Skocz do zawartości

FrSky TARANIS


Wojtass_nt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Różnice względem wersji X9D (bez Plus): /cyt. ze strony jednego ze sklepów/

 

- Wyświetlacz o lepszym kontraście i dwóch kolorach podświetlania

- Wbudowany moduł sygnalizacji wibracjami

- Poprawiona słyszalność komunikatów głosowych

- Akumulator 7.2V o pojemności zwiększonej do 2000 mAh (poprzednio 800 mAh)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym się różni wersja X9D od X9D Plus? Podejrzewam ze wersją softu i ceną ale może czymś jeszcze? :-)

 

Wysłane z GT-N7100 przy użyciu Tapatalk

I tak i nie (chodzi o Twoje podejrzenia) - wersja softu jest de facto dokładnie ta sama w warstwie funkcjonalności. Jedynie inny jest Compilat - co często było powodem strasów użytkowników Taranisa Plus po wgraniu softa od Taranisa - następował mikroBrick.

Jeśli chodzi o Hardware to jak tak jak napisał kol Krzysztof.

 

 

Wracając do tematu RSSI  - wczoraj próbowałem uzyskać jakośc połączenia 45 i niżej. Musiałem dobrze się napocić :

W domu mam 3 Wifi + dodatki od sąsiadów - na przyciętym wyjściu z Taranisa (czyli na tescie zasiegu) nie udało mi sie uzyskać alaramu gdzie model lezał na podłodze w piwnicy a ja latałem po całym domu tak ze nawet miałem miedzy nadajnikiem a odbiornikiem 2 stropy zelbetowe i raz czy 2 dostałem przez chwilę alarm RSSI low. Criticala nie udało sie osiągnąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do Taranisa i to mnie zaczęło zastanawiać bo różnica w cenie to prawie koszt 1 odbiornika.

Czy dobrze rozumiem ze w wersji bez plusa alarm zasięgu wariuje?

Czy macie jeszcze jakieś spostrzeżenia odnośnie obu wersji?

 

Druga sprawa to czy dużo jest zabawy przy zmianie moda? Znalazłem na HK z walizka ale tylko mode 1 a ja latam na 2 i tu pies pogrzebany.

 

Wysłane z GT-N7100 przy użyciu Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku : Wersja stabilna : 2.0.15.

Czy jest sens ... zależy - generalnie od Twojego reliktowego juz chyba oprogramowania jest sporo zmian żeby nie powiedzieć parę wagonów.

IMHO stare było dobre nowe też jest.

 

 

Jacku, jeszcze jedno pytanie. W Taranisie mam firmware z opcją -noheli. Czy do skonfigurowania quadcoptera muszę robić zmiany softu?

No i gdzie mogę znaleźć najnowszy soft do wgrania softu do Taranisa?

 

EDIT: Companiona znalazłem, teraz się zastanawiam nad wersją firmware.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie sek w tym ze ceny wahają się od ~150$ do 220 w zależności od zestawu.

Chociaż dla mnie cena jest na drugim miejscu bo ważniejsze jest jakość i ewentualne problemy/korzyści w obu przypadkach.

 

Czy dużo zachodu jest przy zmianie mode 1 na 2? Jest w ogóle sens to robić (w sensie czy jest to warte zachodu)?

 

Wysłane z GT-N7100 przy użyciu Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie sek w tym ze ceny wahają się od ~150$ do 220 w zależności od zestawu.

Chociaż dla mnie cena jest na drugim miejscu bo ważniejsze jest jakość i ewentualne problemy/korzyści w obu przypadkach.

 

Czy dużo zachodu jest przy zmianie mode 1 na 2? Jest w ogóle sens to robić (w sensie czy jest to warte zachodu)?

 

Wysłane z GT-N7100 przy użyciu Tapatalk

 

Chce ci się zmieniać zamiast kupować gotowy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z tym alarmem? Czytałem że trochę wariuje w starszej wersji. Czy to mocno uciążliwe?

No i dalej do końca nie wiem czy lepszy wyświetlacz, wibracje i lepsza slyszalnosc komunikatów to duże przewagi wersji z Plusem.

Z mojej perspektywy nie jest to coś co znacząco ja odróżnia od starszej wersji i czy to aby jest warte takiej dopłaty do radia.

 

Co do zmiany mode to pytałem ponieważ za ok170$ jest Taranis X9D z walizką i odbiornikiem. Co wydaje się być dobrą cena za setup. Ale zanim kupie chce poznać zalety i wady tej wersji vs z Plusem.

 

Wysłane z GT-N7100 przy użyciu Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wibrację można sobie darować, zbędny bajer. Chyba, że chcesz robić wrażenie przed kolegami na lotnisku.

 

Co do alarmów RSSi, to dzisiaj sprawdzałem zewnętrzny moduł XJT z X8R i wyszło, że mam ok 50dBi w odległości 1km (odbiornik na wysokości ok 3m za oknem)

Nie wiem jak to będzie w praniu, ale na tą chwilę sygnalizacja jest upierdliwa.

W ostateczności można brać odbiornik bez telemetrii.

 

 

Hmmmm... to ja czegoś nie kumam.

Masz 50dBi przy kilometrze ... wiec skad u Cibie alarm ? Ustawiłeś na 55 czy jak ?

Defaultowo jest 45 ostrrzezenie i 42 powazne ostrzezenie a Ty do tego poziomu masz jescze hektary !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... To dziwnie myslisz moim zdaniem. Alarm jest po to zeby Cie przed czyms ostrzec co sie moze zdarzyc. A nie radosnie Cie poinformowac ze wlasnie Twoj model leci w sina dal... Troche to przypomina sytuacje jakbys mial pretensje ze szlabany zamykaja sie przed momentem nadjechania pociagu. Poza tym jak Ci nie pasuje ustawiony poziom zawsze mozesz zmienic na nizszy albo wylaczyc. Osobiscie wole misc radio ktore wczesnicj niz potrzeba ostrzeze mnie prze mozliwym problemem typu utrata zasiegu czy tez zjedzony prad z zasilania niz obudzic sie z reka w nocniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra panowie ale dalej nie wiem czy ten alarm działa prawidłowo w wersji bez plusa. Średnio widzę kupić radio które nie do końca spełnia swoje funkcje jakie ma wbudowane.

Jakoś nie uśmiecha mi się płacić za coś ci nie działa jak powinno.

To jak to wreszcie jest?

 

Wysłane z GT-N7100 przy użyciu Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.