Skocz do zawartości

FrSky TARANIS


Wojtass_nt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

@Deem: udało się rozwiązać problem jednostek?

 

Nie, nie udało się i właściwie to odpuściłem.  W sumie chodziło o to by dane z taranisa przesyłać do trakera antenowego. Jak wcześniej pisałem, dane o pozycji spływające z pixhawka, przesyłane dalej przez S.port, są prawidłowe, a traker podłączony do nadajnika czyta i wyświetla je prawidłowo. To co znajduje się na wyświetlaczu nadajnika mogło by przydać się do ew. lokalizacji modelu. Co zastanawia to gdy dane spływają z Nazy to na wyświetlaczu taranisa jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zaktualizowałem sobie odbiorniki serii S i włączyłem QuickMode do stabilizacji. Niestety wg instrukcji można przypadkiem w trakcie lotu wywołać self-check i utracić panowanie nad modelem na kilka sekund... idzie to tym, że kanał 12 odpowiada za "urgent mode: auto level mode) oraz za self-check (trzykrotne przejście przez chyba poziom 0).

 

By mieć dostęp także do self-check (na chwilowym SH) oraz mieć możliwość to auto-level (także na chwilowym SH) bez przypadkowego załączenia self-check, trochę pokombinowałem.

Oczywiście możliwości skonfigurowania jest wiele, ja tylko przedstawiłem, jak zrobiłem u siebie - może się komuś przyda.

 

Jako pierwsze, SA w pozycji do góry u mnie oznacza >wyłączony silnik< (kanał 3: THR jest na stałe -100).

Przełącznik SE odpowiada za tryb stabilizacji: na dół wyłączony, środek stabilizacja, do góry auto-level.

Lewy suwak L1 odpowiada za poziom / czułość stabilizacji.

By wyzwolić self-check SA oraz SF muszą być w ustawieniu do góry, wtedy SH wyzwala przejścia na kanale 12.

 

Poniżej screeny z ustawień:

 

Logical Switches:

post-20251-0-83606900-1518713268_thumb.png

 

Special Functions:

post-20251-0-67156000-1518713291_thumb.png

 

Outputs:

post-20251-0-86879300-1518713286_thumb.png

 

Mixex:

post-20251-0-04896600-1518713273.png

oraz odpowiednie ustawienia dla nich:

type:

post-20251-0-52309700-1518713282.png

auto level:

post-20251-0-61625300-1518713277.png

 

Pozdrawiam

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj dotarła do mnie paczka z aparaturą taranis, niestety ale w zestawie nie ma ładowarki do pakietu. Czy mogę użyć zasilacz od futaby? Oznaczenia na zasilaczu ; 4.8 /9.6V 55mA. Nie chce wyciągać za każdym razem pakietu tylko chce podłączyć zasilacz bezpośrednio do aparatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Panowie mam pytanie czy jest możliwość aby w taranisie zaprogramować aby gaz był na 1 przełączniku powiedzmy 3-pozycyjnym? szukałem próbowałem no i nie mogłem ustawić:( pomożecie:) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oknie mikserów na kanale gazu przypisanie "Źródło" zamiast drążka podać "pstryczek" np. SA

 

No i jeszcze ustaw odpowiednio pozycję przełącznik, SA góra, dól lub --

Taki ruch to "O jeden most za daleko"?

Równie dobrze zamiast pstryczka w Źródło może podać dowolny potencjometr i co w takim wypadku?

 

W ramach treningu proponuję zdefiniować nowy model i na sucho psuć kanał gazu aż przestanie reagować...

 

 

No chyba, że ja mam wariackie radio, że na takie ustawienia gaz reaguje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek też tak mam w mixach, i jak usunę w mixach przełącznik, ponawia sie sytuacja, podłączam baterie i silnik pika i pika jakby był załączony od razu, niestety screena nie zrobie gdzieś kabel mi kabel zaginął :( jutro dokładniej poszukam

 

Edit

Pokombinowałem trochę z mixami i udało się:) tylko jeszcze muszę poszperać aby na 3 pozycyjnym przełączniku był gaz w dwóch trybach prędkościowych, jezeli się da:)

 

Dzięki za pomoc na was zawsze można liczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Bartku. Właśnie ustawiłem mikser tak jak pisał kolega Jerzy i wszystko działa. Podejrzewam że problem jest z zaprogramowaniem ESC.

Ustawiłem w miksie źródło SC. I było tak. Jeśli przełącznik był ustawiony w pozycji dól lub środek to silnik piszczał. Dopiero jak ustawiłem przełącznik

w górę i podłączyłem zasilanie silnik zapikał 3 razy, znaczy że regulator się zaprogramował. Pozycja w górę- silnik nie kręci, pozycja środek-połowa obrotów,

pozycja dół-pełne obroty. Sprawdź jeszcze tak jak pisał Jurek czy masz wyłączony bezpiecznik. Więc tak, ustaw mikser, przełącznik do góry, podłącz zasilanie.

Silnik zapika (rozpozna zasilanie). U mnie trzy razy. Ustaw przełącznik na środek, powinny być wolne obroty. Przełącznik w dół, powinny być duże obroty.

U mnie to działa.

Jeszcze do Jurka. Nie masz wariackiego nadajnika, masz jak najbardziej normalny. To co pisałem to były ustawienia na symulatorze i tak wyszło.

Dopiero jak próby zrobiłem w modelu szybowca wyszło trochę inaczej. Próbowałem też z pozycją przełącznik w mikserze i też działało i nic nie wybuchło,

ale stwierdziłem że to bzdura i że Ty miałeś rację. A to wszystko przez okres zimowy gdy się nie lata i zapomina o podstawowych rzeczach.

Pozdrawiam Tomek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że problem jest z zaprogramowaniem ESC.

Ustawiłem w miksie źródło SC. I było tak. Jeśli przełącznik był ustawiony w pozycji dól lub środek to silnik piszczał. 

Z ESC jest raczej wszystko ok. Pilnuje by Wasze palce zostały na miejscu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ESC jest raczej wszystko ok. Pilnuje by Wasze palce zostały na miejscu...

 

Oczywiście że z ESC jest wszystko w porządku. Może się źle wyraziłem. Ale jak pisałem, jeśli przełącznik nie będzie w górnym położeniu

w momencie włączania zasilania to silnik pika i nie daje się uruchomić. Przynajmniej jest tak u mnie. A próby robiłem bez śmigła.

Pamiętam do dzisiaj jak dostałem po paluchach śmigiełkiem. A silnik był malutki 2,5 cmm samozapłon. Mimo że minęło ponad 50 lat, pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki.

Spróbuję.

W

Rozmawiałem z Kolegą Andrzejem, który stwierdził, że brak dostaw elementów i podzespołów wyłączyło Go z serwisowania najnowszych urządzeń. Trudno szukam dalej, jest firma w Warszawie, ale trochę daleko (?)

W

 

Kiedyś na Forum były pozytywne recenzje.

http://www.rcmodelserwis.pl/serwisRC.html

Lub ten adres.

Serwis nadajników, odbiorników, ładowarek...
Wiese Fototechnik
Andrzej Piec
tel. 0 604 804 333
mail: andrzejpiec@interia.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam pytanie dotyczące zegara i daty.

Po przerwie zimowej zauważyłem, że po każdorazowym uruchomieniu radia, zegar zaczyna pracę od zera. Data w radiu również ustawia się na 2000-01-01 Reszta ustawień jest zapamiętana.

Co może być powodem takiego stanu rzeczy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.