Jump to content

przeróbka Pike'a na electro

pietka
 Share

Recommended Posts

Koledzy. Potrzebuję rady doświadczonych szybowników. Chcę przerobić szybowiec F3J Pike ne elektryka.

Potrzebuje rady w temacie doboru napędu; Silnik ( moc, kv ) i śmigło do niego, ewentualnie regler i bateria. Nie mam doświadczenia a cały pomysł staram się rozpatrzeć na razie teoretycznie. Pike należy do mojego przyjaciela, który sam nie wie jak się do tego zabrać. Nie wiem czy sam pomysł ma sens ale chcę zasięgnąć opinii znających się na temacie kolegów. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Piotr

Latam Pike Superiorem elektrykiem

kadłub mam w wersji elektro ( szybowcowy sprzedałem bo leżał)

silnik Mega 22/45/3E

aku lipole 4S 3300mAh nanotech

regler chyba 70A z HK

waga do lotu 2800

lata bajecznie,pięknie czuje termikę

zresztą latam nim w zawodach F3E

śmigła nie pamietam musze sprawdzić

a tu jakiś starszy filmik z lotu :)

https://vimeo.com/22857372

Koledzy, dziękuję za odzew ( Kolego Góra- znam wujka Google, sugestiu paniał ;) , ale wolę pogadać z naszymi kolegami i na naszym forum, Jakoś taki dla swoich milszy jestem :) ). Ale ad rem: Kolega Zbyszek (właściciel modelu) niedawno wsiąkł w nasze hobby i tak skutecznie, że jako emerytowany wynalazca, ciągle kombinuje co by tu sobie ułatwić latanie jego ukochanymi szybowcami , zwłaszcza jeśli można bez wyciągarki. Po prostu poprzednia jego jotka była elektro a więc wygodna w użyciu, staruszek nie lubi biegać za holem hihi. Niestety wiek nie daje mu manualnych możliwości do realizacji przeróbki i poprosił mnie o pomoc. Szczerze mówiąc, raczej mi się serce kraje kiedy myślę o cięciu Pika i od razu sugerowałem mu nie ingerowanie w ten kadłub. Tym bardziej, że z powodu samej konstrukcji kadłuba będzie trudno upchać tam choćby lipola (rurki na doważenie na wiaterki mocniejsze powodują ogromną ciasnotę, będzie je raczej trudno usunąć w jakiś elegancki sposóB). Ale kto wie?!Moim zdaniem powinien jednak kupić gotowy kadłub pod elektro. Ale zobaczymy co będzie. Jak wspomniałem, temat na razie rozpatrujemy czysto teoretycznie, tylko po to, żeby nie zrobić głupoty i ewentualnie nie skaleczyć dobrego modelu. Wasze wskazówki są dla mnie bardzo cenne, dziękuje bardzo za nie. Jak się zdecydujemy to dam znać.

Pozdrawiam

Piotr

Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.