Skocz do zawartości

IDEAL V 3,2 m z TopModel cz. przyjemność składania i potyczki


young
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś wykonałem pierwszy lot idealem na nowym radiu (Taranis) z vario. Jak dla mnie to rewelacja :) Vario mam wysokiej czułości i wyłapywało nawet niewielkie wznoszenia nie bardzo widoczne "gołym okiem" , świetnie sygnalizowało reakcję modelu na opuszczenie klap do termiki. Niestety ciągłe dźwięki z nadajnika nie należą do najprzyjemniejszych . Muszę przetestować inne częstotliwości i koniecznie zastosować słuchawki bo nadajnik nawet ściszony zakłóca sielankę lotniska i zapewne przeszkadza kolegom. Pierwsze testy przyjmowane są z ciekawością ale tak nie będzie zawsze :)   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak sprawuja sie wasze ideały. Mój wczoraj wykonał lot w termice na wysokośc 844m.  (z 200m). Nigdy wiecej :). Zacząłem wracac z 800m ale z przerazeniem stwierdziłem ,ze wcale nie chce wracac. Rece przestały  mi sie trząść dopiero na 400m. Normalnie masakra. W myślach juz  sie  z nim żegnałem. Zeby tak miec lepsze oczy. No i najgorsze : miałem na pokładzie kamerke ale zapomniałem ją z pośpiechu włączyć. Szkoda bo chyba juz sie  na taką wysokosc nigdy nie zdecyduje. Byłoby fajne  nagranie  z  moich okolic.

Ciekaw jestem jak wysoko koledzy latają. Pomijam te loty  do ciepłych krajów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gratuluje udanego powrotu i zdobycia takiego wyniku mój ideał mial zostać oblatany we wtorek wykonalem 2 wyrzuty z reki by ocenić jego lot i przy drugim podejściu do lądowania rozwarstwila się rurka weglowa w stateczniku poziomym (muszę ja teraz cala wymienić i zabezpieczyć przed ponownym rozwarstwienie)cały czas zastanawiam się co było powodem jej rozwarstwienia błąd fabryczny? Czy zachaczylem gdzieś a jakąś kępę trawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwarstwila się rurka weglowa w stateczniku poziomym 

Rurka? w moim jest pręt.

OK ,załapałem chodzi o rurki węglowe w stateczniku w który wchodzi pręt. W moim idealu było to dość mocno spasowane więc zeszlifowałem trochę pręt by nie wchodził tak ciasno. Moeż zbyt ciasne spasowanie było przyczyną rozwarstwienia się rurki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również miałem problem ze statecznikiem. U mnie skonczyło sie katastrofą. Upadek z 500m. Pękł  pręt weglowy   SW i ster poszedł w rozsypke. Nie mogłem ustalic przyczyny. Wiec moze tez był problem  z tymi rurkami. Na szczescie model zataczał koła i nic wielkiego sie nie stało. Choc poczatkowo leciał jak pocisk. Wyrwało mu lotki od predkosci.

 

Co do bicia rekordów wysokosci. to  chyba przestawie sie  na długotrwałosc lotu. Bezpieczniej. Ale adrenalina była że hej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez właśnie Leszku ta opcje biorę tez pod uwagę dostałem cenna lekcje kolega doradził mi by końcówkę preta wzmocnić owinac ja nitka do skory i zalać żywicą normalnie jestem trochę zniesmaczony wykonaniem takiego drogiego modelu i zaskoczyło mnie ze ostatnie zeberko jest z balsy a nie ze sklejki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak sprawuja sie wasze ideały. Mój wczoraj wykonał lot w termice na wysokośc 844m.  (z 200m). 

Jestem pełen podziwu.Co ma oznaczać (z 200m)? Czy vario wskazywalo 200m na ziemi? 844m dla mnie jest niewyobrażalne. Czy Ideal był jeszcze "krzyżykiem" czy już punktem na niebie? Osobiście powyżej 300m nie widzę przyjemności w lataniu tym szybowcem gdyż jest dla mnie za małym obiektem na niebie  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 200m wznoszenie na na silniku. Wyzej w termice. Widocznosc tego dnia była idealna. Ptaki wskazały swietny komin i mnie poniosło. Planowałem na 700m odpuscic ale.... zbyt kuszące. To prawda, ze jeszcze chwila i zniknął by mi z oczu. Oderwanie wzroku  na takiej wysokosci choc na chwile napewno skonczyło by sie dla mnie utrata modelu. Model jeszce był jak dla mnie  "krzyzykiem". Kazdy lubi co innego w lataniu. ja czasami lubie adrenaline :). Ale  mojego rekordu juz nie planuje poprawiac..

....Przynajmniej w  najbliższym  czasie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam. Również stoję przed wyborem nowego modelu szybowca. Ideal z tego co tu przeczytałem mógłby być idealnym wyborem dla mnie.

Mam natomiast pytanie do kolegów. Czy w Idealu jest wystarczająca przestrzeń do złożenia do niego FPV (kamerka, OSD, video TX, GPS)?

A może ktoś z kolegów ma już FPV zainstalowane w swoim szybowcu?

 

Pozdrawiam, Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z  tego co  sie  orientuje  to  ideal  ma   dokładnie  ten sam kadłub co fascination tylko skrzydlami  a dokładnie rozpiętością  sie  rożni tu krotki opis  jak  "kolega" zrobil platforme  fpvz  fascination

 

http://www.mictronics.de/projects/fascination-fpv/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.