Skocz do zawartości

FrSky TARANIS


Wojtass_nt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się prawie we wszystkim oprócz jednej rzeczy, która chce sprostować. Tranis rządzi w wyścigach dronow tylko z jednego powodu : dostępne pelnozasiegowe odbiorniki na sbus są malutkie (1×2 cm x2mm grubosci) i tanie (<50zl). To po prostu idealne rozwiązanie do dronow. A cała reszta tego radia nie jest wykorzystywana bo nie ma potrzeby. Wszystko robi FC. Do uzbrojenia stosuje się jeden włącznik. Cała telemetria idzie przez OSD. Podsumowując radio nie wygrywa możliwościami bo race dronach wykorzystuje się je co najwyzej w 5%. W sumie radio mogłoby mieć 2 gimbale i 1 włącznik. Co poniektórzy pro latacze obcinaja wręcz pozostałe włączniki bo im przeszkadzają :P

Wiem wiem, to dla Was chleb powszedni.

Ale możliwość kontroli i ustawiania FC przez radio (właściwie menu z wyświetlacza i klawisze radia) jest całkiem przyjemna. Lepsza niż przez OSD. Oczywiście nie w samych zawodach. Mały i lekki odbiornik to też duża zaleta. akurat tam.

To pokaż mi inne radio które można spokojnie oprogramować  pod Linuksem (testy skryptów, testy mikserów, w emulatorze nadajnika).

własnie o tym pisałem - po co to początkującemu użytkownikowi, który nie ma pojęcia o kontroli modelu, a do tego może nie mieć zbyt dużego pojęcia o windowsach, a tym bardziej o tym jak zainstalować linuksa... Mi możliwość zrobienia tego samego w windzie całkowicie by wystarczyła :blink: Z drugiej strony po co to robić? Skoro i tak wszystko trzeba skorygować w czasie lotu. A wcześniej można sprawdzić wizualnie...

A świstak te sreberka ............ :)

lubię speców.... nie wiesz kolego o czym piszesz to pozostań w niewiedzy i czytaj. Na bieżąca chwilę w standardowym radiu które ma wszystkie niezbędne miksy wbudowane, wykorzystuje 14 wolnych z czego jeszcze z 6-8 by sie przydało. Można latać i LATAĆ. Jedni sie wożą po całym niebie (łamiąc przepisy) inni starają sie precyzyjnie regulować modele w jakim celu. Słowo klucz- uniwersalność programu dla modelu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dla przypomnienia w dyskusji o aparaturze mam prośbę (pytanie);

Zmieniłem firmware z 2.1 na 2.2. Pomijając inne, zmieniło się wyświetlanie pozycji GPS z typowych; stopnie, godziny, minuty, sekundy na jakieś nie zrozumiałe (dla mnie) 000:000:00 i 00000-000-00 (oczywiście zera to przykład). Nie znalazłem możliwości ustawienia „właściwego” wyświetlania. Ktoś może wie jak to czytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak przy okazji - co jest pod tym wyłącznikiem na którym trzymają palec gotowy do użycia? Bo mam kila koncepcji a nie wim która jest właściwa :)

Uzbrajanie quada. A po locie rozbrajanie. W czasie lotu jak juz masz przerąbane to jest to wyłącznik bezpieczeństwa. W niektórych krajach na zawodach jest obowiązek mieć spottera który obserwuje quada własnymi oczami i gdyby coś się działo ma tym wyłącznikiem wyłączyć drania gdyby ten wybrał wolność lub wlecial w publiczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne typy: system dziesiętny lub stopnie, minuty, sekundy. Już wiesz, czego szukać.

No niema to przełożenia.Te różne typy to tylko sposób przedstawienia tych samych cyfr. Tu mam dwie różne linie linie w których wskazania nie mają przełożenia na nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem o "starym" systemie WGS84. W poprzedniej pracy używaliśmy go, jako podstawowego.

Konwerterów jest sporo https://www.wspolrzedne-gps.pl/konwerter.

 

edit:

Sprawdź, czy nadajnik GPS też nie ma nowego oprogramowania.

Edytowane przez CichyBart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj współrzędne mniej wiecej tego samego miejsca w starych i nowych koordynatach.

 

Poprzednio na wyświetlaczu było dla N; 49 57 19 75 , dla E 19 42 41 10 lub bliskie temu odczyty. Obecnie jak na obrazku;

 

gps_odczyt.jpg

 

@Daniel a próbowałeś usunąć i dodać (wyszukać) czujnik z systemu?

Oczywiście

 

Zapomniałem o "starym" systemie WGS84. W poprzedniej pracy używaliśmy go, jako podstawowego.

Konwerterów jest sporo https://www.wspolrzedne-gps.pl/konwerter.

 

edit:

Sprawdź, czy nadajnik GPS też nie ma nowego oprogramowania.

Sprawdzałem ten konwerter.

Tu nie dotyczy, odczyty brane są z Pixhawka. Same pobierane dane są prawidłowe bo przesyłam je dalej z nadajnika przez serial port i koordynaty odczytywane i wyświetlane są prawidłowo. Problem tylko w tym że na nadajniku wyświetlane są głupoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zna ktoś serwis w trójmieście, który mógłby się podjąć sprawdzenia anteny i modułu rf w q x7? Antenę przelutowałem na nowo i nic nie pomogło.

Mam kłopoty z zasięgiem - jest słaby (rssi 40-50 na teście w odległości 15m) i bardzo skacze 90-105 jak tx o rx są od siebie 1-2m w stabilnej pozycji.

 

Michał.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hehe, 1.5 tygodnia choroby zrobiło swoje i zaczynam majaczyć widzę... A w czeluściach, gdyż szukałem czegoś innego a na to natrafiłem przypadkiem, więc rzuciłem. W sumie dobrze wiedzieć, że jest na oficjalnym portalu też (widzę, że ta sama wersja nawet).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.