Skocz do zawartości

FrSky TARANIS


Wojtass_nt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nagrałem owe pikanie, co by było jasne o czym rozmawiamy. Zaznaczę, że o ile komunikat "RSSI stan krytyczny" jest wymawiany, o tyle informacja o tym że RSSI ma stan niski to jedynie to pikanie z odstępami 1 s - z resztą oba są powtarzane co 1s. O to pikanie chodziło Ci Kacper?

 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam trywialne zapewne zadanie;

potrzebuje miec na kanale np 5tym stan kanalu -100% dla pozycji przelacznika SA w gore, stan 0% dla pozycji na srodku i +100% dla pozycji w dol, probowalem w mikserach ustawic wage na -100% ale nie daje to rezultatu, na symulatorze widac ze stan kanalu zmeinia sie tylko od 0 do 100, ujemnej wartosci nie osiagam. Co robie zle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie robisz wszytko dobrze.

1. Sprawdź czy przełącznik sam z siebie przyjmuje wszystkie 3 pozycje jak wartość wejściowa. może masz uszkodzenie na kablu.

2. Czy nie masz przypadkiem krzywej na tym mikserze.

3. Czy nie masz ustawionej obsługi tylko w jedną stronę w mikserze.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrałem owe pikanie, co by było jasne o czym rozmawiamy. Zaznaczę, że o ile komunikat "RSSI stan krytyczny" jest wymawiany, o tyle informacja o tym że RSSI ma stan niski to jedynie to pikanie z odstępami 1 s - z resztą oba są powtarzane co 1s. O to pikanie chodziło Ci Kacper?

 

Dokładnie o to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze ja nawet w companion nie jestem w stanie uzyskać takiego stanu wiec awarie sprzętowa na razie wykluczam, popatrzę na krzywe, możesz rozwinąć punkt 3ci?

Pkt. 3ci ... coś mi chodzi po głowie ze mikser może obsługiwać tylko jedną stronę wartości wejściowych ale za cholerę nie mogę tego znaleźć.

 

Zrobiony taki mikser jak potrzebujesz masz na kanale 5tym w załączonym pliku tylko zmień txt na eepe bo forum nie pozwala załączać eepe

sa_test.txt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabij mnie, ale tez nie pamiętam o co chodziło :)

 

No to jest nas juz 2ch :). Ale podejrzewam krzywą.

 

Wszystkim mającym problem z ustawieniami Taranisa dla rozluźnienia atmosfery przypomnę Prawo Murphy'ego dot. komputerów :

Komputer zawsze robi to co mu karzesz zrobić a nie to co chcesz zeby zrobił.

 

P.S.

Kacper jak patrze na pogode to chyba dziś można by pofiurać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, ze względu na to ze w Taranisie praktycznie każdą rzecz da się zrealizować na hawanaście sposobów dobrze by było przed lub po zadaniu pytania "dlaczego to działa" podać co i jak ustawiłeś.

Wtedy jest możliwość analizy. Inaczej zacięcie szklanej kuli jest nieusuwalne :) a i fusy się źle układają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim taranisie zauważyłem dziwne zjawisko związane z komunikatami głosowymi. Polega to na tym,że odliczanie czasu raz jest ,raz nie albo jest kilka minut i zanika, potrafi się też pojawić ponownie po kilku minutach przerwy. Czy ktoś się z tym problemem spotkał? Mam soft   2.0.15. Próbowałem wgrywać ponownie komunikaty i nic to nie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku 3 posty wyżej to ja mam ustawione tylko że podając od -100 do 100 na włączniki SF w górę jako załączony na monitorze w radiu pokazuje że się załącza a rc switch nie przyjmuje komendy i świeci się na stałe tylko rewersem mogę go wyłączyć i włączyć i tu mnie dobija nie wiem jak go ugryź więc jakieś sugestie co robię nie tak chyba że mam wyłączyć opcję przełącznika bo jeśli to to sprawia problem a mam ustawione również SF. Jakąś podpowiedz proszę ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może podaj informacje od drugiej strony - przy jakich wartościach PPM rc switch jest włączony a przy jakich wyłączony.

I takie trzeba podać dokładnie jak te "3 posty wyżej".

Inaczej to wróżenie z fusów. Instrukcja RC Switcha w rękę i da się to ogarnąć.

Wklej screenshota ze swoich ustawień kanałów

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.