Skocz do zawartości

FrSky TARANIS


Wojtass_nt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawiła się ostatnio u mnie taka przypadłość, że gdy ruszam prawym drążkiem SK-SW wydawane jest PIKNIĘCIE z każdym ruchem drążka dzieje się tak tylko w pod jednym zapisanym modelem ale nie potrafię zlokalizować przyczyny.

EDIT:
Już znalazłem, miałem zaznaczone piknięcie, które oznajmia środkowe położenie drążka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Koledzy proszę o pomoc mianowicie próbuje podłączyć buzzer własnej roboty wyrabowany z ręcznego alarmu anty napadowego podłączyłem pod kanał 7 w taranisie w funkcjach specjalnych ustawiłem przełącznik ale cały czas mi wyje w ogóle nie dołącza napięcia na tym kanale ?

 

note3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, proszę o odpowiedź:

 

Pytanie trochę z innej beczki, czy ktoś z Was bawił się ze ścieżka GPS 3D?

Logi wypluwają dane, np:

GPS Date GPS Time Long Lat GPS Alt 2015-03-01 08:14:02 2215.6204E 5225.7312N  295.80

Jak robię przez GPSBabel mam tylko płaski plik bez wysykości kml do wyświetlania np google earth

 

Przykład ścieżki przestrzennej:

https://drive.google.com/open?id=0B5ZzDWh_Jr5HRjRjbGs4aDBDbTA&authuser=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, proszę o odpowiedź:

 

Pytanie trochę z innej beczki, czy ktoś z Was bawił się ze ścieżka GPS 3D?

Logi wypluwają dane, np:

GPS Date GPS Time Long Lat GPS Alt 2015-03-01 08:14:02 2215.6204E 5225.7312N  295.80

Jak robię przez GPSBabel mam tylko płaski plik bez wysykości kml do wyświetlania np google earth

 

Przykład ścieżki przestrzennej:

https://drive.google.com/open?id=0B5ZzDWh_Jr5HRjRjbGs4aDBDbTA&authuser=0

film z konwersji:

 

Niestety wynik też płaski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Szukam, szukam i nie mogę się nigdzie doczytać. Znalazlem certyfikaty dla Taranisa na stronie producenta, bodajże 1.8.1 jeżeli chodzi o EU. Caly czas szukam wymogów dla Szwajcarii (aż tu mnie wywiało). Aparatura już prawie zamówiona a została ostatnia wątpliwość.

 

Szwajcarzy niestety strasznie zasadniczy co do urzytkowania (sprzedaży to już nie). Jak to się ma z innymi producentami? Odniesli sie już do nowych norm?

sorki za off do poprzednich postów.

.......................

 

No, to sam sobie odpowiem. Poszukiwania potwierdzily zgodnosc z ostatnimi normami EU, a dodatkowo potwierdzil to technik ze Swissowego zwiazku modelarskiego.

 

Wiem. Moze sie to wydawac przesadzone...ale tu inny swiatopoglad panuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, trochę "odpadłem" od tematu. Mam Taranisa jeszcze z oprogramowaniem w wersji 1.coś, a od tego czasu przybyło kilkadziesiąt stron tekstu do przeczytania. Przepraszam, nie dam rady ogarnąć całości :( Może da się go streścić w kilu zdaniach? Powiedzcie proszę czy jest sens robienia upgrade'u i która wersja jest aktualnie stabilna/sprawdzona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o upgread'y to zależy czy planujesz używać telemetrii. W sumie ze swojej aparatury od początku byłem zadowolony i błędy firmware'u też nie były zgłaszane. Przyszedł jednak ten moment kiedy byłem zmuszony do załadowania nowego firmware'u zarówno do Taranisa jak i odbiornika. Zmusił mnie do tego czujnik GPS, który dopiero ożył po tych zabiegach. Obecnie mam wersję r2940 i jeśli nie będę musiał to nie planuję jej zmienić. Tak w ogóle fajnie, że się pojawiłeś bo już rozmyślałem gdzie tam przepadłeś :)

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku : Wersja stabilna : 2.0.15.

Czy jest sens ... zależy - generalnie od Twojego reliktowego juz chyba oprogramowania jest sporo zmian żeby nie powiedzieć parę wagonów.

IMHO stare było dobre nowe też jest.

 

 

UWAGA UWAGA UWAGA do wszystkich :

Oprogramowanie w wersji 2.0.99 (nightbuild) pozwala zmieniać firmware modułu nadawczego z poziomu radia, zarówno wbudowanego jak i podłączonego. Nie potrzeba komputera i kabelków.

