Skocz do zawartości

IDEAL V 3,2 m z TopModel cz. przyjemność składania i potyczki


young
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście korzystam ze złącza, jak na zdjęciu. Złącza wklejone na sztywno po obu stronach złożenia skrzydła. Skrzydło jest trój dzielne i łączę je taśmą elektroizolacyjną TESAFLEX 53947 szer 19 mm w koło płata. Taśma ta nie ma mocnego kleju, ale trzyma złącze bez zastrzeżeń. W zasadzie nie ma szans na rozłączenie takiej konstukcji, chyba że w sytuacji kretobicia/cyrkla. Model jest przeznaczony do termiki w wersji moto, więc nie ma tutaj sił na rozciąganie - np. strzał wyciągarki.

W jednej rolce jest 20 m więc wystarcza na więcej niż 12 miesięcy (ważność kleju).

post-9515-0-52904100-1392057240.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... nie akrobat więc podejrzewam, że nie będzie aż takich problemów.

jedynym problemem i zagrożeniem dla modelu jestem ja :wub:

 

Osobiście korzystam ze złącza, jak na zdjęciu. .

 

ze zdjęcia widać dlaczego to działa bo dokładnie zrobione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz zobaczysz, że nie będziesz miał z modelem kompletnie żadnych problemów. Jak mawia porzekadło "duże latają lepiej" i jest to prawda. :) Te modele lądują praktycznie same tylko trzeba więcej miejsca do lądowania, bo za chusteczkę nie chcą lądować.

 

Pierwszy lot zrób z kolegą, który pomoże przy starcie. Z aparaturą i miksami na pierwszy raz nie przeginaj. Ja na pierwszy raz tylko i wyłącznie motylka ustawiłem, nie mniej moje pierwsze lądowania były bez motylka. Szczerze powiem, że dość rzadko go włączam, chyba że chcę szybko zmniejszyć wysokość bez nabierania niepotrzebnej prędkości. Modelem bez włączonego motylka ląduje praktycznie do nogi (no tak +/- 1m).

 

Motylka testuj wysoko albo nawet bardzo wysoko. :) Moje pierwsze włączenie motylka było dramatyczne. Model uratowałem tylko dlatego, że byłem bardzo wysoko. Poszedł pionowo w dół :D

Nie przewidziałem tego, że mój ster wysokości jest wielki jak mały samolot i minimalne wychylenia dają zadziwiający efekt.

 

Zobaczysz będziesz bardzo zadowolony z modelu. Bardzo długo nie mogłem się zdecydować czy Ideal czy Albatros. Przeważyło te 20cm. :)

A tak w ogóle to żałuje, że tak daleko mieszkamy od siebie bo chętnie bym się wybrał na oblot.

 

z czasem przekonuje sie do wklejenie jednej złaczki i pozostawienie drugiej na kabelkach. Tak na wszelki wypadek gdyby skrzydłu chciało sie wysunąć.

Zaczynam powoli dojrzewać do takiego rozwiązania tylko ten dyndający kabelek mnie trochę denerwuje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złączki o których pisał Tomek są na prawdę dobre. Mają długie piny i są dobrze spasowane. Musiałem ponad 20 razy złączyć i rozłączyć na sucho przed wklejeniem do płatów aby później nie było problemu z ich rozłączeniem. Do kupienia w wersji 3 i 4 pinowej tutaj: http://arthobby.com/...sub_category=86 (pomimo strony www w j. angielskim firma jest w Warszawie jakby ktoś nie wiedział)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że masy modelu wzdłuż osi kadłuba są nierówne.

Z prawej strony trzeba dołożyć 20g, licząc na końcówce skrzydła czyli zważywszy na ramię działania to dużo.

Jako że czekają mnie inne prace zanosi się przerwa w działaniu poniżej dwie fotki z modelarni aby oko nacieszyć :):)

 

jestem bardzo "Happy" :)

post-1577-0-40930000-1392069443_thumb.jpg

post-1577-0-00401500-1392069530_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to porada praktyczna była gdzie szybciej znajdziesz bardzo dobrych szybowników.

A jak ktoś bęzie we Wrocławiu to zawsze jestem chętny na wspólne latanie ;) choć np. dziś nie latałem. Ale w sobotę, niedziele i poniedziałek i owszem. I jutro też (rzutek). i w czwartek (zbocze) ;) itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Lechu - klapa na 1 kanale to ograniczenie możliwości. Na 1 kabelku - ile zaoszczędzisz ? 3 gramy ? + serwo - jakieś 20 gram.... Łącznie ze 100 zł ? Co mi to za oszczędność przy 3 kg ?

W wątku o nowym Falconie wyczytasz o zysku ze zmiksowania klap z lotkami - to dotyczy także Twojego modelu ! Tfuuu... Lotek z klapami, bo klap z lotkami - tak , jak w Falconie (testowałem w Starlingu i Fantasy) - trudno dostrzec ! Nawet na silniku. Bez silnika - więcej strat, jak zysku.... Logi wcięło wraz z komputerem z modelarni, więc nie przytoczę na poparcie powyższego. Ale miks: wysokośc-klapy - to też wyraźny zysk, chociaż wykonalny przy klapach na 1 kanale.

Pozdrawiam - Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechu - klapa na 1 kanale to ograniczenie możliwości. Na 1 kabelku - ile zaoszczędzisz ? 3 gramy ? + serwo - jakieś 20 gram.... Łącznie ze 100 zł ? Co mi to za oszczędność przy 3 kg ?

Nie chodziło mi o zrobienie klap na jednym serwie tylko połączenie obu serw tak by chodziły współbieżnie.Klapy przeważnie pracują jednocześnie współbieżnie więc wymyśliłem sobie ,że na jednym kanale będzie prościej ale okazuje się,że nie do końca. Wniosek - nie ma co kombinować tylko trzymać się sprawdzonych rozwiązań. :) Pozdrawiam Lech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Jeśli nadajnik czy odbiornik Cię nie "trzyma" to lepiej jest na oddzielnych kanałach. Jeśli posiadane radio wymusza takie rozwiązanie - to oczywiście można, ale należy to traktować jako ostateczną ostateczność !

Pozdrawiam - Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszku jak coś podgonisz wrzucaj fotki, ile waży twoje skrzydło (kompletne bagnety, serwa) tak z ciekawości ?

Całkowita waga mojego skrzydła to: 1631g. Niestety przy okazji odkryłem,że lewa końcówka skrzydła jest cięższa od prawej o 50g!!! Przy próbie równowagi musiałem położyć 25g przy końcu lotki. bardzo mi się to nie podoba :angry:. Żeby bezśladowo ukryć ołów najbardziej pasuje mi gniazdo serwa ale tam pewnie trzeba będzie dać z 40g. Mariusz jak uporałeś się z tym problemem i jak wagowo wyszło Twoje skrzydło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.