort. Zaznacze, ze kiedyś tego nie było ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak to zrobiłeś ... czyt. jak ustawiłeś butterfly. Jak na fazach lotu to ustawienie wysokości (domiksowanie czegoś do wysokości) jest banalne,

Na kanale (kanałach) obsługujących wysokość dodajesz mikser działający tylko w fazie lotu "butterfly" z opcją DODAJ i masz ... mało tego w fazach lotu możesz ustawić trymery działające tylko w danej fazie lotu - każda faza ma możliwość własnej konfiguracji trymerów.

 

Jeśli zrobiłeś "prostszą" metodą czyli masz miksery aktywowane przełącznikiem to tez nie stanowi to problemu. Dodajesz kolejny mikser do kanału wysokosci - mikser aktywowany jest tym samym przełącznikiem co butterfly z opcją oczywiście DODAJ chyba ze masz inną koncepcję obsługi wysokości ale jak mniemam głównie CI chodzi o niewielkie przetrymowanie SW.

 

Podpowiedzi :

Źródło MAX i waga np 5  dają stałe wychylenie 5% w kierunku +.

Uwaga na metody połączenia mikserów !! Dodaj , mnóż, zastąp.

W Opentx każde (no prawie każde) efekty końcowe można uzyskać na kilka bądź wręcz kilkanaście sposobów - jedne są wygodniejsze inne mniej, jedne zabierają mniej inne więcej zasobów radia.

 

 

Generalnie jak przeczytasz i nie będzeisz dalej wiedział jak zrobić w miarę precyzyjnie opisz jaki ma być wynik końcowy operacji. Postaram się dokładniej napisać jak ustawić.

 

Hint Ogólny , Panie i Panowie przy zadawaniu pytań jak powyżej proszę o w miarę dokładny opis "co chcemy uzyskać na końcu". Ułatwi to opisanie jaką drogą do tego można dojść.

 

-----------------------------------------------------------------------------

 

Chyba powoli Horus się pojawia na horyzoncie ... ciekawe kiedy będzie dostępny. Na stronie frsky już sa jakieś obrazki jak toto będzei wygladać a jaskółki ćwierkają ze ma w pażdzierniku sie pojawić na wystawie.

Podobny do małego JETI D-16 ze az w oczy kłuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzięki za szybką odpowiedź 

 

to jest moja konfiguracja mikserów

 

 
Kan 1         
   [W1]Gaz Waga(+100%)
Kan 2         
   [W2]Lotk Waga(+100%)
 
   Kan 6 Waga(-40%) Przełącznik(SA↓) Spowolnienie(u3.5:d0) (motyl)
Kan 3         
   [W3]SW Waga(+50%)
 
   [W4]SK Waga(+50%)
Kan 5         
   [W2]Lotk Waga(-100%)
 
   Kan 8 Waga(-43%) Przełącznik(SA↓) Spowolnienie(u3.5:d0) (motyl)
Kan 6         
   MAX Waga(+100%) Przełącznik(SA↓) Spowolnienie(u3.5:d0) (Flaps Dw)
Kan 7         
   [W3]SW Waga(+50%)
 
   [W4]SK Waga(-50%)
Kan 8         
   MAX Waga(+100%) Przełącznik(SA↓) Spowolnienie(u3.5:d0) (Flaps Dw)
 
Na przełączniku ma zrobionego  motyla żadnych innych ustawień nie robiłem aparaturę mam drugi dzień i nie do końca rozumiem zasadę konfiguracji .    Ogólnie chodzi mi o typowego motyla do lądowania czyli lotki w gore klapy w dół i wysokość delikatnie w dół.    
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem jest to usterzenie motylkowe.

 

Kanały 3 i 7my powinny otrzymać następujące miksery :

3ci : MAX Waga(-5%) Przełącznik(SA↓) Spowolnienie(u3.5:d0) (motyl)

7my MAX Waga(-5%) Przełącznik(SA↓) Spowolnienie(u3.5:d0) (motyl)

Oczywiście miksery łaczone ze sobą DODAJ i powinno zadziałać

 

Jednak natdal uważam ze zdecydowanie korzystniej ustawić to na fazach lotu bo masz do dyspozycji trymer co jest lepszym rozwiązaniem. Mozesz po odpaleniu motyla dopasować trymowanie wysokosci w locie przy mikserze jest to trudniejsze ... trzebaby uzyć zmiennych glpnbalych a to mało wygodne w tej sekkwencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak rozumiem jest to usterzenie motylkowe.
 
Kanały 3 i 7my powinny otrzymać następujące miksery :
3ci : MAX Waga(-5%) Przełącznik(SA↓) Spowolnienie(u3.5:d0) (motyl)
7my MAX Waga(-5%) Przełącznik(SA↓) Spowolnienie(u3.5:d0) (motyl)
Oczywiście miksery łaczone ze sobą DODAJ i powinno zadziałać
 
Jednak natdal uważam ze zdecydowanie korzystniej ustawić to na fazach lotu bo masz do dyspozycji trymer co jest lepszym rozwiązaniem. Mozesz po odpaleniu motyla dopasować trymowanie wysokosci w locie przy mikserze jest to trudniejsze ... trzebaby uzyć zmiennych glpnbalych a to mało wygodne w tej sekkwencji.

 

Dzieki za odpowiedź

 

Tak to jest usterzenie motylkowe  ,najpierw sprawdzę czy uda mi się na przełączniku to zrobić a później spróbuje na fazach :)     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fazy tez przelaczasz przelacznikiem jedynie konfiguracja mikserow i trymow jestnlatwiejsza.

 

Dzięki za podpowiedzi wszystko działa jak należy coraz bardziej podoba mi się ta aparatura wprawdzie jestem zwolennikiem pulpitów nadal używam MC 19 jednak widzę że frskay pomyślał i o takich użytkownikach http://www.rctech.com.tw/images/stories/2014_editor/10/F_X9E.jpg    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.