Oprogramowanie jest w wersji beta wiec nie wolno na nim latać !!

 

Uwaga dotyczy tych który kupują teraz nowe odbiorniki z eurokołchozem w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. W powietrzu nie na ziemi.

 

I ile mnie pamięć nie myli to jak odbiornik i nadajnik stoją na ziemi to 1sza strefa Frensela jest mocno tłumiona + odbicia i cudaki.

1. Sprawdź jak biały człowiek jaki masz zasięg na przyciętej mocy - taka funkcja w modelu.

2. Jak masz ustawione anteny w modelu ? nie ma tam koło nich węgla, kabli i innych cudaków ?

 

Ze tak też sie żachnę : bo gadgetami się obsługiwać to  trza umić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wykluczam ze może masz np. uszkodzony moduł nadawczy, źle wlutowany kabel antenowy  - zdarza się.

Ile masz SWR i RSSI przy odbiorniku i aparaturze leżących blisko ?  na moim wykazuje 85-90 - zależy od układu anten

 

Za chowanie anten do kadłuba węglowego powinno się wysyłać na reedukację - to proszenie się o kłopoty.

 

Odbiornik nawet jeszcze nie trafił do modelu, więc nic go nie "ograniczało"

 

 

A jak były ułożone anteny odbiornika ?  90 stopni w obu płaszczyznach ?? (mówię o antenach PCB).

 

Pomijam drobny fakt ze latanie na 800m zawadza o łamanie prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się już przestałem stresować poziomem RSSI w X8R ... nie raz i nie dwa zaraz po stracie mi zaczynało świrować, że sygnał "low" albo "critical". To samo na kilku fabrycznie nowych odbiornikach. Zrobiłem test zasięgu i tak jak kiedyś pisałem 1.5 km spokojnie i bez stresu (mimo krzaków po drodze) a alarmy wyły już po 200 metrach skacząc z 35 na 40 na 60 na 75 i tak w kółko ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna to samo myślę i chyba kiedyś nawet pisalem w tym temacie, ale chętnych do dyskusji było malo a nawet w ogóle. Szczególnie to zwróciło moją uwagę po flashowaniu do obecnego softu i pojawiły się jeszcze te debilne niepokojące pikniecia w trakcie lotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To witaj w klubie. Jestem jednak w stanie zapewnić, ze nijak się to u mnie ma do rzeczywistego zasięgu. Cos jest ewidentnie nie tak z pomiarem tych wartości. Pisalem do FrSkyja, ale po drugim mailu i próbie nawijania mi makaronu na uszy przestali odpisywac ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna to samo myślę i chyba kiedyś nawet pisalem w tym temacie, ale chętnych do dyskusji było malo a nawet w ogóle. Szczególnie to zwróciło moją uwagę po flashowaniu do obecnego softu i pojawiły się jeszcze te debilne niepokojące pikniecia w trakcie lotu.

 

Jakie piknięcia ?

 

 

 

To witaj w klubie. Jestem jednak w stanie zapewnić, ze nijak się to u mnie ma do rzeczywistego zasięgu. Cos jest ewidentnie nie tak z pomiarem tych wartości. Pisalem do FrSkyja, ale po drugim mailu i próbie nawijania mi makaronu na uszy przestali odpisywac ..

 

Boś nie tu pisał :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem tam gdzie trzeba i gdzie zawsze od lat i moje spostrzeżenia są takie, że są jacyś delikutaśni jak zgłasza się im "ciekawy" problem ;) Jak tylko oddalę się na większą odległość to zaczyna mi po ostatnim upgreadzie dziwnie pikać wysokim tonem. Sprawdziłem wszelkie możliwe ustawienia i nie wiem gdzie to dziadostwo wyłączyć bo niepotrzebnie dodaje adrenaliny. Od razu wyprzedzę ewentualną odpowiedź .. to nie jest to pikanie co przy neutrum serwa, które obecnie można załączyć ;):)

 

EDIT:

 

Pogoda lekko się poprawia (sypie śniegiem, ale przestało wiać), to może jutro uda mi się coś polatać i nagrać to pikanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje szansa ze to jakiś alarm defaultowo włączony i trzeba ręcznie go wyłączyć ... Sflaszuj sie do 2.0.15 ... moze sie uda namierzyć co i jak ...

W sumie to ciężko pomóc jak sie samemu nie ma tego problemu ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.