Skocz do zawartości

Zasilanie


Łukasz99
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale jak to? Znaczy że jak wzrosło napięcie zasilania, to i pobór prądu również? To troszkę wbrew logice... Wiem, że temat trochę kopalniany, ale własnie składam Cometa na zestawie 520 mAh 2S + Lemon RX + D47 + D60  i wydawało mi się sensowne, że wywalając BEC-a lub Step down`a zyskuję, eliminując straty na tychże. A piszesz coś przeciwnego.

 

Niedobrze :(

No cóż, prawo Ohma jest nieubłagane :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

4 serwa hs45 HB i BEC 3A z Hobby Kinga + akumulator Dualsky 2s 520mAh wychodzi parę godzin latania. Nigdy nie wyładowywałem do końca ponieważ nie chciało mi się mierzyć napięcia na wtyczce balansera aby sprawdzić, czy napięcie na celę nie jest za niskie. Po paru godzianch ładowanie i z powrotem latanie. Przy tak długim czasie latania nie musze się martwić o testy i wyliczenia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet na pewno :)

 

Nie mogę prosić o takie poświęcenie. Nic to - będę i tak latał bezpośrednio na 2S, wrzucę piszczka i po kłopocie. D47 już jadą ( na marginesie jest jakiś kolosalny problem z zakupem ich w kraju, ja ciągnę z Czech ) i może w weekend Comet`a wyprowadzę na spacerek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z centrowaniem ale ja następnym razem jak będzie potrzeba zakupię te: http://www.modelemax.pl/product_info.php?cPath=65_455_456&products_id=11417 tyle, że napęd na pręty węglowe a nie linki, wtedy serwo nie jest cały czas "w napięciu" ciągnięte przez sprężynkę. Choć w sumie HS-45HB też się mieszczą a że zrezygnowałem z kierunku (na razie) to wsytarczy jedno serwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam ich w metrowej MIMI DLG - dają radę, pomimo że na 1S i ze sprężynkami. Ale że nie śmigają pod 2S to w Comecie ich nie chciałem.

 

PS. WER Wawa mnie załatwił i na weekend to sobie popatrzę na pusty kadłub :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie chcesz BEC-a,wagowo prawie nic(2-3g max) miejsca tez malo zajmuja, to co z nimi nie tak?

Tak jak Piotr pisze z BEC-mi to godziny latania.Ja ladowarki do latania nie zabieram,pakuje 2 modele i to wystarczy na "dzien" latania.Uzywam redow 600mAh z BEC-em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam

Widze ze temat zasilania dlg to nie jest taka prosta sprawa...Miałbym trochę pytań...

Zamówiłem sobie Oriona i kompletnie nie wiem co do niego wsadzić...

Wiem na pewno ze w grę wchodzą 4x dymond d47 bo akurat takie mam, wiem tez

ze ogon będzie na spręzynkach( wiec serwa obciązone cały czas) .Chciałbym jak najlżej ale też zeby to chodziło minimum 2godziny bez ładowania...

Czaro jeśli czytasz napisz jak czasowo Wam wytrzymywał aku lipol 2s 360 bo chyba taki stosowaliście z tego co pamiętam.

Pewnie bez szału skoro teraz używacie Dualsky 2s 520...

Jaki do tego lekki Bec najpopularniejszy i gdzie go kupić ?

Doczytałem ze ponoć dymondy d47 wytrzymują 2s lipo bez Beca- sprawdzał Ktoś?

Może lata Ktoś z Was na 1s lipo dualsky 520? Jak z czasem i jaki regulator używacie?

Zastanawia mnie też dlaczego nikt nie używa 2s Li-fe np. 500mah bez zadnych regulatorów?

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D47 sprawdzone i działają na 2s lipol. Jak się tylko da radzę podpinać bezpośrednio.  Ja używam Dualsky 2s 520 mAh i starcza do 2 godzin latania na 4xKST08.

 

Jeżeli mogę doradzić do Oriona D47 na lotki są za słabe. Dymond D60 byłby dużo lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, gdzies czytałem ze na lotki lepiej dać D60 ale sęk w tym ze to nie jest serwo za grosze i bardzo chciałbym wykorzystać to co mam...Skoro ten d47 ma bezproblemowo pracować na 8,4v to i moc jego bedzie w okolicach 2kg...

To tak źle żeby ruszyć lotkę w Orionie? Chodzi o latanie rekreacyjne a nie zawodnicze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji najbadziej obciążone są serwa lotek przy włączaniu hamowania na maxa - obie lotki w dół. 2kg siły na serwie oczywiście wystarczy. Nigdy nie stosowałem tak malych serw na żadne lotki więc nie wiem ile mogą pochodzić przy tym napięciu.

Co do akumulatora to i tak musiałem troszkę doważać przód, więc waga BECa i większego akumulatora była niejako w zastępstwie za ołów. Co oznacza, że pzed wyborem zasilania możesz po zmontowaniu modelu sprawdzić ile trzeba go doważyć a potem zakupisz odpowiedni akumulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D47 z racji swojej budowy nie są zbytnio polecane. Jest małe więc wszystko w środku jest małe i bardziej podatne na uszkodzenia. D47 jak i d60HV wytrzymują bezpośrednie 2s tylko czy reszta wyposażenia wytrzymuje 8,4V? - (Dla opcji bez Ubec) Serwa na lotkach też muszą mieć opcję HV lub bedziesz zmuszony zakupić Ubec. Szkoda zabawy i wagi na Bec'ki pomiędzy serwami które nie wytrzymują 2s.

