Skocz do zawartości

FrSky TARANIS


Wojtass_nt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 5 miesięcy temu...

Którą aparaturę na dzień dzisiejszy wybrać:

FrSky Taranis Q X7S

czy

FrSky Taranis X9D Plus

 

Cena praktycznie ta sama, na korzyść X9DPlus jest dobry wyświetlacz i trochę lepszy wygląd, wbudowana ładowarka.

Za QX7S przemawiają drążki wykorzystujące czujniki Halla, podobno lepszy głośnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X9d+ walizka na gwarancji 77hobby do 20go marca nam na sprzedaż. Nigdy mnie nie zawiodła. Swego czasu brałem wiele aparatur pod uwagę i ta wygrała. Wybierałem aparaturę ponad miesiąc...

X9d+ walizka na gwarancji 77hobby do 20go marca nam na sprzedaż. Nigdy mnie nie zawiodła. Swego czasu brałem wiele aparatur pod uwagę i ta wygrała. Wybierałem aparaturę ponad miesiąc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którą aparaturę na dzień dzisiejszy wybrać:

FrSky Taranis Q X7S

czy

FrSky Taranis X9D Plus

 

Cena praktycznie ta sama, na korzyść X9DPlus jest dobry wyświetlacz i trochę lepszy wygląd, wbudowana ładowarka.

Za QX7S przemawiają drążki wykorzystujące czujniki Halla, podobno lepszy głośnik.

QX7S ma mniej przełączników i brak mu dwóch bocznych sliderów no i słabszy wyświetlacz.

Mnie i tak brakuje przełączników więc QX7 jak dla mnie całkiem odpada ..

Hallotronowe gimbale można dokupić do X9D+ (ale to oczywiście dodatkowy koszt..)

QX7 to taka wersja lite(albo budżetowa) taranisa X9D+... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taranis X9+ posiada wszystko co potrzeba, do tego tanie odbiorniki i niezawodność.Jeden wielki mikser.
Hmm drążki z czujnikami halla, super... ale to nie znaczy że nagle będziemy super latać i wzrośnie precyzja. 

Wiadomo że technika idzie mocno do przodu ale bez przesady. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, są też różnice w sterowaniu. W X9D mamy przyciski , a w QX7S jest enkoder obrotowy.

Czy miał ktoś w ręku te dwie aparatury, które rozwiązanie jest lepsze?

W QX7S jest też bluetooth, czy można go wykorzystać do sterowania w symulatorach na PC?

Ciężki wybór......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, są też różnice w sterowaniu. W X9D mamy przyciski , a w QX7S jest enkoder obrotowy.

enkoder jest fajny, mam tak w spektrum, ale jak się oprogramuje 2-3modele to Taranisowe (X9D+) guziczki są równie wygodne..

na dzień dobry dla świeżaka to enkoder na pewno jest łatwiejszy w użyciu (przynajmniej ta roleczka jak w spektrum)

ale tak naprawdę to jest bzdet, w qx7 brak bocznych sliderów i dwóch przełączników i to jest realny problem..

 

BT mógłby być przydatni gdyby się dało słuchawkę BT sparować i do wariometru używać;-)

a w symulatory nie wierzę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem , ze posiada Pan QX7S?

Czy jest możliwość użycia bluetooth do przekazania dźwięku z głośniczka na słuchawkę BT jak sugerował zipp,

lub użycia do bezprzewodowego sterowania w symulatorze?

Mam też sprzeczne informacje na temat ładowania baterii. Na stronie 77Hobby piszą, ze aparatury posiadają port do ładowania akumulatorów, umożliwiający podłączenie zasilacza będący w istocie wyprowadzeniem na zewnątrz zacisków akumulatora, dzięki czemu nie trzeba odłączać akumulatora z aparatury w celu naładowania.

A w innych firmach pytałem i mówią ze trzeba wyciągać akumulator z aparatury w celu naładowania. 

Więc jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W X9D+ Jest taki port i faktycznie ładuje się bez wyjmowania pakietu z nadajnika. W QX7S nie wiem, ale wierzyłbym w to co piszą w 77Hobby. Natomiast to że można ładować bez wyciągania pakietu z nadajnika, nie oznacza, że nie można tego zrobić i ładować ładowarką modelarską. Oba sposoby są możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gucio72 napisał:

Natomiast to że można ładować bez wyciągania pakietu z nadajnika, nie oznacza, że nie można tego zrobić i ładować ładowarką modelarską.

 

Wiadomo, ale jak jest jest rzeczywiście z tymi QX7S w tej kwestii. Czy istnieją rożne wersje tych aparatur, z portem ładowania  i bez ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.