Jeśli masz te serwa na stanie, szkoda by się marnowały.

 

Z moich obserwacji najbardziej obciążone są serwa lotek przy włączaniu hamowania na maxa - obie lotki w dół. 

 

Wtedy mają chyba największy pobór prądu ;)

 

Przy manewrowaniu wszystkim w środku opłaca się już mieć wybrany akumulator i przestawić wszystko by uzyskać odpowiednie ŚC.

 

Ps. Światowy Trend: Zestaw tych samych serw na każdą powierzchnię + 1s Lipo  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwa na lotkach też muszą mieć opcję HV lub bedziesz zmuszony zakupić Ubec. Szkoda zabawy i wagi na Bec'ki pomiędzy serwami które nie wytrzymują 2s.

Łukasz nie do końca rozumiem co tu napisałeś :) skoro mowa o D47...

Piotrze o Oriona Ci chodziło którego musiałeś doważać na przód? Jeśli tak to jakie popychacze miałeś na ogonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem o doważaniu Oriona a generalnie o doważaniu. Oriona nie znam. Latałem Virgosem i nawet jak miałem w jednym napęd na linkach musiałem doważać przód. Waga sumaryczna nie była zbyt duża a większość dni lotnych i tak jest wietrznych, więc nie narzekam na konieczność doważania. Popychacze w jednym z cienkiego drutu, w drugim węglowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwa na lotkach też muszą mieć opcję HV lub bedziesz zmuszony zakupić Ubec. Szkoda zabawy i wagi na Bec'ki pomiędzy serwami które nie wytrzymują 2s.

Łukasz nie do końca rozumiem co tu napisałeś :) skoro mowa o D47...

Piotrze o Oriona Ci chodziło którego musiałeś doważać na przód? Jeśli tak to jakie popychacze miałeś na ogonie?

 

Posiadasz 4x  D47. Więc możesz wpiąć 2s bezpośrednio do odbiornika jeśli to wytrzyma ;)

Z pomiarów Czarka wynika, że d47 opłacałoby się zasilać poprzez Bec. Czas lotu zależy od machania drążkami czyli tego jak latasz (rzut lądowanie czy długie latanie). 350 mAh wystarcza dla mnie na ok. 90 min zabawy. Jeśli upchniesz Dualsky 520 to nie widzę innego sensownego wyboru :) Trzymaj lekkość na ogonie, i nie powinieneś mieć problemów z wyważeniem. Manewruj wyposażeniem, a najwięcej serwami bo akku i tak pozostaje najbardziej w przodzie ;)

 

Co do reszty to jest pare rozwiązań zasilania modelu przez Lipo 2s:

1. LiPo wpięte bezpośrednio w odbiornik (odbiornik i wszystkie serwa wytrzymują nasze 8,4v)

2. LiPo poprzez Ubec do odbiornika (uzyskujemy stałe napięcie jakie chcemy)

3. LiPo bezpośrednio w odbiornik, a posiadamy 2 serwa HV i zalezy nam na ich sile i prędkości, kolejne 2 serwa dedykowane do 6v używają osobnych    becków z odbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Bizon3D , gdzie można kupić LiFe 500mAh ? 2S z takich byłyby chyba najlepszym rozwiązaniem, większość ładowarek je obsługuje. Jedna dioda krzemowa

1...2 A w szereg (np. 1N4001...4007, 15 groszy max.) na przewody rozładowania (do ładowania trzeba osobne lub zgrupować z balansowymi) utnie 0,5...0,6 V,

dwie 1,0...1,2 V, zostanie max. 2x3,6 - 1,2 = 6 V - akurat tyle, ile trzeba. Na koniec rozładowania buzzerek (ok. 4,8V minimum na wyjściu, za diodą/-ami). 6,6V

też powinno wszystko wytrzymać, można spróbować z tylko jedną diodą. Trzeba tylko pamiętać, żeby nie rozładować nadmiernie.

W BTO są najmniejsze 1100 mAh po 22+ zł, rozmiar 18650.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz a ten trend światowy 1s lipo to z regulatorem jakimś czy bez?

Ja wstepnie strzelam ze 1s 520 Dualskiego na dziobie bedzie za lekko. Zacznę od 2s 520 na żywca podpiętego a jak bedzie dalej za lekko to dorzuce do niego Beca albo zrobię przesiadkę na LiFe 2s 500 np. Graupnera...

LiFe Graupnera wiekszej pojemnosci kupowałem w rc skorpionie więc pewnie i 500mah by sprowadzili...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Światowy trend" jak to nazwałem to 1s bez beca. Wyposażenie przyjmuje poniżej 3v (2,9v). Przeróbka 2s na 1s zwiększając pojemność pakietu przy tej samej wadze. Jest jeszcze Smart-Lipo czyli Cela 1s ze step-up'em do 5v. 1s w czasie zawodów szybciej jest naładować i nie potrzeba balansować pakietu, choć najcześciej jest to krótkie doładowanie pakietu przed rundą :)

Takie zestawienie opłacalne jedynie przy tych droższych serwach, czas lotu też nie powala do amatorskiej zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.